Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
You have to be logged-in in order to perform operations on this cache.
stats
Show cache statistics
Park Centralny - OP4C68
Owner: MardoQ
Please log in to see the coordinates.
Altitude: 236 m. ASL.
 Region: Poland > dolnośląskie
Cache type: Traditional
Size: Small
Status: Archived
Date hidden: 09-04-2012
Date created: 09-04-2012
Date published: 09-04-2012
Last modification: 01-06-2013
49x Found
4x Not found
0 notes
watchers 1 watchers
5 visitors
25 x rated
Rated as: Good
In order to view coordinates and
the map of caches
you must be logged in
Cache attributes

Go geocaching with children  Accessible for disabled  Bike  One-minute cache  Nature 

Please read the Opencaching attributes article.
Description PL
PL POLISH DESCRIPTION
Dodatkowe atrybuty skrzynki

CACHE:

Pudełko 150ml szukaj nisko pod podanymi współrzędnymi

MIEJSCE:

Park Centralny został utworzony w miejsce Wystawy Przemysłu i Rzemiosła, która trwała od maja do września i przyciągnęła 700 wystawców z całych Niemiec. Wówczas wybudowano kanał Młynówki, powstała przystań z łódkami, okazały most, dziesiątki pawilonów. Te ostatnie wyburzono, pozostawiając halę sportową z boiskiem. Powstały szerokie, wysypane białym żwirem alejki, altany, ogród różany i skalniak z egzotycznymi roślinami. Park ten znajduje się na południe od ścisłego centrum miasta pomiędzy dzielnicami Kraszowice i Osiedlem Słowiańskim. Zajmuje powierzchnię 9 ha. Na terenie tego parku znajduje się hala sportowa z 1916 roku, która wybudowana została na miejscu poprzedniej wybudowanej tutaj w 1876 roku, obok jest kopiec na którym stała rzeźba Światowida. Przez obszar parku Centralnego przepływa Witoszówka która tworzy tutaj dwa urocze zbiorniki wodne. Z małej architektury na uwagę zasługuje fontanna parkowa umieszczona w centralnej jego części (a raczej zasypana jej właściwa niecka). Znajdują się też tutaj żelbetonowy most który wybudowany został w 1911 roku oraz pomnik kowala Wielanda z 1922 roku. Most posiada długość 26 m. Spośród licznej roślinności występującej w parku na uwagę zasługują lipy drobnolistne, białe akacje, klony zwyczajne, buki, brzozy, cisy, wierzby białe, kasztanowce czerwone, topole włoskie, jawory, graby pospolite.
Więcej na http://swidnica24.pl/wydarzenia/park-centralny-znany-i-nieznany/

Park Centralny został utworzony w miejsce Wystawy Przemysłu i Rzemiosła, która trwała od maja do września i przyciągnęła 700 wystawców z całych Niemiec. Wówczas wybudowano kanał Młynówki, powstała przystań z łódkami, okazały most, dziesiątki pawilonów. Te ostatnie wyburzono, pozostawiając halę sportową z boiskiem. Powstały szerokie, wysypane białym żwirem alejki, altany, ogród różany i skalniak z egzotycznymi roślinami.

Park ten znajduje się na południe od ścisłego centrum miasta pomiędzy dzielnicami Kraszowice i Osiedlem Słowiańskim. Zajmuje powierzchnię 9 ha. Na terenie tego parku znajduje się hala sportowa z 1916 roku, która wybudowana została na miejscu poprzedniej wybudowanej tutaj w 1876 roku, obok jest kopiec na którym stała rzeźba Światowida. Przez obszar parku Centralnego przepływa Witoszówka która tworzy tutaj dwa urocze zbiorniki wodne. Z małej architektury na uwagę zasługuje fontanna parkowa umieszczona w centralnej jego części (a raczej zasypana jej właściwa niecka). Znajdują się też tutaj żelbetonowy most który wybudowany został w 1911 roku oraz pomnik kowala Wielanda z 1922 roku. Most posiada długość 26 m. Spośród licznej roślinności występującej w parku na uwagę zasługują lipy drobnolistne, białe akacje, klony zwyczajne, buki, brzozy, cisy, wierzby białe, kasztanowce czerwone, topole włoskie, jawory, graby pospolite.Więcej na http://swidnica24.pl/wydarzenia/park-centralny-znany-i-nieznany/

ZAWARTOŚĆ:

statystykaLogbook oraz ołówek nie na wymianę.

Wymiana fantów:
1) Nigdy nie wkładaj do skrzynek słodyczy ani innej żywności oraz też innych przedmiotów które z czasem mogą się zepsuć pod wpływem wilgoci lub zmian temperatury (np. baterie, mydło itp.)
2) Jeśli w znalezionej skrzynce napotkałeś śmieci lub żywność - usuwaj je bez wahania.
3) Do skrzynek wrzucaj tylko to, co sam chciałbyś wyciągnąć. Skrzynka to nie śmietnik - nie wrzucaj rzeczy brudnych, zużytych, uszkodzonych lub zepsutych.
4) Jeśli zabierasz fanty ze skrzynki, to zawsze włóż w zamian coś o nie mniejszej wartości. Geokrety nie są fantami na wymianę i ich ta zasada nie dotyczy.

Additional hints
You must be logged-in to see additional hints
Log entries: Found 49x Not found 4x Note 0x All entries Show deletions