Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoPath
Naam GeoPath
Soort GeoPath Wat is dit?HelpUitlegDe soort van de GeoPath. Vorm op kaart: Bijvoorbeeld interessante plaatsen die een bepaalde vorm op een kaart hebben. Verkennen: Bijvoorbeeld om bepaalde plaatsen in je woonplaats te laten zien. Natuur: Mooie plaatsen die met natuur te maken hebben. Thema: Bijvoorbeeld een thema over een bepaald onderwerp.
% nodig om deze GeoPath te voltooien
Wat is dit?HelpUitlegNa het vinden van een bepaalde percentage zal de het mogelijk zijn om deze GeoPath als voltooid te kunnen loggen.
Beschrijving van GeoPath

Sla nieuwe GeoPath op
Waypoint cache naam Voeg toe aan GeoPath  
(Geen caches aanwezig)
GeoPath
Aantal weergegeven GeoPaths: {displayedPowerTrailsCount} Meer opties
Naam Soort {statusOrPoints} Publicatie datum Aantal caches Voltooid


Szlak Jezior Kociewskich

Eigenschappen GeoPath
Hoofdeigenaar (?)HelpHoofdeigenaarHoofdeigenaar is de persoon die de GeoPath geregistreerd heeft. olgmar
Status
Voltooid 30 keer
Score 282.2 punten
Aantal caches 40 (0 / 0 / 0)
% nodig om deze GeoPath te voltooien 75% ( Caches)
Soort GeoPath Thema
Publicatie datum 08-08-2016
Eigenaar olgmar
Beschrijving GeoPath

Szlak Jezior Kociewskich - odcinek południowy 

Ocypel - Osiek (GeoŚcieżka na terenie gminy Osiek)

kolor czerwony

długość 31,9 km

Aktualnie kończący się w Osieku, południowy fragment szlaku, który docelowo ma przecinać Kociewie z północy na południe i być głównym szlakiem tego regionu. Ten jego odcinek przemierza lasy, stanowiące wschodnią cześć Borów Tucholskich i pozwala poznawać kolejne kociewskie wody. Występuje tu Wda oraz trzy większe jeziora: Wielki Ocypel, Słone i Kałębie. Nad pierwszym z nich rozsiadł się urokliwy Ocypel, nad drugim znajduje się rezerwat "Czapli Wierch", trzecie jest największym jeziorem kociewskim. Ciekawe są inne miejscowości, spotykane na trasie szlaku.

Historia szlaku

Istnienie południowej części szlaku Jezior Kociewskich zostało zapoczątkowane w połowie lat 90-tych XX wieku wyznakowaniem odcinka Kasparus - Osiek. Była to realizacja niewielkiej, tylko osieckiej (czyli na terenie gminy Osiek), części długiego szlaku znajdującego się w planie sieci szlaków (jeszcze województwa gdańskiego) a mającego przecinać z północy na południe Pojezierze Starogardzkie i przyległy doń obszar Borów Tucholskich. Szlak Jezior Kociewskich docelowo prowadzący ze Skarszew do Nowego i odwiedzający większość kociewskich jezior w efekcie końcowym stałby się głównym szlakiem pieszym Kociewia.

Impulsem do powstania szlaku z Kasparusa do Osieka było tworzenie sieci znakowanych tras pieszych gminy Osiek. Poskutkowało to opracowaniem w 1994 roku dokumentacji projektowej szlaków obejmującej także inne szlaki w okolicach Osieka a następnie (w tymże roku) wyznakowanie ich.

W roku 2002 istniejący szlak z Kasparusa do Osieka uzupełniono o przebiegający w sąsiednich gminach (Osieczna i Lubichowo) odcinek ocypelski o trasie Ocypel - Kasparus. Nowa wydłużona trasa osiągnęła ponad 30 km. Na szlaku ustawiono drogowskazy szlakowe i tablice informacyjne. W roku 2004 nazwę całego odcinka zmieniono na południowy przez analogię do znajdującego się na początku szlaku - odcinka północnego ze Skarszew do Starogardu Gdańskiego.

W latach późniejszych w trasie południowego odcinka szlaku wprowadzono drobne zmiany na terenie miejscowości Kasparus i nad jeziorem Kałębie.

W planach pozostaje wyznakowanie odcinka Starogard - Ocypel, który połączy oba istniejące fragmenty szlaku Jezior Kociewskich oraz odcinka końcowego do Nowego.

http://pomorskieszlakipttk.pl/szlaki-piesze/jezior-kociewskich-odcinek-poludniowy/

Caches in GeoPath Szlak Jezior Kociewskich

Voeg volgende caches toe in GPX:


niet actief
negeren
gemaakte
gevolgde
gevonden
aantal logs in het GPX bestand*: 5

*) - voor elke cache. Alleen beschikbaar voor GPX formaat. OK
Informatie:
Toon statistieken Szlak Jezior Kociewskich
Voortgang van deze GeoPath


0% (je hebt 0 van 40 uit deze GeoPath gevonden)

Toon meer statistieken

Opmerkingen en/of loggen

Schrijf opmerking of log