Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
RzMK Box - OP8044
Skrzynka dostępna podczas przejazdów Rzeszowskiej Masy Krytycznej
Właściciel: BaracudaV
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 208 m n.p.m.
 Województwo: Polska > podkarpackie
Typ skrzynki: Own cache
Wielkość: Normalna
Status: Gotowa do szukania
Czas: 1:30 h    Długość trasy: 12.00 km
Data ukrycia: 11-04-2014
Data utworzenia: 26-03-2014
Data opublikowania: 26-03-2014
Ostatnio zmodyfikowano: 27-05-2016
24x znaleziona
1x przeniesiona   0 km
0x nieznaleziona
5 komentarze
watchers 4 obserwatorów
91 odwiedzających
16 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
4 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: jacekop, Qsiaki, Unitylabel, zukikiziu
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Dostępna w określonych godzinach lub płatna  Można zabrać dzieci  Dostępna dla niepełnosprawnych  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Miejsce historyczne  Potrzebne hasło do logu! 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Większość z Was wie ale może są tacy którzy chcieliby się dowiedzieć:

Czym jest Masa Krytyczna?

Masa krytyczna to comiesięczne spotkanie jak największej liczby rowerzystów, którzy jadąc przez miasto, demonstrują swoją obecność na drodze. Hasłem przewodnim jest: My nie blokujemy ruchu ulicznego, my jesteśmy ruchem ulicznym.

 Pierwsza Masa odbyła się w 1992 roku w San Francisco, gdzie do tej pory przejeżdża w każdy ostatni piątek miesiąca. Z San Francisco rozprzestrzeniła się do innych miast Stanów Zjednoczonych, a następnie została przeniesiona do Europy, Australii, Azji, Afryki. Obecnie Masa odbywa się w kilkuset miastach na całym świecie. Największe imprezy odbywają się w San Francisco, (ok. 2 tys. ludzi), Nowym Jorku (ok. 5 tys. osób), czy Londynie (1,5 tys. osób). W Warszawie, 27 maja 2005 r., przejechało około 2300 osób.

Masa nie blokuje ruchu ulicznego, tylko jest ruchem ulicznym – po prostu zamiast korka samochodowego mamy korek rowerowy, równie legalny (nielegalny?) jak ten pierwszy. Masa jest wyrazem wolności poruszania się. Rowerzyści na ulicach zazwyczaj są tej wolności pozbawieni ze względu na wielki i niebezpieczny ruch samochodów. Masa Krytyczna przez swoją wielkość, gęstość i intensywność przywraca rowerzystom na ulicy bezpieczeństwo i wolność. Przynajmniej na chwilę.

 W Masie chodzi przede wszystkim o radość wspólnego przejazdu przez miasto oraz zwrócenie uwagi na rowerzystów. Masa ma organizatorów, którzy zapewniają bezpieczny przejazd po zaplanowanej trasie. Ale każdy uczestnik może mieć własny pomysł na swoją obecność w Masie – jedni jadą po to, aby zaprotestować przeciwko dominacji samochodu, innymi powoduje chęć uczestniczenia w „czymś innym”, jeszcze inni jadą dla samej przyjemności przebywania w dużej grupie rowerzystów. To, jak będzie wyglądał przejazd, zależy tylko i wyłącznie od uczestników. Masa żyje własnym życiem.

 Cały tekst: http://lodzkagazeta.pl/o-masowaniu-miasta/

 

Rzeszowska Masa Krytyczna

Początki systematycznego Masowania czyli jak to było...

