OC logo
Banner
Witamy na Opencaching.pl

Geocaching to gra terenowa użytkowników GPS polegająca na poszukiwaniu "skarbów" ukrytych przez jej innych uczestników. Poszukiwane skarby, tzw. skrzynki to odpowiednio zabezpieczone, wodoszczelne pojemniki zawierające drobne upominki oraz dziennik, w którym kolejni znalazcy odnotowują swoje odkrycia. Na tej stronie znajdziesz wszystko, co dotyczy geocachingu w Polsce - począwszy od ABC Geocachingu do forum, gdzie możesz prowadzić dyskusje z innymi geocacherami. Opencaching.pl wystartował w maju 2006 roku. Nasza baza skrzynek pracuje na projekcie opensource Opencaching (strona projektu tutaj).

Aktualności


15 kwietnia 2017

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w głosowaniu wyborach do COG (Centrum Obsługi Geocecherów) 2017/2018, czyli Waszych regionalnych opiekunów.
Formularz do głosowania znajdziecie pod adresem: wybory.opencaching.pl
Wybory potrwają do 2017-04-29 do godz 23:59. Wyniki pojawią się tuż po zakończeniu głosowania, tj. 2017-04-30

W wyborach głos oddać mogą użytkownicy, którzy należą do naszej społeczności przynajmniej 90 dni oraz znaleźli przynajmniej 30 skrzynek.

Wszystkim Kandydatom życzymy z całego serca powodzenia, a nam, aby zostali wybrani Ci najlepsi. :)

Liczba skrzynek: 51 505 w tym aktywnych: 31 900 | Liczba poszukiwań skrzynek: 2 108 201 | Liczba użytkowników: 36 796

 Najnowsze skrzynki

{{map}}

 Nadchodzące wydarzenia


 Skrzynka tygodnia


Cache Świentojański kómpot (Bateria 9v) - [KKwG] założona przez abukkawon
Babcine pyszności
Polska > wielkopolskie

Hello,
Urocza miejscówka w lesie, do tego kolejny patent techniczny, całkiem zmyślnie zresztą wykoncypowany. Zaklęte miejsce, może spokojnie stanowić scenerię do horrorów. Jeszcze widać podział całego założenia. Zaskoczyło mnie centralne położenie wychodka. Chociaż - może i dobrze. Obok była psia buda, a jak wiemy spokój w Świątyni Dumania jest potrzebny. Poza tym zewsząd było do niego mniej więcej tak samo blisko, więc w sumie można zrozumieć wybór. Kesz znaleziony szybko i sprawnie - zostawiłem w nim GK. Poprawiłem maskowanie, bo pewien element za mocno wyłaził w oczy (za jakąś chwilę okaże się, że maskowanie zdało swój egzamin  ). Sesja fotograficzna, ku pamięci. W jej trakcie cichutko nadeszli RoDaJJe. Wybrali inną drogę dotarcia, więc nie rzucili się w oczy. Odwdzięczyliśmy się lożą szyderców podczas ich poszukiwań. Maskowanie spełniło swoją rolę  Jeszcze tylko mały prezent w budzie dla następnych (wiedzieliśmy, że pewna ekipa jest tuż za "winklem" - spotkaliśmy się chwilę później na polnej drodze) i na "Sarny". Pzdr, Wojtek


Autor: ronja


 GeoŚcieżka dnia

Lasy Lublinieckie20 skrzynek, 136.54 punktówPolska>śląskie

 Najnowsze wpisy w blogach