Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
[GOL] - Sarna - OP8M1Y
Właściciel: GOL_TEAM
Ta skrzynka należy do GeoŚcieżki!
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 140 m n.p.m.
 Województwo: Polska > dolnośląskie
Typ skrzynki: Nietypowa
Wielkość: Mikro
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 08-05-2017
Data utworzenia: 08-05-2017
Data opublikowania: 08-05-2017
Ostatnio zmodyfikowano: 08-05-2017
26x znaleziona
1x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 1 obserwatorów
64 odwiedzających
19 x oceniona
Oceniona jako: dobra
1 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: [ocenzurowano_1]
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Kesz to typowy PET wielkości mikro. Niestety bez pisadła.

Cache is a typical PET micro w/o a pen.

Skrytka jest elementem  [GOL] - Geocachingowej Obwodnicy Lubina  stanowiącej 26-cio kilometrową trasę wokół górniczego miasta.

[GOL] - Sarna

 

Droga prowadząca z Lubina do Rudnej jest bardzo malowniczym odcinkiem przebiegającym przez pola, łąki i lasy. Ułożone na w miarę równym, nieco pagórkowatym terenie obszary leśne są domem dla wielu gatunków dzikich zwierząt. Najczęściej widywanymi w okolicy są Sarny (sarna europejska - Capreolus capreolus), lecz często można spotkać także dziki (dzik euroazjatycki - sus scrofa) oraz jelenie (głównie jeleń szlachetny Cervus elaphus). Niestety zwierzęta leśne bardzo często migrując w poszukiwaniu pokarmu lub udając się na łowy przecinają coraz częściej uczęszczane przez człowieka szlaki komunikacyjne, zarówno drogi jak i linie kolejowe, co przyczynia się do rosnącej liczby wypadków i kolizji z udziałem dzikich zwierząt.

 

Ostrzeżeniem o występowaniu zwierzyny leśnej jest znak ostrzegawczy A-18b "Zwierzęta dzikie". Niestety, ale na odcinku Lubin-Rudna znak ten jest umiejscowiony dopiero 850m od miejsca w które doprowadziły Cię kordy. To dużo, zważywszy, że na odwym odcinku 850m dochodzi bardzo często do kolizji głównie z sarnami. Średnio do takich zdarzeń dochodzi tu 2 do 3 razy w tygodniu. Pomimo kilkukrotnych próśb skierowanych do zarządców dróg (Powiatu Lubińskiego oraz Gminy Lubin) o przeniesienie w/w znaku pod wskazane miejsce nie uczyniono tego. Ogólnie odcinek drogi między Lubinem a Rudną jest bardzo uczęszczanym szlakiem migracyjnym zwierzyny. Szczególnie niebezpieczne miejsca: wspomniany odcinek oraz odcinek między skrętem na Składowice a lasem za skrętem na Koźlece jak również okolice skrętu do Mleczna i Juszowic. Niestety nie cały obszar podlega pod ustawiony znak ostrzegawczy, dlatego zaleca się szczególną ostrożność. nawet jeśli nie obchodzą Cię jakieś leśne zwierzątka, to pomyśl czysto praktycznie: uszkodzenie pojazdu jest kosztowne, tak samo jak pomniejszenie zniżki na ubezpieczenie AutoCasco. Co prawda, jeśli do kolizji dojdzie na obszarze, na którym nie występuje znak A-18b, należy wezwać na miejsce policję celem sporządzenia notatki ze zdarzenia, wykonać dokumentacje fotograficzną oraz od zarządcy drogi dowiedzieć się, które z kół łowieckich działa na w/w obszarze. Jest to o tyle ważne, iż to koła łowieckie są zobligowane do kontrolowania populacji zwierzyny leśnej. Większość kół łowieckich jest ubezpieczona od podobnych sytuacji, stąd można domagać się od nich odszkodowania za spowodowane przez zwierzęta szkody. Jest to proces żmudny, ale skuteczny.

 

Pod żadnym pozorem nie wolno zabierać zwierząt uczestniczących w kolizji. Grozi za to mandat karny. W przypadku kolizji należy powiadomić policję lub zarządcę drogi, a oni zlecą uprzątnięcie zwierzyny odpowiednim służbom drogowym.

 

Kesz ma głównie znaczenie edukacyjno-profilaktyczne, gdyż wielu z Was często przemierza tą drogę i możne nie zdawać sobie sprawy z niebezpieczeństwa jakie niesie za sobą przecinanie się dróg człowieka i zwierząt leśnych. Zachowaj szczególną ostrożność.

 

Tyle teorii, lecz nas bardziej interesuje skrytka, która musi czaić się gdzieś w okolicy. Koordy oczywiście nie przywiodły Cię w miejsce ukrycia. Aby poznać lokalizację pojemnika musisz rozwiązać poniższe zadanie:

 

N 51° 25.ABC E 016° 13.DEE

A - Ilość znaków "Uwaga dzikie zwierzęta" od granicy wyjazdu z miasta do miejsca, w które przywiodły Cię kordy.

B - Suma liter w pierwszym członie nazwy gatunkowej jelenia szlachetnego.

C - Suma liter w nazwie skrytki (bez przedrostka [GOL]) powiększona o jeden.

D - Ilość liter w pierwszym członie nazwy gatunkowej dzika euroazjatyckiego.

EE - Liczba z symbolu znaku ostrzegawczego "Uwaga dzikie zwierzęta" pomniejszona o jeden.

 

Powodzenia.

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Wpisy do logu: znaleziona 26x nieznaleziona 1x komentarz 0x Wszystkie wpisy