Źródło tekstu i zdjęcie: wikipedia.org
O serii keszy „Na Łące Zające” Seria nawiązuje do nazwy okolicznej miejscowości Zajączków, która już przed II Wojną Światową brzmiała Haasenau, a „hase” w języku niemieckim oznacza zająca. Kesze mają na celu zwiększenie szans na spotkanie tych zwierząt, w związku z tym zostały ukryte z dala od zabudowań, w większości w zbliżonym środowisku, w jakim zające żyją. Miejsca ukrycia są porośnięte zróżnicowaną roślinnością, jednocześnie nie są to tereny tradycyjnie leśne.
Opowieść o Karlikowie (Zajączkowie)
O zadaniu Aby odnaleźć pojemnik finałowy czeka Cię zadanie związane z historyczną przeszłością okolic Wrocławia i Obornik Śląskich, w szczególności Zajączkowa i okolicznych wiosek. Szczegóły poznasz na miejscu, głównie w pojemniku nr 2, etapie pośrednim. Proszę o przeczytanie poniższej treści do końca, przed rozpoczęciem poszukiwań.
Kesz składa się z trzech pojemników. Pojemniki umieszczone są w spacerowej okolicy współrzędnych początkowych.
Kesz jest letterboxem hybrydowym - w finałowym pojemniku została umieszczona pieczątka, której odbicie jest pamiątkowym potwierdzeniem dla Ciebie, że zdobyłeś(aś) tego kesza.
O poszczególnych pojemnikach
Nr 1: Rozmiar pojemnika: mikro, z tych większych. Ukryty na współrzędnych początkowych. W nim znajdziesz wskazówkę gdzie znajduje się pojemnik etapu drugiego. Wskazówka jest tematycznie związana z etapem drugim. Gdy wspomożesz się np. mapą Google i linijką, wyznaczysz miejsce ukrycia pojemnika drugiego etapu. W pojemniku nie przybijamy pieczątki, nic nie piszemy.
Nr 2: Rozmiar pojemnika: normalny. Zawiera instrukcję oraz materiał źródłowy dzięki któremu ustalisz współrzędne ukrycia pojemnika etapu trzeciego. Wygodna będzie własna kartka papieru na notatki, ostatecznie smartfon w którym zanotujesz sobie współrzędne. Proszę nie podejmować w deszczu - jeśli pada, odłóż rozwiązywanie zadania na inny dzień. Dość blisko miejsca ukrycia pojemnika znajduje się miejsce podobne do wzgórza (nie nazywam żeby nie spojlerować), gdzie na spokojnie będziesz mógł(a) rozwiązać zadanie. Proszę aby w pojemniku znajdował się jedynie materiał źródłowy + instrukcja. W pojemniku nie przybijamy pieczątki, nic nie piszemy.
Nr 3 (finał): Rozmiar pojemnika: mały. Zawiera logbook i pieczątkę. Pieczątka jest integralną częścią pojemnika, nie podlega wymianie. Pieczątkę możesz odbić we własnym posiadanym przez siebie pamiętniku do letterbox'ów / logbooku (jeśli nie masz, możesz go założyć posiadając czystą kartkę). Pieczątki zawartej w pojemniku nie przybijamy w żadnym z elementów pojemnika, również logbooka. W logbooku zawartym w tym pojemniku przybijamy natomiast własną pieczątkę, ewentualnie klasycznie wpisujemy się do logbooka.
Weź coś do pisania. Na pierwszych trzech znalazców czekają certyfikaty. Powodzenia!
Proszę o wpisy w logach jeśli udało Ci się odnaleźć jedynie etap pierwszy lub tylko pierwszy i drugi.