Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Je moet ingelogd zijn om deze cache te loggen of te bewerken.
stats
Toon cache statistieken
(M-672) Myszka Miki - OP9SQ5
Komiksowo i Bajkowo
Eigenaar: mangus i 27@
Deze cache maakt deel uit van GeoPath!
Log in om de coördinaten te kunnen zien.
Hoogte: meter NAP
 Provincie: Polen > śląskie
Cache soort: Traditionele Cache
Grootte: Micro
Status: Kan gezocht worden
Geplaatst op: 29-02-2024
Gemaakt op: 29-02-2024
Gepubliceerd op: 02-03-2024
Laatste verandering: 02-03-2024
14x Gevonden
0x Niet gevonden
0 Opmerkingen
watchers 0 Volgers
16 x Bekeken
9 x Gewaardeerd
Beoordeeld als: uitstekend
Om de coördinaten en de kaart te zien
van de caches
moet men ingelogd zijn
Cache attributen

Go geocaching with children  One-minute cache  Take something to write  Nature 

Lees ook het Opencaching attributen beschrijving artikel.
Beschrijving PL

MYSZKA MIKI

Myszka Miki (ang. Mickey Mouse) – fikcyjna postać z filmów animowanych, stworzona przez Walta Disneya i Uba Iwerksa. Jego pierwowzorem był Królik Oswald. Gdy Disney stracił prawa do tej postaci, powstał Miki. W większości przygód Mikiemu towarzyszy jego pies Pluto. Ma dziewczynę, którą jest Myszka Minnie. Najlepszymi przyjaciółmi Myszki są Kaczor Donald (w komiksach rzadko się spotykają) oraz pies Goofy i koń Horacy.

1 stycznia 2024 roku postać Myszki Miki razem z trzema pierwszymi krótkometrażówkami trafiły do domeny publicznej, lecz Disney dalej posiada wyłączność na późniejsze wersje Mikiego. Pierwszy raz postać ta pojawiła się w filmie Plane Crazy z 15 maja 1928 roku. W tym samym roku na ekranie kina Colony w Nowym Jorku miał premierę pierwszy animowany film dźwiękowy pt. Parowiec Willie z 18 listopada 1928. Głosu postaci Myszki Miki udzielił sam Walt Disney, który w 1931/1932 otrzymał za jej stworzenie Oscara.

W 1935 roku Miki i jego przyjaciele nabrali barw dzięki Technicolorowi. Rywalem Mikiego do ręki Minnie w filmie Mickey’s Rival (1936) był Mortimer – mysz, a właściwie postać myszopodobna. Mortimer to imię, jakie pierwotnie miał nosić Miki, jednak żona Disneya, Lillian, zasugerowała mężowi imię „Mickey”, ponieważ „Mortimer” brzmiało jej zdaniem okropnie.

W 1940 postać Myszki Miki pojawiła się w nagrodzonym Oscarem pełnometrażowym filmie Fantazja. W latach 1939–1945 podczas II wojny światowej Walt Disney Productions w Hollywood spełniało prośby alianckich armii walczących przeciwko Państwom Osi i wykonywało oryginalne i sygnowane przez siebie rysunki do użycia przez wojsko podczas walki. Walt Disney Productions w Hollywood wysłało jeden z oryginalnych rysunków z Myszką Miki na tle polskiego godła specjalnie dla Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, które wsławiły się później zdobyciem Wilhelmshaven.

W 2018 roku Frank Angones zaproponował w Kaczych opowieściach (2017) dwie historie z udziałem/wspominające Myszkę Miki. Jednak zarząd Disney Channel zabronił użycia Mikiego w Kaczych opowieściach.

 

Źródło ; Wikipedia

MURALOWE LOVE

* * * * *

Mural – rodzaj malatury, nazwa pochodzenia hiszpańskiego oznaczająca w skrócie dzieło dekoracyjnego malarstwa ściennego, najczęściej monumentalne. Murale jako malarstwo ścienne pochodzi jeszcze z okresu prehistorii, były szczególnie rozpowszechnione w starożytnym Rzymie na ulicach miast[1].

Malowidła takie, w zależności od intencji twórcy, mogą mieć na celu impresję odbiorcy, reklamę jakiegoś produktu lub promocję akcji charytatywnej.

Murale można zdefiniować jako wielkoformatową grafikę na ścianach budynków.

Graffiti – nazwa zbiorcza, różniącej się tematem i przeznaczeniem, twórczości artystycznej, bazującej na umieszczaniu np. obrazów, podpisów, rysunków w przestrzeni publicznej lub prywatnej za pomocą różnych technik, najczęściej malowania sprayem lub pędzlem i sprayem przez szablon[1]. Zazwyczaj tworzone jest anonimowo i bez odpowiednich zezwoleń lub – rzadziej – za zgodą albo na zamówienie właściciela pomalowanego obiektu, jak np. graffiti „Łobez – plan miasta” wykonany przez miejscowych twórców.

Graffiti, szczególnie nielegalnie umieszczane w przestrzeni publicznej, przez jednych traktowane jest jako akt wandalizmu, przez innych – jako forma sztuki.

* * * *

Rules of reactivation Reaktywacja jest możliwa, o ile istnieje pewność, że skrzynka zaginęła
Read more about reactivation of geocaches here
Extra hints
Je moet ingelogd zijn om de hints te zien
Afbeeldingen
20240225_151007
Logs: Gevonden 14x Niet gevonden 0x Opmerking 0x Alle logs