Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Ogród Botaniczny - OP81ZT
Widok na Ogród z "kanałów"
Właściciel: Arman
Założyciel: pawlaczka90
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 115 m n.p.m.
 Województwo: Polska > mazowieckie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mała
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 02-06-2014
Data utworzenia: 01-06-2014
Data opublikowania: 02-06-2014
Ostatnio zmodyfikowano: 27-09-2015
28x znaleziona
2x nieznaleziona
1 komentarze
watchers 0 obserwatorów
8 odwiedzających
22 x oceniona
Oceniona jako: dobra
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

              Ogród botaniczny urządzany przez Akademię Humanistyczną — przy położonych nieopodal ul. 17 Stycznia i ul. Gostkowskiej tzw. kanałach — rozciąga się na obszarze 7,4 ha. Rośnie w nim ok. 10 tysięcy roślin: kwiatów, krzewów, bylin i drzew. Jego projekt przygotował zespół złożony z pracowników Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie pod kierunkiem doktora Przemysława Wolskiego. 

Ogród botaniczny ma służyć nie tylko studentom Akademii Humanistycznej, ale także wszystkim mieszkańcom miasta i odwiedzającym go turystom (władze Ciechanowa planują urządzić na jego terenie plac zabaw dla dzieci). 

 

              „Kanały” ograniczone ulicami 17-go Stycznia, Gostkowską, Kargoszyńską i Kraszewskiego. W okresie II wojny światowej zbiorniki służyły Niemcom do obsługi pobliskiej cegielni. Po wojnie glina na potrzeby cegielni działającej aż do 1968 roku była sprowadzana spoza Ciechanowa. Początkowo „Kanały” składały się kilku mniejszych zbiorników wodnych, w latach 70-tych oczka wodne połączono w jeden zbiornik przeznaczony do celów rekreacyjnych. „Kanały” są własnością Skarbu Państwa, który przekazał je w wieczyste użytkowanie Towarzystwu Krzewienia Kultury Fizycznej.

Zbiornik był wykorzystywany przez mieszkańców jako kąpielisko, działała tu także wypożyczalnia sprzętu wodnego. Jednocześnie przy ulicy Gostkowskiej, nad kanałami powstał bulwar. W II połowie lat 80-tych zbiornik przestał być użytkowany, tak jest do dzisiaj. Jakość wody w zbiorniku nie jest najlepsza, zbiornik jest zarośnięty, ale po oczyszczeniu wód mogłoby tu powstać kąpielisko sezonowe z dodatkowymi atrakcjami typu: rowery wodne, kajaki. W sąsiedztwie zbiorników stoi zabytkowy komin cegielni, a także znajduje się Wyższa Szkoła Humanistyczna oraz zespół obiektów zarządzanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ciechanowie.

 

Sam kesz znajduje się poza terenem ogrodu na brzegu przyległego zbiornika wodnego, bezpośrednio przy alejce wzdłuż ul. Gostkowskiej. Z miejsca ukrycia kesza na drugiej stronie kanału rozciąga się panorama Ogrodu Botanicznego. Kanał jest często odwiedzany przez wędkarzy i spacerowiczów. 

Kordy doprowadzają do ławki znajdującej się naprzeciw kesza (~8m). Siedząc na środkowej z pośród trzech ławek znajdujących się w pobliżu współrzędnych ma się bezpośredni widok na miejsce ukrycia kesza.

Zaleca się zachowanie ostrożności i zwrócenie uwagi na chowających się w trzcinach wędkarzy. Ze względu na duża liczbę spacerowiczów proszę o zachowanie maskowania.

 

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Panoramiczne - z ławeczki naprzeciw...
... u podstawy