Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 500 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
Tradycyjna
difficulty terrain
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Rozdroże Izerskie-hydroxideoxi - OP54C4
Właściciel: hydroxideoxi
compass Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
altitude Wysokość: 774 m n.p.m.
location Województwo: Polska > dolnośląskie
type Typ skrzynki: Tradycyjna
size Wielkość: Normalna
status Status: Zarchiwizowana
hidden Data ukrycia: 15-07-2012
creation-date Data utworzenia: 15-07-2012
published-date Data opublikowania: 15-07-2012
last-mod Ostatnio zmodyfikowano: 10-11-2013
znaleziona 36x znaleziona
nieznaleziona 1x nieznaleziona
komentarz 1 komentarze
watchers 1 obserwatorów
visits 6 odwiedzających
votes 16 x oceniona
score Oceniona jako: dobra
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
attributes Atrybuty skrzynki

Szybka skrzynka  Można zabrać dzieci  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Miejsce historyczne  Dostępna rowerem 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC. link
description Opis PL
Rozdroże Izerskie – przełęcz górska na wysokości 767 m n.p.m. w południowo-zachodniej Polsce, w Górach Izerskich, w Sudetach Zachodnich.
Rozdroże położone jest w środkowo-wschodniej części Gór Izerskich, po północnej stronie od Wysokiej Kopy, najwyższego wzniesienia Gór Izerskich pomiędzyWysokim Grzbietem a Grzbietem Kamienickim, około 8,7 km na południowy wschód od miejscowości Świeradów-Zdrój.(http://pl.wikipedia.org/wiki/Rozdro%C5%BCe_Izerskie) 
Na Rozdrożu Izerskim w przeszłości działało schronisko Ludwigsbaude, w którym w XIX wieku znajdowała się wypożyczalnia koni wierzchowych i stacja tragarzy lektyk. Schronisko spaliło się w 1912 roku. Obecnie stojący zaniedbany i niszczejący budynek to odbudowane po pożarze schronisko. Schronisko działało jeszcze po II wojnie światowej jako Leśna Chata. Potem zamieniono je na prewentorium gruźlicze dla dzieci. Następnie pełniło rolę (wykorzystywanego tylko w części) hotelu dla drwali. Obecnie budynek stoi pusty i jest przeznaczony do rozbiórki.
Rozdroże Izerskie – przełęcz górska na wysokości 767 m n.p.m. w południowo-zachodniej Polsce, w Górach Izerskich, w Sudetach Zachodnich.

Rozdroże położone jest w środkowo-wschodniej części Gór Izerskich, po północnej stronie od Wysokiej Kopy, najwyższego wzniesienia Gór Izerskich pomiędzyWysokim Grzbietem a Grzbietem Kamienickim, około 8,7 km na południowy wschód od miejscowości Świeradów-Zdrój.(http://pl.wikipedia.org/wiki/Rozdro%C5%BCe_Izerskie) Na Rozdrożu Izerskim w przeszłości działało schronisko Ludwigsbaude, w którym w XIX wieku znajdowała się wypożyczalnia koni wierzchowych i stacja tragarzy lektyk. Schronisko spaliło się w 1912 roku. Obecnie stojący zaniedbany i niszczejący budynek to odbudowane po pożarze schronisko. Schronisko działało jeszcze po II wojnie światowej jako Leśna Chata. Potem zamieniono je na prewentorium gruźlicze dla dzieci. Następnie pełniło rolę (wykorzystywanego tylko w części) hotelu dla drwali. Obecnie budynek stoi pusty i jest przeznaczony do rozbiórki.
Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.