OC logo
Użytkownik / e-mail:   Hasło:   
Banner
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
Skrzynka nietypowa
difficulty terrain
stats
Zobacz statystykę skrzynki
P&S_9 BŁ-13 - OP5FB9
Stara nastawnia wykonawcza
Właściciel: polcia&szymaneq
compass Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne. (WGS84)
altitude Wysokość: 133 m n.p.m.
location Województwo: Polska > podlaskie
type Typ skrzynki: Skrzynka nietypowa
size Wielkość: Duża
status Status: Zarchiwizowana
hidden Data ukrycia: 12-01-2013
creation-date Data utworzenia: 12-01-2013
last-mod Ostatnio zmodyfikowano: 09-09-2013
znaleziona 6x znaleziona
nieznaleziona 0x nieznaleziona
komentarz 3 komentarze
watchers 2 obserwatorów
visits 1 odwiedzających
votes 4 x oceniona
score Oceniona jako: znakomita
rekomendowana 3 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Machinatozaur, mieszko, Nickiel
Aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki,
musisz się zalogować.
attributes Atrybuty skrzynki

Dostępna tylko pieszo  Skrzynka niebezpieczna 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC. link
description Opis PL

Nastawnia wykonawcza BŁ-13

Przy okazji poszukiwań skrzynki "Spalona Dróżniczówka" kolegi praxis'a zainteresował nas pewien obiekt znajdujący się w niedalekiej odległości. Okazało sie, że jest to stara nastawnia wykonawcza o numerze BŁ-13 (stąd nazwa skrzynki). Korzystając z informacji zawartych w Wikipedii dowiedzieliśmy się, że nastawnia to budynek mieszczący urządzenia do zdalnego sterowania ruchu kolejowego, z którego ustawia się drogi przebiegu pociągów, przestawia zwrotnice oraz nadaje sygnały (za pomocą semaforów, tarcz manewrowych i innych sygnalizatorów). Jej pracą kieruje dyżurny ruchu. Nastawnia BŁ-13, jak już wcześniej wspomnieliśmy, to nastawnia wykonawcza. Pracował w niej nastawniczy obsługujący urządzenia sterowania ruchem w określonej części stacji.


[UWAGI]

Skrzynka jest oznaczona jako niebezpieczna ze względu na to, że znajdujecie się na terenach kolejowych, na których przebywanie jest zabronione. Dojście do skrzynki wymaga przechodzenia przez tory. ZACHOWAJCIE OSTROŻNOŚC!!! Najlepiej iśc od strony pętli autobusowej na Octowej.


[KESZ]

Przechodząc do samej skrzynki. Kesz to pojemnik o wielkości między dużą, a normalną (sami ocenicie, na jaką wielkośc zasługuje). Znajduje się on za bydynkiem nastawni, lecz dostęp do niego jest chroniony przez kłódkę. To tak żeby nie było za prosto. Kluczyk do skrzynki znajdziecie w odległości do 20m od miejsca ukrycia skrzynki, wewnątrz starej, nieużywanej lampy zwrotnicowej. Lampa ta była pierwotnie na lampę naftową, lecz w dobie elektryfikacji dodano jej mocowanie na żarówki. Lampa zwrotnicowa, której szukacie jest otwarta, wystarczy uchylic drzwiczki. NIE NISZCZCIE tych zardzewiałych, zapieczonych. W razie problemów możecie skorzystać ze zdjęcia.

Wewnątrz skrzynki znajdują się certyfikaty FTF, STF i TTF oraz certyfikaty znalazcy dla wszystkich pozostałych śmiałków próbujących znaleźć skarb nastawniczego. Logbook jest zrobiony własnoręcznie. Mamy nadzieję, że się wam spodoba. W pojemniku znalazło się również miejsce dla kilku fantów i geokretów.

UPRASZA SIĘ O ZAMYKANIE KŁÓDKI W TAKI SAM SPOSÓB JAKI ZASTALIŚCIE. W TEN SPOSÓB NIE BĘDZIE MOŻLIWY WPIS DO LOGBOOK'A BEZ ZNALEZIENIA KLUCZYKA. Z GÓRY DZIĘKUJEMY.

Powodzenia ;)

travelbug Geokrety

geokret  Chłopak z Bronxu - Całkowity dystans: 0 km

Obrazki/zdjęcia
Certyfikat znalazcy
Tu jest schowany cache...
A tu kluczyk...
Wpisy do logu: znaleziona 6x nieznaleziona 0x komentarz 3x Wszystkie wpisy