Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoPaths
GeoPath name
GeoPath type What is this?HelpHelpSpecifies the type of GeoPath. If the majority of caches are arranged in a line, or form a design on the map, set Geo-sketch . If the majority of caches highlight a tourist attraction (e.g. a famous building, museum, etc.) set Touristic . If the majority of caches show off a natural feature (e.g. a mountain peak, viewpoint, etc.) set Nature . If the caches have a common theme (e.g. cathedrals, famous authors, etc.) set Thematic . If you think your GeoPath should be in another category which is not listed, contact the OC Team cog (at) opencaching.pl
% cache finds required to complete GeoPath
What is this?HelpHelpAfter logging a percentage of the caches, the user may log the GeoPath as completed
GeoPath Description

Start a new GeoPath
Waypoint Cache name belongs to GeoPath  
(No caches to display)
GeoPaths
Number of displayed GeoPaths: {displayedPowerTrailsCount} Display options
Name Type {statusOrPoints} Publication date Number of caches Completed


Sukkub InO 2013

GeoPath details
Mentor (?)HelpMentorThe mentor is the person who created the GeoPath. harpus
Visibility
Completed 30 times
Scoring 244.81 Points
Number of caches 26 (0 / 0 / 0)
% cache finds required to complete GeoPath 67% ( Geocaches)
GeoPath type Thematic
Publication date 04-01-2014
Owners Biedak
GeoPath's description

W związku z tym, że od dawna biorę udział w imprezach na orientację, od kilku lat także je organizuję, a geocaching również stał się już niedłączną częścią mojego życia, postanowiłem połączyć te dwie pasje i w październiku 2013 roku przygotowałem trasę geocachingową w ramach drugiej edycji rajdu na orientację Sukkub.

 

Od początku w planach było pozostawienie wszystkich skrzynek w terenie, jednakże w systemie miały widnieć jako jeden multicache. W wyniku opinii zebranych od uczestników rajdu postanowiłem jednak opublikować wszystkie skrzynki osobno, a teraz dochodzi do tego również geościeżka.

 

Wielu stałych uczestników imprez na orientację bawi się również w geocaching, a dla keszerów nieobeznanych z tą formą spędzania wolnego czasu może być to dobre wprowadzenie w świat imprez na orientację.

 

Geościeżkę tę można oczywiście traktować jako zwykłą trasę krajoznawczą (lasy Nadleśnictwa Strzebielino są naprawdę piękne), znajdując skrzynki na podstawie współrzędnych GPS i opisów, lecz aby poczuć prawdziwy klimat imprez na orientację oraz ułatwić sobie nawigację pomiędzy skrzynkami należy wydrukować MAPĘ, OPIS TRASY oraz KARTĘ STARTOWĄ. Zgodnie z mapą i wytycznymi podanymi w opisie trasy należy odnajdywać poszczególne skrzynki i wpisywać odpowiednią kredką ich numery oraz znalezione w nich kody na wydrukowaną kartę startową (standardowa procedura w przypadku rajdu na orientację, przy czym zamiast punktów kontrolnych w postaci lampionów mamy skrzynki kontrolne).

 

Gorąco zachęcam do zdobywania geościeżki w ten sposób, posiłkując się współrzędnymi tylko w ostateczności. W opisie każdej skrzynki, oprócz współrzędnych, znajduje się także wycinek mapy z zaznaczonym miejscem, z którego należy rozpocząć poszukiwania skrzynki (i w którym w większości przypadków znajdował się lampion na rajdzie). Dzięki temu osoby słabo znające się na czytaniu mapy mogą podszkolić swoje umiejętności porównując rzeźbę terenu lub drożnię z miejscem wskazanym przez współrzędne.

 

Skrzynka finałowa geościeżki nie ma swojego odpowiednika w terenie. Można ją zaliczyć jedynie poprzez wysłanie do mnie skanu lub zdjęcia swojej wypełnionej na trasie karty startowej (szczegółowe instrukcje są podane w opisie skrzynki) i uzyskaniu hasła do wpisu po mojej weryfikacji. Na trasie jest co prawda ukryta skrzynka SK26 - Znak Starszych Bogów, ale jest ona jedynie dodatkiem do całego cyklu i ze względu na trudność jej odnalezienia na podstawie podanych na trasie wskazówek nie jest osobno zalogowana w systemie.

 

Wzorem imprez na orientację, oprócz właściwych skrzynek kontrolnych w niektórych miejscach na trasie można odnaleźć również skrzynki stowarzyszone. Zdobycie którejś z nich zamiast odpowiedniej skrzynki kontrolnej nie powoduje przyznania żadnych punktów do ogólnej klasyfikacji liczonej z karty startowej. Możliwe jest natomiast zalogowanie w takim przypadku zdobycia właściwej skrzynki kontrolnej - na wyraźne życzenie będę przesyłał prawidłowe hasła do logu (warunkiem jest zweryfikowanie wpisu na karcie startowej lub podanie hasła do skrzynki stowarzyszonej).

 

Gdyby ktoś miał wątpliwości dotyczące fabularnych opisów skrzynek, informuję, iż rajd był tematycznie związany ze światem Cthulhu i w tym duchu utrzymana jest mniej lub bardziej spójna historia.

 

Powodzenia!

Caches in this GeoPath Sukkub InO 2013

include following caches in gpx file:


inactive
ignored
placed by you
watched
founded
Logs count in gpx file*: 5

*) - for each cache. Available only for "GPX" files OK
information
Statistics for this GeoPath Sukkub InO 2013
Your progress on this GeoPath


0% (You found 0 from 26 Caches in the Geopath)

Show more statistics

Opinions and comments

Log your visit