Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Tramwaje w Luboniu?! - OP659D
Sahara Lubońska
Właściciel: Armis
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 57 m n.p.m.
 Województwo: Polska > wielkopolskie
Typ skrzynki: Quiz
Wielkość: Normalna
Status: Tymczasowo niedostępna
Data ukrycia: 03-05-2013
Data utworzenia: 25-04-2013
Data opublikowania: 03-05-2013
Ostatnio zmodyfikowano: 04-07-2019
56x znaleziona
0x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 2 obserwatorów
23 odwiedzających
54 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
6 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: [ocenzurowano_1], Driver, kurier, nieska, ronja, uhuhu
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Szybka skrzynka  Można zabrać dzieci  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Wymagany dodatkowy sprzęt  Dostępna rowerem 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Ostatnimi czasy, gdy szukałem informacji by rozwiązać jeden quiz tramwajowy w Poznaniu natknąłem się na wzmiankę o tramwajach w Luboniu. Ale zaraz? Tramwaje w Luboniu? To niemożliwe, nie ma tu ani metra trakcji! A jednak możliwe! Informacja była w głowie, ale prawie zdążyłem już zapomnieć. Jakiś czasu pędząc na rowerze po bezdrożach Sahary lubońskiej zacząłem się zastanawiać co to jest, to wielkie żelastwo w oddali. Podjechałem bliżej i dostrzegłem nie jednego a cztery tramwaje. Co one tam robiły? Objechałem cały ogrodzony obiekt aż zawędrowałem pod tabliczkę z informacją. Wam też radze objechać cały obiekt aż do tabliczki. Ci, którzy się jeszcze nie domyślili co to za miejsce przeczytają i będą wiedzieć. Warto dodać, że nie wszystkie tramwaje są z Poznania(mają barwy poznańskiego przewoźnika). Niestety nie da ich się dotknąć, są ogrodzone.

Skrzynka. Waszym zadaniem jest odnaleźć miejsce, w którym znajdziecie tramwaje. Obszar poszukiwań mniej więcej w rejonie pozostałych keszy z Lubońskiej Sahary. Podejdźcie jak najbliżej tramwajów(nie wchodząc na teren prywatny oczywiście), rozejrzyjcie się dobrze. Wprawne oko keszera powinno już widzieć miejsce ukrytego kesza. Podejdz, musisz podnieść pokrywę. Jednak najpierw rozejrzyj się czy nikt nie patrzy z terenu za ogrodzeniem. Nie ignoruj ludzi w oddali, jesteś generalnie na widoku! Wieko możesz podnieść na trzy sposoby. Pierwszy sposób to wykorzystanie silnego magnesu, który udźwignie maskowanie. Drugi sposób to wypchnięcie kesza z maskowaniem od dołu. Będziesz do tego potrzebował czegoś twardego o średnicy 2-3 mm. Ważne, by np. stalowy drut nie był ostro zakończony bo istnieje realna szansa na uszkodzenie pojemnika. Trzeci sposób to wduszenie maskowania z jednej strony by z drugiej móc chwycić i wyjąć je. Dokonaj wpisu oraz ewentualnej wymiany równowartościowych fantów bądź kretów. Następnie odłóż kesza na swoje miejsce, zamaskuj tak jak zastałeś. Kesz zaliczony :)

Gdyby były problemy z odłożeniem kesza na miejsce( za duży ruch, obserwujący ludzie zza ogrodzenia) to można ewentualnie odłożyć kesza wraz ze skrzynką serwisową&apteczką(do jednego worka najlepiej)

Życzę udanego keszowania :)

Pamiętaj o literocyfrze z logbooka.

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Tramwaje