OC logo
Banner
Wydarzenie
Trudność zadań: 3.0 z 5.0
Trudność terenu: 5.0 z 5.0
Pierwszy dzień wiosny, topienie Marzanny. - OP23CA

Spotkanie keszowe podczas MISJI GRYF.

Właściciel  alex22

 Lista uczestników
Ta skrzynka należy do geoŚcieżki!

Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne. (WGS84)

 Wysokość: 3 m n.p.m.
  link
 Województwo: Polska > zachodniopomorskie
 Typ skrzynki: Wydarzenie
 Wielkość: Bez pojemnika
 Status: Zarchiwizowana
 Czas: 5:00 h   Długość trasy: 5.00 km
 Data rozpoczęcia wydarzenia: 21-03-2010
 Data utworzenia: 28-02-2010
 Ostatnio zmodyfikowano: 22-03-2010

Aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki,
musisz się zalogować.

Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci GeoHotel Weź coś do pisania Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp Miejsce historyczne Dostępna w określonych godzinach lub płatna Potrzebna łopatka Potrzebna latarka Wymagany dodatkowy sprzęt 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC. link

Opis   PL  

Jak w tytule zapraszamy na wspólne topienie marzanny.

 

21 marca - pierwszy dzień wiosny Topienie Marzanny Dzień wagarowicza

Wiosna
• Kalendarzowa (astronomiczna) wiosna co roku rozpoczyna się 21 marca. Właśnie tego dnia dzień i noc są równej długości. W naszej szerokości geograficznej o tej porze roku przyroda budzi z zimowego snu. Zielenią się trawniki, kiełkują kwiaty i pąki na gałęziach drzew, jest coraz cieplej. To także czas zasiewów i oczekiwania na plony. Ludzie wierzyli, że obrzęd topienia Marzanny może to przyśpieszyć, ma też symbolizować dostatek w nadchodzącym roku.

Kiedy topiona jest Marzanna?
• Jednym ze staropolskich zwyczajów (opisanych już w XV wieku), jest zwyczaj (obrzęd) Topienia Marzanny. Obecnie ma on miejsce 21 marca czyli w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Wcześniej miał on miejsce w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, zwaną Białą, Czarną albo Smiertną.

Wygląd Marzanny
• Marzannę zwykle wykonaną z wiechcia słomy, grochowin lub konopi, które symbolizowały śmierć i bezruch. Czasem też gałęzi lub gałganków (szmatek). Ubrana jest w białą suknię. Przyozdabia się ją wstążkami, koralikami i kwiatami. Kukłę Marzanny podpala się, a następnie wrzuca się do pobliskiej rzeki (ewentualnie do jeziora czy innego akwenu wodnego), co ma symbolizować koniec zimy i początek wiosny.

 

Spotykamy się pod podanymi koordynatami na Dziewokliczu wraz ze swymi Marzannami, które pożegnamy w tym miejscu około godz. 10:00 w niedzielę.

KONKURS-dla właścicieli najładniejszych kukiełek Marzanny przewidziane nagrody w postaci zestawów naszywek OC.

Po odprawieniu naszych kukiełek zapraszamy na wspólne powitanie wiosny połączone z  małym spacerem po lesie i nie tylko...

Napewno przydadzą się latarki i dobre buty. Po spacerze przewidziane są wspólne pogaduchy przy soczku i piwie w knajpce. Przewidywany czas imprezy około 4-5 godz.

 

Kesze, które będą na spotkaniu:

PAMIĘTNIK

goblinek 05 - Déjà vu 

KSIĘGA CIENI

#dreamhouse

Poznaj Sniperad'a

Ciapek

QFerek podróżnik

 

 

Fotki z imprezy Topienie Marzanny

 

Mały spacer po lesie i nie tylko...

Więc mogę już opisać to co nie chcieliśmy ujawniać przed spotkaniem a jest ujete w FOTKACH. Na początku chciałem przeprosić za pewną zmianę planów, ale przy takiej ilości gości z terenu musiałem troszę nagiąć plan, który był już z góry zaplanowany trochę inaczej.

Spotkanie rozpoczeliśmy na Dziewokliczu od parady naszych pojazdów keszowych, następnie przystąpiliśmy do witań, powitań i przywitań. Dziewczyny (marzanny) rozbiły się na brzegu Odry i czekały na wspólną sesję zdjęciową a my tymczasem staraliśmy się znaleźć jakieś zaklęcie na dobrą pogodę w KSIĘDZE CIENI.

Najmłodsi uczestnicy zostali uchonorowani specjalnymi MEDALAMI GEOKESZOWYMI za wytrałość podczas odkrywania skrzynek.

Równierz zespoły, które stanęły na wysokości zadania KONKURSOWEGO otrzymały zestawy SNUFFEROWYCH naszywek OC.

Po rozdaniu nagród i medali przyszedł czas się zająć tym po co tam się zebraliśmy. No i z dymem je puścilismy...

Kolejnym punktem programu była KOPALNIA KREDY w okolicach j. szmaragdowego orez jej tajemnicze tunele, podziemia i mini muzeum eksponatów. Było ciemno, ciasno i ciekawie tak jak lubimy.

Następnym punktem programu miał być SILVER, ale się pozmieniało gdyż w GROCIE akurat podawali zimnego Żywca i gorące lody z patelni ( pecjalnosć tego lokalu) kto jadł ten wie. Kto nie niech załuje!

Tu było parę ciekawych scen. WuZet zaliczył swój pierwszy łuk w Szczecinie, mały TYMON wytrwale tropił geokesza GROTOWEGO, KAJO znalazł swoje ulubione jeziorko, a cała reszta relaksowała się przy soczku, lodach, kawusi i eliksirze z jęczmienia ponownie czytając KSIĘGĘ CIENI...

 I tak oto kolejne wypowiadane życzenia, które były zawarte w KSIĘDZE CIENI przeniosły nas w świat FORMUŁY 1, czyli na tor SILVER, gdzie przedstawiciele najwytrwalszych ekip geokeszowych postanowili się zmierzyć na torze...

Skład: ARISHIA, PATRYK G, WuZet, Zet oraz w tandemie mały KAJO. Reszta ekip pilnowała podium aby ktoś z poza naszej grupy na nie nie wskoczył. WuZet jako najwytrwalszy zawodnik zaliczył aż 3 wyścigi!

Tak można w kilku słowach opisać nasze skromne geokeszowe spotkanie POWITANIA WIOSNY podczas MISJI GRYF.Laughing

W imieniu swoim i mojej rodziny serdecznie dziękuję za wspólnie spędzony czas. Choć planu nie udało się zrealizować w 100% dziękujemy wszystkim za miłe spotkanie. Pozdrawiam alex22.


 

 

 

 

 

 

 

 

Obrazki/zdjęcia

m
m
M
M
m.
m.

Wpisy do logu    14x 11x {{log_note}} 5x    Wszystkie wpisy do logu Wszystkie wpisy   Wpis do logu Nowy wpis   Pokazuj usunięcia Pokazuj usunięcia