Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Park Centralny - OP4C68
Właściciel: MardoQ
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 236 m n.p.m.
 Województwo: Polska > dolnośląskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mała
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 09-04-2012
Data utworzenia: 09-04-2012
Data opublikowania: 09-04-2012
Ostatnio zmodyfikowano: 01-06-2013
49x znaleziona
4x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 1 obserwatorów
5 odwiedzających
25 x oceniona
Oceniona jako: dobra
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna dla niepełnosprawnych  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL
PL POLISH DESCRIPTION
Dodatkowe atrybuty skrzynki

CACHE:

Pudełko 150ml szukaj nisko pod podanymi współrzędnymi

MIEJSCE:

Park Centralny został utworzony w miejsce Wystawy Przemysłu i Rzemiosła, która trwała od maja do września i przyciągnęła 700 wystawców z całych Niemiec. Wówczas wybudowano kanał Młynówki, powstała przystań z łódkami, okazały most, dziesiątki pawilonów. Te ostatnie wyburzono, pozostawiając halę sportową z boiskiem. Powstały szerokie, wysypane białym żwirem alejki, altany, ogród różany i skalniak z egzotycznymi roślinami. Park ten znajduje się na południe od ścisłego centrum miasta pomiędzy dzielnicami Kraszowice i Osiedlem Słowiańskim. Zajmuje powierzchnię 9 ha. Na terenie tego parku znajduje się hala sportowa z 1916 roku, która wybudowana została na miejscu poprzedniej wybudowanej tutaj w 1876 roku, obok jest kopiec na którym stała rzeźba Światowida. Przez obszar parku Centralnego przepływa Witoszówka która tworzy tutaj dwa urocze zbiorniki wodne. Z małej architektury na uwagę zasługuje fontanna parkowa umieszczona w centralnej jego części (a raczej zasypana jej właściwa niecka). Znajdują się też tutaj żelbetonowy most który wybudowany został w 1911 roku oraz pomnik kowala Wielanda z 1922 roku. Most posiada długość 26 m. Spośród licznej roślinności występującej w parku na uwagę zasługują lipy drobnolistne, białe akacje, klony zwyczajne, buki, brzozy, cisy, wierzby białe, kasztanowce czerwone, topole włoskie, jawory, graby pospolite.
Więcej na http://swidnica24.pl/wydarzenia/park-centralny-znany-i-nieznany/

Park Centralny został utworzony w miejsce Wystawy Przemysłu i Rzemiosła, która trwała od maja do września i przyciągnęła 700 wystawców z całych Niemiec. Wówczas wybudowano kanał Młynówki, powstała przystań z łódkami, okazały most, dziesiątki pawilonów. Te ostatnie wyburzono, pozostawiając halę sportową z boiskiem. Powstały szerokie, wysypane białym żwirem alejki, altany, ogród różany i skalniak z egzotycznymi roślinami.

Park ten znajduje się na południe od ścisłego centrum miasta pomiędzy dzielnicami Kraszowice i Osiedlem Słowiańskim. Zajmuje powierzchnię 9 ha. Na terenie tego parku znajduje się hala sportowa z 1916 roku, która wybudowana została na miejscu poprzedniej wybudowanej tutaj w 1876 roku, obok jest kopiec na którym stała rzeźba Światowida. Przez obszar parku Centralnego przepływa Witoszówka która tworzy tutaj dwa urocze zbiorniki wodne. Z małej architektury na uwagę zasługuje fontanna parkowa umieszczona w centralnej jego części (a raczej zasypana jej właściwa niecka). Znajdują się też tutaj żelbetonowy most który wybudowany został w 1911 roku oraz pomnik kowala Wielanda z 1922 roku. Most posiada długość 26 m. Spośród licznej roślinności występującej w parku na uwagę zasługują lipy drobnolistne, białe akacje, klony zwyczajne, buki, brzozy, cisy, wierzby białe, kasztanowce czerwone, topole włoskie, jawory, graby pospolite.Więcej na http://swidnica24.pl/wydarzenia/park-centralny-znany-i-nieznany/

ZAWARTOŚĆ:

statystykaLogbook oraz ołówek nie na wymianę.

Wymiana fantów:
1) Nigdy nie wkładaj do skrzynek słodyczy ani innej żywności oraz też innych przedmiotów które z czasem mogą się zepsuć pod wpływem wilgoci lub zmian temperatury (np. baterie, mydło itp.)
2) Jeśli w znalezionej skrzynce napotkałeś śmieci lub żywność - usuwaj je bez wahania.
3) Do skrzynek wrzucaj tylko to, co sam chciałbyś wyciągnąć. Skrzynka to nie śmietnik - nie wrzucaj rzeczy brudnych, zużytych, uszkodzonych lub zepsutych.
4) Jeśli zabierasz fanty ze skrzynki, to zawsze włóż w zamian coś o nie mniejszej wartości. Geokrety nie są fantami na wymianę i ich ta zasada nie dotyczy.

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.