Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoŚcieżki
Nazwa GeoŚcieżki
Typ GeoŚcieżki Co to jest?HelpPomocOkreśla charakter GeoŚcieżki. Jeśli większość skrzynek projektu pokazuje jakieś interesujące miejsce (szczyt, punkt widokowy, pomnik przyrody, pomnik, zabytek itp.), ustaw krajoznawcza. Jeśli większość skrzynek układa się w linię lub rysunek na mapie, ustaw Geo-Szkic. Analogicznie jeśli większość skrzynek tyczy się tematyce historycznej lub przyrodniczej, ustaw adekwatny typ. Jeśli uważasz, że Twoja GeoŚcieżka powinna być w innej kategorii, której tu nie ma, napisz na adres RR (Menu -> kontakt).
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS)
Co to jest?HelpPomocdopiero po zalogowaniu procentowo takiej liczby skrzynek, użytkownik uzyska możliwość zaliczenia GeoŚcieżki, czyli wpisu "zdobyty" w komentarzach GeoŚcieżki
Opis GeoŚcieżki

Naciskając ten przycisk założysz nową GeoŚcieżkę
Waypoint nazwa skrzynki należy do GeoŚcieżki  
(brak skrzynek do wyświetlenia)
GeoŚcieżki
liczba wyświetlonych GeoŚcieżek: {displayedPowerTrailsCount} Opcje wyświetlania
Nazwa Typ {statusOrPoints} Data publikacji Liczba skrzynek Zdobyta


Zanurz się w Zgierzu

Szczegóły GeoŚcieżki
Mentor (?)HelpMentorMentor to osoba, która zarejestrowała GeoŚcieżkę w systemie snack
Widoczność
Zdobyta 12 razy
Punktacja 264.89 punktów
Liczba skrzynek 36 (0 / 0 / 0)
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS) 92% ( Skrzynki)
Typ GeoŚcieżki Krajoznawcza
Data publikacji 17-06-2020
Założyciele snack
Opis GeoŚcieżki

 

 

Od początku mojej zabawy w opencaching zastanawiał mnie fakt, że w Zgierzu praktycznie nie ma skrzynek. Czy to miasto jest tak nieciekawe, że nie warto tu nic zakładać? Czy tu nie ma żadnych ważnych punktów wartych pokazania?

Postanowiłem to sprawdzić, wziąłem starą papierową mapę w rękę, potem rower między nogi i patrzcie co wyszło :) I to jeszcze nie koniec....

 

 

Zgierz okazuje się być miastem z potencjałem, ciągle rozwijającym się, piękniejącym praktycznie z miesiąca na miesiąc. Jest miastem starszym od dużo większej Łodzi, któremu nie do końca się poszczęściło. Gdzieś wyczytałem, że to "Starszy ale niedorozwinięty brat Łodzi" Trochę to krzywdzące, ale odrobina bolesnej prawdy w tym jest. W swej historii Zgierz przeżył 2 duże skoki rozwojowe, pierwszy związany z Umową Zgierską czyli zasiedleniem miasta przez tkaczy, a drugi z rozbudową zakładu barwników Borutą. Fabryka swego czasu dała pracę tysiącom pracowników miasta, dziś jest brzemieniem i poważnym problemem ekologicznym dla mieszkańców. Poza tym niewiele się tu wydarzyło, ale coś spróbuję Wam pokazać.

Już w trakcie podejmowania pierwszych keszy przez keszerów słyszałem stwierdzenia, że "Ja to tylko znam główną trasę DK91 przez Zgierz, nigdy tu nie byłem, tego nie widziałem." To teraz będzie okazja zobaczyć więcej, i to nie raz, bo moim planem jest założyć tyle keszy żeby w 1 dzień się nie dało zebrać :)

Drugie założenie to skrzynki łatwe, rodzinne bez wyzwań, urbexów, wspinaczek, kanałów i tym podobnych. Z drugiej strony starałem się by wszędzie były maskowania, kesze wtapiające się w otoczenie. Chcę uniknąć magnetyków podparapeciaków, jedyny wyjątek to murale których w Zgierzu jest mało. Łódzka ścieżka Miasto Murali przyzwyczaiła do mnie do PETek przy muralach i tu pewnie tak zostanie. Patentów, skomplikowanych mechanizmów nie umiem i nie mam gdzie tworzyć, więc będzie zwyczajnie. Bardziej idziemy w ilość niż jakość.

 

 

Zatem zapraszam: Zanurz się w Zgierzu

 

Znajdź, zaloguj, zamaskuj tak jak zastałeś. A potem napisz czy było warto ;D

 

 

Skrzynki w ramach GeoŚcieżki Zanurz się w Zgierzu

W pobranym pliku gpx umieść skrzynki:


nieaktywne
ignorowane
założone przez Ciebie
obserwowane
znalezione
Liczba logów w pliku gpx*: 5

*) - dla każdej skrzynki. Dostępne tylko dla formatu "gpx" OK
informacja
Statystyki dla GeoŚcieżki Zanurz się w Zgierzu
Twój stopień zaawansowania dla GeoŚcieżki


0% (znalazłeś 0 z 36 keszy GeoŚcieżki)

Pokaż więcej statystyk

Opinie i komentarze

Dodaj wpis