Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Je moet ingelogd zijn om deze cache te loggen of te bewerken.
stats
Toon cache statistieken
Dron w Parku Śląskim - OP85GB
Parkowy webcam ;)
Eigenaar: HaCek
Log in om de coördinaten te kunnen zien.
Hoogte: 279 meter NAP
 Provincie: Polen > śląskie
Cache soort: Multi Cache
Grootte: Micro
Status: Gearchiveerd
Geplaatst op: 09-11-2014
Gemaakt op: 21-10-2014
Gepubliceerd op: 09-11-2014
Laatste verandering: 24-12-2016
85x Gevonden
3x Niet gevonden
1 Opmerkingen
watchers 3 Volgers
17 x Bekeken
71 x Gewaardeerd
Beoordeeld als: uitstekend
2 x Aanbevolen
Deze cache is aanbevolen door: Aynsley, Mauri16
Om de coördinaten en de kaart te zien
van de caches
moet men ingelogd zijn
Cache attributen

Go geocaching with children  Recommended at night  Bike  Take special equipment  One-minute cache  Take something to write 

Lees ook het Opencaching attributen beschrijving artikel.
Beschrijving PL

Logo

Rzeźba Dron powstała w ramach projektu pod nazwą Performance Wolności. Projekt ten uzyskał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest efektem działalności Fundacji Parku Śląskiego. Powstanie Drona kończy obchody 25-tej rocznicy pierwszych demokratycznych wyborów w RP w Parku Śląskim.

Dron

Dron to interaktywna multimedialna instalacja o wysokości 4,5 metra komar -ma formę wielkiego, białego komara na którym zamontowana jest kamera. Rejestrowany przez nią obraz udostępniany jest strumieniowo w internecie. 

Rzeźba Dron została posadowiona na rondzie na skrzyżowaniu alei generała Jerzego Ziętka z aleją Leśną. Najszybciej można do niej dojść wchodząc do Parku Śląskiego od ulicy Złotej.

Dron

Julita Wójcik – gdańska artystka, autorka akcji artystycznych, studiowała na gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni rzeźby prof. Franciszka Duszeńki. Jej działania są częstokroć związane z przestrzenią publiczną – w Gdyni (2000r) na trawniku pomiędzy ruchliwymi ulicami założyła warzywno-kwiatowy ogródek, zapraszając przechodniów do jego wspólnego uprawiania. W 2001 roku osiągnęła popularność zdarzeniem „Obieranie ziemniaków” w warszawskiej „Zachęcie”. Autorka wielu akcji artystycznych w miastach Polski, ale też w Rzymie, Berlinie czy Brukseli. Jej warszawska instalacja „Tęcza” wywołała głośne spory społeczno-polityczne zakończone dziewięciokrotnym podpalaniem „Tęczy”, a także odprawianiem pod nią egzorcyzmów. Po podpaleniu w listopadzie 2013 roku warszawiacy sami przynosili na Plac Zbawiciela kwiaty i odbudowywali Tęczę Julity. Instalacja stała się symbolem otwartości i wolnych liberalnych poglądów.

Źródło: http://dron.parkslaski.pl/


Przy okazji zdobywania kesza - możesz sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie kamerą umieszczoną na dronie!

Aby zrobić sobie zdjęcie w trybie rzeczywistym - należy posłużyć się urządzeniem mobilnym (np. smartfonem lub tabletem), na którym zainstalowana jest aplikacja umożliwiająca strumieniowe odtwarzanie wideo. Poniżej podano łącza do proponowanych aplikacji, umożliwiających wyświetlenie obrazu z kamery w trybie rzeczywistym.

Android - odtwarzacz VLC:  Android

iOS (iPhone, iPad)- iTunes:   iOS

W przypadku, gdy dysponujemy odpowiednim urządzeniem mobilnym, posiadającym oprogramowanie umożliwiające wyświetlanie obrazu z kamery - wystarczy wejść na stronę o adresie:

http://srv5.n15.pl:8080/stream.ogg

ustawić się w zasięgu kamery Drona, po czym zrobić zrzut ekranowy. W zależności od modelu urządzenia mobilnego - tworzenie zrzutów ekranowych może być wykonywane w różny sposób. Aby wybrać niezawodną metodę tworzenia zrzutów ekranowych, która będzie uniwersalna dla wszystkich typów urządzeń mobilnych - można posłużyć się w tym celu kolejną aplikacją - wersja dostępna dla systemu iOS oraz wersja dla androida.

Miłej zabawy!


 

Niniejsza skrzynka to dwuetapowy multikesz. Współrzędne wskazują miejsce w którym musisz poszukać wskazówki zdradzającej gdzie znaleźć finał. Do rozszyfrowania podpowiedzi niezbędny jest czytnik kodów QR. W uzasadnionych przypadkach, gdy wszelkie inne metody zawiodą - mogę podesłać tę podpowiedź za pośrednictwem portalu OC.

Extra hints
Je moet ingelogd zijn om de hints te zien
Afbeeldingen
Widok z kamery
Kamera działa!
Logo
Komarek