Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoPath
Naam GeoPath
Soort GeoPath Wat is dit?HelpUitlegDe soort van de GeoPath. Vorm op kaart: Bijvoorbeeld interessante plaatsen die een bepaalde vorm op een kaart hebben. Verkennen: Bijvoorbeeld om bepaalde plaatsen in je woonplaats te laten zien. Natuur: Mooie plaatsen die met natuur te maken hebben. Thema: Bijvoorbeeld een thema over een bepaald onderwerp.
% nodig om deze GeoPath te voltooien
Wat is dit?HelpUitlegNa het vinden van een bepaalde percentage zal de het mogelijk zijn om deze GeoPath als voltooid te kunnen loggen.
Beschrijving van GeoPath

Sla nieuwe GeoPath op
Waypoint cache naam Voeg toe aan GeoPath  
(Geen caches aanwezig)
GeoPath
Aantal weergegeven GeoPaths: {displayedPowerTrailsCount} Meer opties
Naam Soort {statusOrPoints} Publicatie datum Aantal caches Voltooid


Sukkub InO 2013

Eigenschappen GeoPath
Hoofdeigenaar (?)HelpHoofdeigenaarHoofdeigenaar is de persoon die de GeoPath geregistreerd heeft. harpus
Status
Voltooid 30 keer
Score 244.81 punten
Aantal caches 26 (0 / 0 / 0)
% nodig om deze GeoPath te voltooien 67% ( Caches)
Soort GeoPath Thema
Publicatie datum 04-01-2014
Eigenaar Biedak
Beschrijving GeoPath

W związku z tym, że od dawna biorę udział w imprezach na orientację, od kilku lat także je organizuję, a geocaching również stał się już niedłączną częścią mojego życia, postanowiłem połączyć te dwie pasje i w październiku 2013 roku przygotowałem trasę geocachingową w ramach drugiej edycji rajdu na orientację Sukkub.

 

Od początku w planach było pozostawienie wszystkich skrzynek w terenie, jednakże w systemie miały widnieć jako jeden multicache. W wyniku opinii zebranych od uczestników rajdu postanowiłem jednak opublikować wszystkie skrzynki osobno, a teraz dochodzi do tego również geościeżka.

 

Wielu stałych uczestników imprez na orientację bawi się również w geocaching, a dla keszerów nieobeznanych z tą formą spędzania wolnego czasu może być to dobre wprowadzenie w świat imprez na orientację.

 

Geościeżkę tę można oczywiście traktować jako zwykłą trasę krajoznawczą (lasy Nadleśnictwa Strzebielino są naprawdę piękne), znajdując skrzynki na podstawie współrzędnych GPS i opisów, lecz aby poczuć prawdziwy klimat imprez na orientację oraz ułatwić sobie nawigację pomiędzy skrzynkami należy wydrukować MAPĘ, OPIS TRASY oraz KARTĘ STARTOWĄ. Zgodnie z mapą i wytycznymi podanymi w opisie trasy należy odnajdywać poszczególne skrzynki i wpisywać odpowiednią kredką ich numery oraz znalezione w nich kody na wydrukowaną kartę startową (standardowa procedura w przypadku rajdu na orientację, przy czym zamiast punktów kontrolnych w postaci lampionów mamy skrzynki kontrolne).

 

Gorąco zachęcam do zdobywania geościeżki w ten sposób, posiłkując się współrzędnymi tylko w ostateczności. W opisie każdej skrzynki, oprócz współrzędnych, znajduje się także wycinek mapy z zaznaczonym miejscem, z którego należy rozpocząć poszukiwania skrzynki (i w którym w większości przypadków znajdował się lampion na rajdzie). Dzięki temu osoby słabo znające się na czytaniu mapy mogą podszkolić swoje umiejętności porównując rzeźbę terenu lub drożnię z miejscem wskazanym przez współrzędne.

 

Skrzynka finałowa geościeżki nie ma swojego odpowiednika w terenie. Można ją zaliczyć jedynie poprzez wysłanie do mnie skanu lub zdjęcia swojej wypełnionej na trasie karty startowej (szczegółowe instrukcje są podane w opisie skrzynki) i uzyskaniu hasła do wpisu po mojej weryfikacji. Na trasie jest co prawda ukryta skrzynka SK26 - Znak Starszych Bogów, ale jest ona jedynie dodatkiem do całego cyklu i ze względu na trudność jej odnalezienia na podstawie podanych na trasie wskazówek nie jest osobno zalogowana w systemie.

 

Wzorem imprez na orientację, oprócz właściwych skrzynek kontrolnych w niektórych miejscach na trasie można odnaleźć również skrzynki stowarzyszone. Zdobycie którejś z nich zamiast odpowiedniej skrzynki kontrolnej nie powoduje przyznania żadnych punktów do ogólnej klasyfikacji liczonej z karty startowej. Możliwe jest natomiast zalogowanie w takim przypadku zdobycia właściwej skrzynki kontrolnej - na wyraźne życzenie będę przesyłał prawidłowe hasła do logu (warunkiem jest zweryfikowanie wpisu na karcie startowej lub podanie hasła do skrzynki stowarzyszonej).

 

Gdyby ktoś miał wątpliwości dotyczące fabularnych opisów skrzynek, informuję, iż rajd był tematycznie związany ze światem Cthulhu i w tym duchu utrzymana jest mniej lub bardziej spójna historia.

 

Powodzenia!

Caches in GeoPath Sukkub InO 2013

Voeg volgende caches toe in GPX:


niet actief
negeren
gemaakte
gevolgde
gevonden
aantal logs in het GPX bestand*: 5

*) - voor elke cache. Alleen beschikbaar voor GPX formaat. OK
Informatie:
Toon statistieken Sukkub InO 2013
Voortgang van deze GeoPath


0% (je hebt 0 van 26 uit deze GeoPath gevonden)

Toon meer statistieken

Opmerkingen en/of loggen

Schrijf opmerking of log