Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Dron w Parku Śląskim - OP85GB
Parkowy webcam ;)
Właściciel: HaCek
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 279 m n.p.m.
 Województwo: Polska > śląskie
Typ skrzynki: Multicache
Wielkość: Mikro
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 09-11-2014
Data utworzenia: 21-10-2014
Data opublikowania: 09-11-2014
Ostatnio zmodyfikowano: 24-12-2016
85x znaleziona
3x nieznaleziona
1 komentarze
watchers 3 obserwatorów
17 odwiedzających
71 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
2 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Aynsley, Mauri16
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Zalecane szukanie nocą  Dostępna rowerem  Wymagany dodatkowy sprzęt  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Logo

Rzeźba Dron powstała w ramach projektu pod nazwą Performance Wolności. Projekt ten uzyskał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest efektem działalności Fundacji Parku Śląskiego. Powstanie Drona kończy obchody 25-tej rocznicy pierwszych demokratycznych wyborów w RP w Parku Śląskim.

Dron

Dron to interaktywna multimedialna instalacja o wysokości 4,5 metra komar -ma formę wielkiego, białego komara na którym zamontowana jest kamera. Rejestrowany przez nią obraz udostępniany jest strumieniowo w internecie. 

Rzeźba Dron została posadowiona na rondzie na skrzyżowaniu alei generała Jerzego Ziętka z aleją Leśną. Najszybciej można do niej dojść wchodząc do Parku Śląskiego od ulicy Złotej.

Dron

Julita Wójcik – gdańska artystka, autorka akcji artystycznych, studiowała na gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni rzeźby prof. Franciszka Duszeńki. Jej działania są częstokroć związane z przestrzenią publiczną – w Gdyni (2000r) na trawniku pomiędzy ruchliwymi ulicami założyła warzywno-kwiatowy ogródek, zapraszając przechodniów do jego wspólnego uprawiania. W 2001 roku osiągnęła popularność zdarzeniem „Obieranie ziemniaków” w warszawskiej „Zachęcie”. Autorka wielu akcji artystycznych w miastach Polski, ale też w Rzymie, Berlinie czy Brukseli. Jej warszawska instalacja „Tęcza” wywołała głośne spory społeczno-polityczne zakończone dziewięciokrotnym podpalaniem „Tęczy”, a także odprawianiem pod nią egzorcyzmów. Po podpaleniu w listopadzie 2013 roku warszawiacy sami przynosili na Plac Zbawiciela kwiaty i odbudowywali Tęczę Julity. Instalacja stała się symbolem otwartości i wolnych liberalnych poglądów.

Źródło: http://dron.parkslaski.pl/


Przy okazji zdobywania kesza - możesz sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie kamerą umieszczoną na dronie!

Aby zrobić sobie zdjęcie w trybie rzeczywistym - należy posłużyć się urządzeniem mobilnym (np. smartfonem lub tabletem), na którym zainstalowana jest aplikacja umożliwiająca strumieniowe odtwarzanie wideo. Poniżej podano łącza do proponowanych aplikacji, umożliwiających wyświetlenie obrazu z kamery w trybie rzeczywistym.

Android - odtwarzacz VLC:  Android

iOS (iPhone, iPad)- iTunes:   iOS

W przypadku, gdy dysponujemy odpowiednim urządzeniem mobilnym, posiadającym oprogramowanie umożliwiające wyświetlanie obrazu z kamery - wystarczy wejść na stronę o adresie:

http://srv5.n15.pl:8080/stream.ogg

ustawić się w zasięgu kamery Drona, po czym zrobić zrzut ekranowy. W zależności od modelu urządzenia mobilnego - tworzenie zrzutów ekranowych może być wykonywane w różny sposób. Aby wybrać niezawodną metodę tworzenia zrzutów ekranowych, która będzie uniwersalna dla wszystkich typów urządzeń mobilnych - można posłużyć się w tym celu kolejną aplikacją - wersja dostępna dla systemu iOS oraz wersja dla androida.

Miłej zabawy!


 

Niniejsza skrzynka to dwuetapowy multikesz. Współrzędne wskazują miejsce w którym musisz poszukać wskazówki zdradzającej gdzie znaleźć finał. Do rozszyfrowania podpowiedzi niezbędny jest czytnik kodów QR. W uzasadnionych przypadkach, gdy wszelkie inne metody zawiodą - mogę podesłać tę podpowiedź za pośrednictwem portalu OC.

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Widok z kamery
Kamera działa!
Logo
Komarek