Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
A125- Yabadabadoo... - OP1DF8
Kompleks boisk piaszczystych.
Właściciel: alex22
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 128 m n.p.m.
 Województwo: Polska > kujawsko-pomorskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Zarchiwizowana
Czas: 0:01 h    Długość trasy: 0.01 km
Data ukrycia: 09-08-2009
Data utworzenia: 14-08-2009
Data opublikowania: 14-08-2009
Ostatnio zmodyfikowano: 06-09-2012
28x znaleziona
4x nieznaleziona
1 komentarze
watchers 0 obserwatorów
1 odwiedzających
13 x oceniona
Oceniona jako: dobra
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna dla niepełnosprawnych  Szybka skrzynka  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Górzno – najmniejsze miasto w Polsce, miejscowość typowo turystyczna, w całości usytuowana na terenie Górznieńsko – Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego, który zaliczany jest do zachodnich krańców obszaru „Zielonych Płuc Polski”. Na terenie całej gminy brak jakichkolwiek zakładów przemysłowych, co stwarza idealne warunki do czynnego i aktywnego wypoczynku, a czystość środowiska naturalnego w rejonie Górzna stwarza unikalny mikroklimat, działający leczniczo na drogi oddechowe i układ nerwowy.

Dzięki zaangażowaniu i determinacji obecnego Burmistrza Górzna (wtedy nauczyciel W-Fu) kompleks boisk piszczystych został wybudowany w latach 2003-2004. Wsparciem byli nauczyciele wychowania fizycznego, rodzice i ich dzieci, które uczęszczały do szkoły mieszczącej się tuż obok. Godne naśladowania, bowiem działali w czynie społecznym. Na dzień dzisiejszy jest tam:

uniwersalny kompleks boisk piaszczystych, na którym można grać w: plażową piłkę nożną, plażową piłkę ręczną oraz w plażową piłkę siatkową (na pięciu boiskach lub na jednym boisku głównym i dwóch treningowych), profesjonalnie wyposażona siłownia i sauna, wielkofunkcyjne boisko o nawierzchni syntetycznej (kort tenisowy, piłka ręczna, mini piłka nożna, koszykówka, siatkówka), jedna z największych w powiecie brodnickim, oddana do użytku w lutym 2003r., pełno wymiarowa hala sportowa.

Do cyklicznych imprez sportowych w tej miejsowości wpisały się Mistrzostwa Polski w Triathlonie oraz Międzynarodowe Nocne Turnieje Siatkówki Plażowej, które odbywają się zawsze na początku sierpnia.W tym roku Nocny Turniej Siatkówki Plażowej odbył się po raz szósty, a Mistrzostawa Polski w Triatlonie dwudzieste.

Walory sportowe miasta jako pierwsi docenili przedstawiciele Polskiego Związku Triathlonu organizując na terenie miasta i okolic w 1989r. pierwsze zawody triathlonowe i poprzez Grand Prix Pucharu Polski, aż do 1998r. kiedy zawody otrzymały rangę Mistrzostw Polski, nieprzerwanie organizuje się tu imprezy dla „żelaznych ludzi”.

Ciekawą historię ma kamień-pomnik umiejscowiony przed boiskami. Jest to z pewnością głaz polodowcowy.

Pewnego dnia, kiedy burmistrz był jeszcze belfrem w-fu szykował się do rozpoczęcia zajęć. Podeszło do niego dwóch młodocianych uczniów  i oznajmiło, że nie mają strojów wymaganych na lekcję. Nie myśląc długo nauczyciel wręczył im łopaty i kazał wykopać kamyczek, który przeszkadzał na boisku. Chłopaki kopali, kopali i kopali...W pewnym momencie trzeba już było wezwać pomoc fachowców z odpowiednim sprzętem, bowiem kamyczek siedział ponad 2 metry w  ziemi. Jego waga szacowana jest na  ponad 10 ton. Dziś jest pomnikiem tego miejsca z tablicą pamiątkową.

Keszyk jest MIKRO-MAGNETYCZNY  i nie posiada nic do pisania!

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Pomnik
Tablica pamiątkowa