OC logo
Użytkownik / e-mail:   Hasło:   
Banner
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
Multicache
difficulty terrain
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Dron w Parku Śląskim - OP85GB
Parkowy webcam ;)
Właściciel: HaCek
compass Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne. (WGS84)
altitude Wysokość: 279 m n.p.m.
location Województwo: Polska > śląskie
type Typ skrzynki: Multicache
size Wielkość: Mikro
status Status: Zarchiwizowana
hidden Data ukrycia: 09-11-2014
creation-date Data utworzenia: 21-10-2014
last-mod Ostatnio zmodyfikowano: 24-12-2016
znaleziona 85x znaleziona
nieznaleziona 3x nieznaleziona
komentarz 1 komentarze
watchers 3 obserwatorów
visits 8 odwiedzających
votes 71 x oceniona
score Oceniona jako: znakomita
rekomendowana 2 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Aynsley, Mauri16
Aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki,
musisz się zalogować.
attributes Atrybuty skrzynki

Szybka skrzynka  Można zabrać dzieci  Weź coś do pisania  Wymagany dodatkowy sprzęt  Dostępna rowerem  Zalecane szukanie nocą 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC. link
description Opis PL

Logo

Rzeźba Dron powstała w ramach projektu pod nazwą Performance Wolności. Projekt ten uzyskał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest efektem działalności Fundacji Parku Śląskiego. Powstanie Drona kończy obchody 25-tej rocznicy pierwszych demokratycznych wyborów w RP w Parku Śląskim.

Dron

Dron to interaktywna multimedialna instalacja o wysokości 4,5 metra komar -ma formę wielkiego, białego komara na którym zamontowana jest kamera. Rejestrowany przez nią obraz udostępniany jest strumieniowo w internecie. 

Rzeźba Dron została posadowiona na rondzie na skrzyżowaniu alei generała Jerzego Ziętka z aleją Leśną. Najszybciej można do niej dojść wchodząc do Parku Śląskiego od ulicy Złotej.

Dron

Julita Wójcik – gdańska artystka, autorka akcji artystycznych, studiowała na gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni rzeźby prof. Franciszka Duszeńki. Jej działania są częstokroć związane z przestrzenią publiczną – w Gdyni (2000r) na trawniku pomiędzy ruchliwymi ulicami założyła warzywno-kwiatowy ogródek, zapraszając przechodniów do jego wspólnego uprawiania. W 2001 roku osiągnęła popularność zdarzeniem „Obieranie ziemniaków” w warszawskiej „Zachęcie”. Autorka wielu akcji artystycznych w miastach Polski, ale też w Rzymie, Berlinie czy Brukseli. Jej warszawska instalacja „Tęcza” wywołała głośne spory społeczno-polityczne zakończone dziewięciokrotnym podpalaniem „Tęczy”, a także odprawianiem pod nią egzorcyzmów. Po podpaleniu w listopadzie 2013 roku warszawiacy sami przynosili na Plac Zbawiciela kwiaty i odbudowywali Tęczę Julity. Instalacja stała się symbolem otwartości i wolnych liberalnych poglądów.

Źródło: http://dron.parkslaski.pl/


Przy okazji zdobywania kesza - możesz sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie kamerą umieszczoną na dronie!

Aby zrobić sobie zdjęcie w trybie rzeczywistym - należy posłużyć się urządzeniem mobilnym (np. smartfonem lub tabletem), na którym zainstalowana jest aplikacja umożliwiająca strumieniowe odtwarzanie wideo. Poniżej podano łącza do proponowanych aplikacji, umożliwiających wyświetlenie obrazu z kamery w trybie rzeczywistym.

Android - odtwarzacz VLC:  Android

iOS (iPhone, iPad)- iTunes:   iOS

W przypadku, gdy dysponujemy odpowiednim urządzeniem mobilnym, posiadającym oprogramowanie umożliwiające wyświetlanie obrazu z kamery - wystarczy wejść na stronę o adresie:

http://srv5.n15.pl:8080/stream.ogg

ustawić się w zasięgu kamery Drona, po czym zrobić zrzut ekranowy. W zależności od modelu urządzenia mobilnego - tworzenie zrzutów ekranowych może być wykonywane w różny sposób. Aby wybrać niezawodną metodę tworzenia zrzutów ekranowych, która będzie uniwersalna dla wszystkich typów urządzeń mobilnych - można posłużyć się w tym celu kolejną aplikacją - wersja dostępna dla systemu iOS oraz wersja dla androida.

Miłej zabawy!


 

Niniejsza skrzynka to dwuetapowy multikesz. Współrzędne wskazują miejsce w którym musisz poszukać wskazówki zdradzającej gdzie znaleźć finał. Do rozszyfrowania podpowiedzi niezbędny jest czytnik kodów QR. W uzasadnionych przypadkach, gdy wszelkie inne metody zawiodą - mogę podesłać tę podpowiedź za pośrednictwem portalu OC.

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
travelbug Geokrety

geokret  strarznik lasu - Całkowity dystans: 794 km

Obrazki/zdjęcia
Widok z kamery
Kamera działa!
Logo
Komarek