Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Walhalla - kraina wiecznego szczęścia - OP7188 Skrzynka tygodnia
W krainie Wikingów- finał
Właściciel: Nati.
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 50 m n.p.m.
 Województwo: Polska > wielkopolskie
Typ skrzynki: Quiz
Wielkość: Bardzo duża
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 22-09-2013
Data utworzenia: 15-09-2013
Data opublikowania: 22-09-2013
Ostatnio zmodyfikowano: 03-05-2017
146x znaleziona
0x nieznaleziona
17 komentarze
watchers 20 obserwatorów
115 odwiedzających
143 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
138 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: [ocenzurowano_1], abukkawon, AgataKK, agatczjenek, Agatha, Algida, amen., amon99, aniolekdiabelka, Aniuśka, anoriell, Arishia, Armis, art_noise, ash83, aszanti3 +1, bejgee, Blondi, bodziu79, Bramstenga, Bućki, buniaczek, crazy_baby, Ćwir, d.ana88, Darasek, DeepBlue, DeepSea, domson123, dptak, Driver, FILIP123, futrzak, Geogosia, GFS, gladiator, got100, Gowacz, HaCek, hakuna matata, harpus, Harry_Hole, HazelEyes, Ina86, issoria, izeq, JackT, JACOL1983, jansta, jarekj0212, Jed team, k.mil, Kacper93, Karol.G, klikon56, kociewie, kojoty, komarokot, kuczol, kurier, labedix, ladybird78, Layio, Liriela, Lori & Tomi, Luke82, luksta, lumen616, maciejan, MaciekBDG, makotka, Maleska, malyluk, manymanymoons, marass1111, Mario&Monia, masloo5000, Max-Ka, Miciold, miksta, mirabilia, misiek, moku.stg, mstachul, Mycha, mycha92, mzksiak, Nannette, Nefryt+, night_time, nikolasniko, noorbi, Nosferatu, Olo74_Lilalu, Olson9BDG, olsta, pati666, Paty, Pawel brasia, Peter Wolf , Phoebe, piotrmichal, Plebek, polcia&szymaneq, PrezesKiler, prjd, Puszczyki, Pyra, Qbacki, RochMich, RoDaJJ, ronja, rredan, rubin, RudyKot, Ryjek+, Rysiaaa, sebaldo, Sokole Oko, stefix, Sylwia.S, szalith, Taiffun, tat11, Tisia, uhuhu, veerto, Vilku, wawerczyk1, Whatever, Wrzos, wuzet, xlud, Zabel, zaboja, ZgorKoni, zufi, Zybcio
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Wymagany dodatkowy sprzęt  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Dostępna tylko pieszo 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

 walhalla

Dawni Skandynawowie mieli powody by rwać się do walki. Każdego, kto poległ w bitwie czekała nieopisana przyjemność- niezmącone szczęście w Walhalii, w pałacu samego Odyna. Każdy z tych dzielnych wojowników szedł bez wahania w najbardziej krwawy bój. Wierzył, że jeśli po śmierci nie zabierze go piękna Freja, to po jego duszę przybędą Walkirie, wspaniałe uzbrojone dziewice dosiadające skrzydlatych rumaków i wilków. W towarzystwie tych panien, będzie dane jemu, wojownikowi, podążać w miejsce nieustannej chwały- w gościnę do Odyna. Jeśli tak właśnie się zdarzy, minąwszy potężne lśniące mury pałacu, stanie ów człowiek u jednej z 540 bram Walhalli, gdzie powita go Bragi- żywa zapowiedź dalszego wiecznego życia, które bohaterowi będzie odtąd pisane. Jeśli zasłużył się szczerze, zyska szansę przejścia przez najstarszą bramę, przez którą jednorazowo może przejść aż 800 wspaniałych mężów. Kiedy dostanie się wreszcie do wnętrza pałacu, ujrzy dalsze wspaniałości. Ściany lśniące od złotych włóczni, sufit zdobiony tarczami, ławy dekorowane zbrojami walecznych, a stoły zastawione wszelkim napitkiem i jadłem, którego nigdy nie zabraknie. Wokół stołów, by pełnemu szczęścia wojownika stało się zadość, przechadzać się będą walkirie – najpiękniejsze, najwaleczniejsze z żeńskich istot.

 KESZ:
Wikingowie nie tak łatwo oddadzą Ci swój Skarb;)Przygotowali parę zadań by mieć pewność, że tylko prawdziwi wojownicy, Ci najbardziej zasłużeni, wykazujący się nie tylko siłą, ale i rozumem dostąpią zaszczytu dostania się do Walhalli. Czeka Cię dużo pracy fizycznej i umysłowej! Zatem do dzieła!
Rozszyfrowane dane ze skrzynek pośrednich podstaw do wzoru:
N 52° 2A.BCD' 
E 16° 58.EFG'
Jesteś już na miejscu? Rozejrzyj się. Na pewno udało Ci się namierzyć miejsce schowania-wszak wszyscy wiemy co robi się ze Skarbami Mrugnięcie. Czeka Cię trochę pracy z odmaskowaniem i trochę więcej z zamaskowaniem po zakończonej zabawie. Nie jesteś pracowity? Finał nie jest dla Ciebie! Wystawiony język Przydadzą się tutaj rękawiczki - stąd ikonka "dodatkowy sprzęt". Jeśli uporasz się już z odmaskowaniem, otwierasz pierwsze wrota do Walhalli. Do drugich musisz znaleźć kluczyk. Nie wyciągamy Skarbu!!!! Nie przesuwamy!!! Ma stać jak stoi a Ty szukasz tylko kluczyka by móc otworzy
ć drugie wrota Walhalli. Nic na siłę! Pomyśl! Kluczyk jest w obiekcie, który chcesz otworzyć. Znalazłeś? Świetnie! Tylko teraz go nie zgub Uśmiech a potem odłóż w to samo miejsce, by inni nie mieli łatwiej! Wystawiony język Wierzę też, i bardzo Was o to proszę, byście zamaskowali to równie dobrze jak było na początku.

Rower będzie trzeba troszkę podprowadzić. Bardzo proszę o ostrożność i ciągłą uwagę czy nikt nie nadchodzi. Dla trzech pierwszych znalazców czekają certyfikaty. W skrzynce oprócz fantów znajdują się dwa krety a także breloczki własnego autorstwa. Tutaj też chwilowo zamieszkał Bezdomny.
W skład projektu wchodzą:
Wikingowie  
Odyn
Thor
Ragnarok
Yggdrasil
Stworzenie świata
Runy

Dodatkowe waypointy
Etap Symbol Typ Współrzędne Opis
Parking --- Tu możesz zostawić auto.
Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Geokret

Geokret  5 peset 1984 - Całkowity dystans: 353 km
Geokret  Niedźwiedź dziadoszański - Całkowity dystans: 1080 km