Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Podwójna tożsamość z zapomnianej tablicy - OP167F
Właściciel: Plusz
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 54 m n.p.m.
 Województwo: Polska > kujawsko-pomorskie
Typ skrzynki: Wirtualna
Wielkość: Bez pojemnika
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 02-02-2009
Data utworzenia: 02-02-2009
Data opublikowania: 02-02-2009
Ostatnio zmodyfikowano: 31-03-2014
39x znaleziona
1x nieznaleziona
3 komentarze
watchers 10 obserwatorów
7 odwiedzających
21 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
2 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: etna&mars, Tymek
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna dla niepełnosprawnych  Miejsce historyczne  Potrzebne hasło do logu! 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

…nagle dzwonek budzika wybudza mnie ze snu…jak co dzień zaspany wychodzę z domu, idę…mijając, po drodze zwykły, szary budynek – nieodróżniający się od setki innych podobnych szarych budynków… lecz tego dnia jest jakoś inaczej…wpada mi w oczy czarna tablica….nie widziałem jej nigdy wcześniej…wisiała tu…niemożliwe, jak mogłem jej nie zauważyć wcześniej…podchodzę i używając światła komórki po ciemku odczytuję napis wyryty na tej „zapomnianej” przez ludzi, a doświadczonej przez mijający czas, tablicy…myślę sobie: „ważne miejsce – ważny człowiek”…idę dalej, lecz w myślach mam tą starą tablicę…kilka godzin później myślę sobie: „należy jakoś ukazać to miejsce”…wklikuję w googlach nazwisko i…

…Stanisław Popławski urodzony w rodzinie chłopa polskiego 22 kwietnia 1902 w Wyndyczanach (Rosja) wcielony do Armii Czerwonej w wieku 18 lat pełnił służbę szeregowego, by od 1927 roku zostać szefem kompanii w 297 Pułku Strzeleckim w stopniu podoficerskim. W 1930 roku kończy Charkowską Szkołę Podoficerską i po trzech latach awansuje na dowódcę I kompanii Szkoły Oficerów Piechoty w Charkowie. Do 1939 roku pełni funkcję wykładowcy taktyki w Akademii Wojskowej im. Michała Frunzego, lecz na skutek donosu zostaje usunięty ze Szkoły i skierowany na stanowisko dyrektora Sowchozu prowadzącego hodowlę trzody chlewnej… Przed wybuchem wojny niemiecko – radzieckiej zostaje ponownie wcielony do Armii obejmując funkcję szefa Oddziału Operacyjnego Sztabu 162 Dywizji Strzeleckiej. Podczas wojny walczył w składzie czterech frontów, nad Bałtykiem oraz w walkach o Berlin… We wrześniu 1944 roku został skierowany do Wojska Polskiego w stopniu generała majora. Dowodził w niej 2 Armią WP (do grudnia 1944), a następnie 1 Armią WP (do 10 września 1945 roku) w walkach o wyzwolenie Warszawy, na Wale Pomorskim, nad Bałtykiem, Odrą, Łabą oraz w walkach o Berlin. Po zakończeniu wojny początkowo związany był z Armią, aż do kwietnia 1949 roku, kiedy zaproponowano mu stanowisko II wiceministra obrony narodowej. W latach 1947-1956 był posłem na Sejm oraz członkiem Komitetu Centralnego PZPR. W tym okresie dokonał także „mniej chwalebnych czynów” jako dowódca oddziałów wojska tłumiących wystąpienia robotnicze w Poznaniu (1956 rok). Po tych wydarzeniach wrócił do ZSRR. Zmarł 10 sierpnia 1973 roku w Moskwie…

…lecz moją uwagę przykuło jedno stwierdzenie…

Siergiej Fiodorowicz Gorochow, dowódca 45 korpusu strzeleckiego 3 Armii 3 Frontu Białoruskiego Armii Czerwonej wkrótce po walkach o Wilno mających miejsce w lipcu 1944 roku znalazł się w Wojsku Polskim i pod zmienionym nazwiskiem - Stanisław Popławski – mianowany został na dowódcę 2 Armii Wojska Polskiego…

dr Roman Korab-Żebryk

Kolejni historycy badali sprawę „podwójnej tożsamości” generała Stanisława Popławskiego i dochodzili do zgoła odmiennych wniosków…

...gen. Siergiej Gorochow przejął dowodzenie 45 korpusem od gen. Stanisława Popławskiego, gdy ten został skierowany do służby w Wojsku Polskim. Gen. Gorochow dowodził tym korpusem do końca września 1944 roku…generałowie Popławski S.H. i Gorochow S.F. to dwie różne osoby…

doc. Tadeusz Sawicki

…sami osądźcie czy cała opowieść jest prawdziwa czy to kolejne „kłamstwo” wynikające z zawiłej (jak dla mnie) definicji dyscypliny naukowej, jaką jest historia…lecz jest to ciekawa opowieść…a przedstawieniu jej ma służyć wirtualna skrzynka związana z „zapomnianą tablicą”…

 

Do zaliczenia v-skrzynki potrzebne jest hasło do logu zakodowane jest w napisie zawartym na tablicy. Do jego odkodowania wymagane jest świecące urządzenie wymienione w opisie skrzynki. Odwzoruj dokładnie z podziałem na wiersze cały tekst zawarty na tablicy (pomiń jedną literę pisaną z małej litery) zgodnie ze schematem:

IKA PLUS PLUSZ = 45207587075879,

po czym wykonaj następujące polecenia:

1. Zaznacz wszystkie cyfry „0” w otrzymanych przez ciebie ciągach cyfr (powinno być ich 27). Zaznacz również sąsiadujące bezpośrednio z "0" pozostałe cyfry ( powinno być ich 51) – po czym usuń wszystkie zaznaczone przez Ciebie cyfry (łącznie 78 cyfr).

2. Zaznacz ciągi tych samych cyfr sąsiadujących ze sobą – po czym usuń wszystkie zaznaczone przez Ciebie cyfry (powinno być ich 18).

3. Sumuj ciągi cyfr we wszystkich siedmiu wersach (powinny być 4 wyniki dwucyfrowe i 3 wyniki trzycyfrowe).

4. Od otrzymanych wyników w każdym wersie odejmij NUMER DOMU, na którym przytwierdzona jest pamiątkowa tablica tak długo, aż otrzymasz jednocyfrową wartość. Przy wyniku końcowym pomiń znak cyfry - wszystkie cyfry są dodatnie!

Po poprawnym wykonaniu poleceń otrzymałeś ciąg siedmiu cyfr stanowiących hasło do logu.

Powowdzenia, Ika plus Plusz