Dodatkowe atrybuty skrzynki |
Już w średniowieczu istniała w tym miejscu przeprawa, łącząca Ostrów Tumski z traktem do Ostrowa Lednickiego i Gniezna. W XVII wieku postawiono drewniany most, a w 1905 żelazny. Służył do 1939, gdy wycofujące się Wojsko Polskie posłało go w powietrze. Niemcy zbudowali drewnianą przeprawę, po wojnie Polacy stalowy most i tak przetrwał do 1970 roku, gdy ponownie odesłano go w niebyt. Na szczęście w „porzundnym” Poznaniu byli jeszcze ludzie z głową na karku, którzy swym uporem doprowadzili do odbudowy przeprawy. Swój żywot kończył właśnie stary Most Rocha. I zamiast pójść na „żyletki” dano mu nowe życie. 7 grudnia 2007 roku otwarto Most Jordana, który cieszy swym widokiem nie tylko mieszkańców Poznania. Stał się częścią Traktu Królewsko – Cesarskiego, miejscem spacerów, sesji zdjęciowych nowożeńców, a w ostatnich dniach miejscem NOWEJ ŚWIECKIEJ TRADYCJI, o której być może już słyszeliście. A jeżeli nie, to poczytajcie tutaj. W skrócie: młodzi zakochani wieszają na moście w dniu ślubu kłódki, a klucze do nich wrzucają do rzeki. Ma to świadczyć o ich dozgonnej miłości, której nic nie rozdzieli. Zwyczaj przyszedł do nas z zagranicy, podobnie jak geocaching. Dlaczego więc nie połączyć ich ? No i zawisła sobie kłódeczka, mająca zachęcić Was do odwiedzin tej części Poznania i przy okazji do poszukania „większej-mikro-skrzynki”, schowanej gdzieś w pobliżu. Współrzędne pokazują środek mostu (tak mniej-więcej). Odszukajcie tę jedną, jedyną, oryginalną kłódkę. Na ogniwach spiętego nią łańcucha podane są liczby, które po podstawieniu tam gdzie trzeba pokażą przybliżone miejsce ukrycia. To jedyny spojler ! A gdzie jest to „tam gdzie trzeba” ? Pokombinujcie trochę. Zrobiliśmy małe utrudnienie, by niewtajemniczeni nie dobrali się skrzynki. Dla pierwszego zdobywcy zostawiliśmy mały "FTF". Tak w ogóle to weszło tam jeszcze kilka drobiazgów. Przestrzeń prezentowa ma 4 cm wysokości i 4 cm średnicy – nie zapomnijcie Zabierzcie ze sobą coś do pisania ! I jeszcze mała prośba: wpisując się "w necie' nie ujawniajcie szczegółów. Niech inni też się troszkę pomęczą Zalecamy poszukiwania po zmroku - będzie ciekawiej. Do boju !
Osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózku, nie będą w stanie samodzielnie „podjąć” skrzynki. Niezbędna im będzie pomoc innej osoby !
UWAGA - w pobliżu jest wiele innych skrzynek, do których powinniście się wybrać !
UWAGA, UWAGA !
19.04.2012 pojawił się na moście kesz z GC . Jest to pojemnik po kleju w sztyfcie, owinięty czarną taśmą izolacyjną, umieszczony w bardzo widocznym miejscu. Nie jest oznakowany - jedynie w logbooku znajduje się logo GC. Bardzo Was proszę, byście zwrócili uwagę w trakcie poszukiwań i nie pomylili się
Korekta 6.05.2013 - kesz z GC został zarchiwizowany.
Zmiany w keszu:
6.05.2013: Drobna zmiana podpowiedzi, wcięło kesza z GC.
21.04.2012 Info o keszu z GC, ulokowanym na moście.
13.04.2010 Info o kolejnej skrzynce w pobliżu.
6.12.2009 Zmieniliśmy troszkę kodowaną podpowiedź.