Początki Rzeszowskich Mas Krytycznych sięgają roku 2000 w którym to zorganizowano pierwszą w Rzeszowie i całkowicie nielegalną Masę Krytyczną. Były to pionierskie czasy, a osoby uczestniczące w przejeździe zdawały sobie sprawę, że mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej. Pierwsze przejazdy odbywały się spontanicznie i nie systematycznie. Regularne przejazdy Rzeszowskiej Masy Krytycznej rozpoczęły się w dniu 30 marca 2012 pierwszym tego roku spotkaniem pod hasłem Jedziemy z Afryką Nowaka. Od tego momentu systematycznie masujemy miejskie ulice w każdy ostatni piątek miesiąca rozpoczynając przejazd o godzinie 18:00na Rynku gdzie spotykamy się pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki... Czytaj dalej »

Więcej o RzMK: http://masa.rzeszow.pl/

 

Skrzynka / Cache

RzMK Box to plastikowy pojemnik jeżdżący ze mną na rowerze. Zawiera dziennik / logbook i długopis które nie są na wymianę. W dzienniku znajdziesz niezbędne informacje do znalezienia hasła potrzebnego do wykonania wpisu. Dla pierwszych trzech  znalazców dostępne specjalne  certyfikaty (FTF, STF i TTF) oraz kilka zwykłych certyfikatów, wszystkie  w formie "szprychówek" ;-) Zmieściło się też kilka fantów. Kordy wskazują miejsce gdzie najczęściej w określonych poniżej terminach znajdziesz właściciela skrzynki, nie wahaj się podejść i zagadać. Jestem członkiem stowarzyszenia rowery.rzeszow.pl organizatora RzMK. Dla poszukiwaczy / keszerów skrzynka dostępna jest u mnie zawsze po przejeździe RzMK. Z przyczyn oczywistych w trakcie przejazdu jest to nie możliwe. Przed przejazdem mogą zgłaszać się tylko i wyłącznie osoby niepełnosprawne.    

 

                          

 

Warunkiem zdobycia "kesza" jest czynne uczestnictwo w przejeździe RzMK, sprawnym rowerem z wyposażeniem zgodnym z PoRD:

Zgodnie z "Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia" (zaktualizowanym w październiku 2012 roku) każdy rower musi być wyposażony w:

- co najmniej w jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej z przodu,
- co najmniej w jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz co najmniej w jedno światło pozycyjne barwy czerwonej z tyłu,
- co najmniej w jeden skutecznie działający hamulec,
- dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku.

 

oraz odszukanie hasła zgodnie z otrzymana instrukcją, potrzebnego do zalogowania znalezienia. 

Przejazd RzMK w eskorcie policji odbywa się spokojnym tempem dostosowanym do najmłodszych uczestników, trasa przejazdu długości 10-15 km jest co miesiąc inna. Start godz 18:00 z Rzeszowskiego Rynku w każdy ostatni piątek miesiąca bez względu na pogodę,  przelatujące smoki, porwania przez UFO czy inne zjawiska paranormalne 

Dziś 27 maja 2016 startuje LUXusowa Masa Krytyczna z Tomkiem Marczyńskim.

 LUXusowa Masa Krytyczna z Tomkiem Marczyńskim.

http://rowery.rzeszow.pl/luxusowa-masa-krytyczna-piatek-18-00-rynek-rzeszowie/

Zapraszam do udziału w przejeździe oraz do podejmowania skrzynki.

  

Osoby niepełnosprawne mogą zgłaszać się przed przejazdem między godz 17:30 a 18:00 oraz po przejeździe. Nie muszą brać czynnego udziału w przejeździe.

 

Pozostali tylko i wyłącznie na rowerach po przejeździe.

 

Z reguły przejazd RzMK zaczyna się i kończy na Rzeszowskim Rynku lecz czasami zakończenie może odbyć się w innym miejscu o czym informują organizatorzy przed startem przejazdu. Jeśli z jakiejś przyczyny (zdrowie, rodzina, praca) nie będę mógł uczestniczyć w RzMK informację taką zamieszczę we wpisie na minimum 24h przed terminem. Skrzynka może być też dostępna w innych terminach podczas poszukiwań, na spotkaniach miłośników geocachingu oraz wyjazdach rowerowych o czym będę informował na bieżąco.  

 

 Do zobaczenia na Rzeszowskiej Masie Krytycznej.

 

Raz, 2, czy szukasz ty... 

 

 

Opencaching.pl - Statystyka dla BaracudaV   my geokrets statistics

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Skrzynka RzMK Box - OP8044
I wszystko jasne...