Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 500 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Geocaching to gra terenowa polegająca na poszukiwaniu ukrytych "skarbów" - keszy. Są to skrzynki zawierające dziennik zdobywców (tzw. logbook) oraz często drobne fanty, które można zabrać zostawiając coś w zamian. Podczas geocachingu odkryjesz wiele niezwykłych miejsc - być może nawet tuż za rogiem, zmierzysz się z nowymi wyzwaniami czy nawiążesz ciekawe znajomości. Poznawanie geocachingu możesz rozpocząć od zapoznania się z ABC Geocachingu lub znalezienia najbliższego przewodnika - wolontariusza. Albo po prostu zarejestruj się i wyrusz na swoją pierwszą wyprawę!
Opencaching.pl jest serwisem niekomercyjnym, korzystanie z niego jest zupełnie bezpłatne. Do zobaczenia przy wspólnej zabawie!

Garść aktualnych statystyk

Poszukiwań ostatnio
19 552
Nowych rekomendacji
1 032
Wszystkich skrzynek
60 995
Gotowych do szukania
37 641
Ocenionych jako znakomite
24 240
Aktywnych użytkowników
40 111
Aktywnych GeoŚcieżek
559
Wszystkich poszukiwań
2 555 545
Nowych skrzynek
542
Nowych użytkowników
394
Mapa
OP8X3D: Patriotyczny mural
OP8X1L: Podziel się książką!
OP8X2K: Kirkut w Tarnobrzegu
OP8X0L: "ŚPW" Geo-hotel"
OP8RXT: Park Gródek-Wydra pod wiatą
OP8X38: Park Gródek- Widok na Kamieniołom
OP8X37: Park Gródek- Sosny na urwisku
OP8K1Q: Nynäshamn - tam nas jeszcze nie było :)
OP8PSF: WIO na piwo #67
OP8WYR: www.góry.oc # 14
OP8WY5: Bilety to nie śmieci - CZĘSTOCHOWA
OP8WS0: Zimowy Broo-war #3
OP8W96: ZRÓB SE SWETER (Wrocław)
OP8PS9: WIO na piwo #68 - Beforka - Finał AKQ 2018 - Poznań
OP8MHT: Dyngol
Leśna Norda według Wanogi
Park Gródek
Brzeźno według Wanogi
LINIA ŚRODKOWEJ ODRY
Hugoberg
Najnowsze skrzynki
Nadchodzące wydarzenia
Najnowsze GeoŚciezki
Ostatnio wyróżnione
 • CacheIcon Dyngol założona przez Werrona
  (19-11-2018) Polska > mazowieckie
  Star Dombie:

  A obiecałem sobie, że dzisiaj tyłka z domu nie ruszę. W lodówce chłodziła się od kilku dobrych dni flaszeczka dyngola z najlepszego tłoczenia, którą podarował mi przy naszym ostatnim spotkaniu Marian. W słoju stan gotowości bojowej osiągnęły małosolne ogórki nastawione przez moją żonę. Miała być laba i stan błogi... Ale coś mnie podkusiło i zajrzałem do sieci (no bo jak człowiek nie ma nic do roboty, to mu głupie pomysły przychodzą do głowy...). No i co? Miejsce dyngola z lodówki zajął dyngol z sieci. Nie żebym się skarżył w sumie, bo FTF w marianowym keszu to zawsze jest cenny przerywnik w burasowatej codzienności. Skrzyknąłem więc towarzystwo, a że każdy dostrzegł w tym wyjeździe coś dla siebie, to nie trzeba było długo skrzykiwać. Pozostawała jednakowoż kwestia namierzenia dyngola. Dróg z Nieborowa do Arkadii jest w sumie kilka. Szczerych pól też tam nie brakuje. Zdaliśmy się więc na kobiecą intuicję i tak zwanego fuksa i pojechaliśmy tamtendyk. Dla większej pewności, dla skalibrowania aparatów wzrokowych i dla zapoznania towarzystwa z całością sprawy odczytałem jeszcze na głos opowieść wierszowaną. Pierwszą podejrzaną miejscówkę wyeliminowaliśmy zgodnie bez zatrzymywania keszowozu uznając, że nie spełnia warunków opisanych w opowieści. Później właściwie nie mieliśmy już wątpliwości, że to co ujrzeliśmy (a zwłaszcza Kubash, który ujrzał najwcześniej) to właśnie miejsce odlotu Mariana.

  Nie będę się zanadto rozpisywał i nie załączę też zdjęć, choć trochę kusi. Powiem tylko tyle, że jak dla mnie kesz miażdży - nie tylko to, co zwykle jest w tutejszej społeczności miażdżone 1 kwietnia. Kesz miażdży wszystko. To jest jeden z najbardziej marianowych marianów!

  Na zdrowie dyngolem!

  PS. Na odchodnym uznałem, że w takim miejscu muszę zostawić coś specjalnego, dlatego wrzuciłem tu pewnego krecika.