Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoPath
Naam GeoPath
Soort GeoPath Wat is dit?HelpUitlegDe soort van de GeoPath. Vorm op kaart: Bijvoorbeeld interessante plaatsen die een bepaalde vorm op een kaart hebben. Verkennen: Bijvoorbeeld om bepaalde plaatsen in je woonplaats te laten zien. Natuur: Mooie plaatsen die met natuur te maken hebben. Thema: Bijvoorbeeld een thema over een bepaald onderwerp.
% nodig om deze GeoPath te voltooien
Wat is dit?HelpUitlegNa het vinden van een bepaalde percentage zal de het mogelijk zijn om deze GeoPath als voltooid te kunnen loggen.
Beschrijving van GeoPath

Sla nieuwe GeoPath op
Waypoint cache naam Voeg toe aan GeoPath  
(Geen caches aanwezig)
GeoPath
Aantal weergegeven GeoPaths: {displayedPowerTrailsCount} Meer opties
Naam Soort {statusOrPoints} Publicatie datum Aantal caches Voltooid


Śladami ks. St. Wyszyńskiego

Eigenschappen GeoPath
Hoofdeigenaar (?)HelpHoofdeigenaarHoofdeigenaar is de persoon die de GeoPath geregistreerd heeft. grafen
Status
Voltooid 8 keer
Score 764.74 punten
Aantal caches 112 (0 / 0 / 0)
% nodig om deze GeoPath te voltooien 97% ( Caches)
Soort GeoPath Thema
Publicatie datum 24-07-2019
Eigenaar grafen
Beschrijving GeoPath

Informacje o ks. S. Wyszyńskim:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Stefan_Wyszy%C5%84ski

Zapraszmy do "spaceru śladami" Wielkiego Polaka, które pozostawił po sobie w trakcie pobytu w tym regionie.

Szlak bierze swój początek w miejscowości Żułów, w miejscu , z którym ks. Wyszyński zetknął się po raz pierwszy, jeszcze przed wojną i gdzie w czasie okupacji spędził blisko dziewięć miesięcy.Dalej prowadzi przez miejscowości, które w swej powojennej historii wpisany mają fakt wizytacji biskupa lubelskiego Stefana Wyszyńskiego. Szlak kończy się w miejscowości Sławęcin, w pobliżu, miejscowości Stanisławka - wioski, w której również ukrywał się podczas wojny ks. Stefan Wyszyński. Wędrówkom po szlaku łączącym miejsca związane ze Sługą Bożym ks. kardynałem Stefanem Wyszyńskim, wrażeń i uroku dodadzą piekne krajobrazy Skierbieszowskiego Parky Krajobrazowego.Utworzonego w 1995 roku, a obejmuje on teren całej gminy Skierbieszów i częściowo tereny okilicznych gmin:Grabowiec, Stary Zamość, Sitno,Izbica, Miączyn, Krasiczyn i Krasnystaw.Jedną z ciekawych atrakcji turystycznych tego Parku jest Rezerwat Przyrody"Głęboka Dolina", utworzony w celu zachowania malowniczych rozcięć erozyjnych w postaci dolin z wąwozami oraz lasów grabowo- bukowych.Ponadto warto odwiedzić liczne figury i kapliczk o dużych  wartościach historycznych. Godne uwagi są również piekne nagrobki z przełomu XIX i XX wieku, które znajduja sie na cmentarzu parafialnym w Skierbieszowie, a wśród nich grobowiec rodziców prezydenta Ignacego Mościckiego.

Szlak oznakowany jest znaczkiem koloru czarnego. W miejscowościach związanych z pobytem ks.kardynała Stefana Wyszyńskiego, ustawione są tablice z informacjami o tym fakcie.W tych miejscach znajduja sie również miejsca odpoczynku.

Szlak można pokonać pieszo jak i rowerem. Na niektórych odcinkach nawet pojazdem.Odcinek szlaku tuż za Żułowem, biegnący obok płotu Państwowego Ośrodka Pomocy Społecznej, jest trudny do pokonania rowerem, błotnisty teren i kałuże błotne.Drogi wśrópólne  w zależności od pory roku     dostępne nawet dla pojazdów.

Proponuję odwiedzenie dwóch skrzyneczek, które nie są w tej GeoŚcieżce ale są związane z postacią ks. Stefana Wyszyńskiego: OP91TJ, OP91NS

Życze miłych wrażen krajoznawczych podczas wędrówk tym szlakie.

 

Foto w grafice:  "Janusz Trocha - (1981-06-05). Tygodnik Solidarność (10): 1. http://dominusvobis.blogspot.com/2009/03/cardeais-criados-por-pio-xii-consitorio_12.html  (domena publiczna) 

Caches in GeoPath Śladami ks. St. Wyszyńskiego

Voeg volgende caches toe in GPX:


niet actief
negeren
gemaakte
gevolgde
gevonden
aantal logs in het GPX bestand*: 5

*) - voor elke cache. Alleen beschikbaar voor GPX formaat. OK
Informatie:
Toon statistieken Śladami ks. St. Wyszyńskiego
Voortgang van deze GeoPath


0% (je hebt 0 van 112 uit deze GeoPath gevonden)

Toon meer statistieken

Opmerkingen en/of loggen

Schrijf opmerking of log