OC logo
Banner
Tradycyjna
Trudność zadań: 3.5 z 5.0
Trudność terenu: 3.5 z 5.0
Statystyka skrzynki
Pod mostkiem, mosteczkiem, mostuniem. - OP8KKD

Właściciel  CMS

Ta skrzynka należy do geoŚcieżki!

Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne. (WGS84)

 Wysokość: 103 m n.p.m.
  link
 Województwo: Polska > mazowieckie
 Typ skrzynki: Tradycyjna
 Wielkość: Mała
 Status: Gotowa do szukania
 Data ukrycia: 07-01-2017
 Data utworzenia: 07-01-2017
 Ostatnio zmodyfikowano: 08-01-2017

Aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki,
musisz się zalogować.

Atrybuty skrzynki

Szybka skrzynka Można zabrać dzieci Weź coś do pisania Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp Dostępna rowerem Skrzynka niebezpieczna 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC. link

Opis   PL  

Kiedyś była już w tym miejscu jakaś skrzynka. Udało mi się nawet ją złapać jak jeszcze wisiała. Jako, że miejsce jest urokliwe i warte zobaczenia o każdej porze roku. Postanowiłem odświeżyć kesza pod mostkiem.

 

Staw jest glinianką. Powstał w wyniku zalania wodą wyrobiska gliny, którego eksploatacja zakończyła się przed II wojną światową. Pierwsza cegielnia powstała we Włochach z inicjatywy Koelichenów w 1842 r. a wraz z jej utworzeniem rozpoczęto wydobywanie surowca. Potem powstawały kolejne cegielnie i wielokrotnie zmieniano ich lokalizację. Pozostałością po tym procesie są także Glinianki Cietrzewia.

 

Staw leży po lewej stronie Wisły, w Warszawie, w dzielnicy Włochy, w rejonie osiedla Nowe Włochy, w pobliżu ulic: Koziorożca, Rybnickiej, Globusowej, Zdobniczej, Obrońców Pokoju i Łuki Wielkie. Jest częścią Parku Staw Koziorożca, o powierzchni 4,71 ha. Park ten graniczy z Parkiem Kombatantów. Staw ma urozmaiconą linię brzegową. Obecna jego wielkość wynika z jego połączenia z mniejszą glinianką – w miejscu byłej grobli znajduje się obecnie mostek nad stawem.

Zgodnie z ustaleniami w ramach Programu Ochrony Środowiska dla m. st. Warszawy na lata 2009-2012 z uwzględnieniem perspektywy do 2016 r. staw położony jest na wysoczyźnie i zasilany jest stale wodami podziemnymi. Staw jest bezodpływowy. Powierzchnia zbiornika wodnego wynosi 2,0643 hektara.

Zgodnie z badaniem z 2004 roku na terenie zbiornika wodnego i w jego okolicach stwierdzono występowanie następujących gatunków ptaków: czernica, łyska i kaczka krzyżówka. Stwierdzono także obecność mewy pospolitej i mewy śmieszki. Na terenie stawu występuje bogata roślinność wodna, co świadczy o wysokim poziomie czystości m.in. osoka aloesowata. Spotkać można także: pałkę szerokolistną, Trzcinę zwyczajną i wierzbę białą.

 

Źródło - Wikipedia.pl

 

Kesz jest przykręcony pod mostkiem. Prawie na samym środku. Odkręcasz tylko dolną część. Pokrywka zostaje na miejscu.

Podjęcie jest możliwe w zimie (jeśli staw zamarznie na dobre) lub, o każdej innej porze, z użyciem np. woderów, przenośnego kajaka, czy co tam macie pod ręką, lub w keszowozie.

 

 

Wpisy do logu    {{found}} 12x {{not_found}} 0x {{log_note}} 2x    Wszystkie wpisy do logu Wszystkie wpisy   Wpis do logu Nowy wpis   Pokazuj usunięcia Pokazuj usunięcia