Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Jopek - OP89FC
fabryka ceramiki budowlanej
Właściciel: ankos
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 304 m n.p.m.
 Województwo: Polska > śląskie
Typ skrzynki: Multicache
Wielkość: Mikro
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 23-05-2015
Data utworzenia: 23-05-2015
Data opublikowania: 23-05-2015
Ostatnio zmodyfikowano: 23-07-2016
36x znaleziona
0x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 1 obserwatorów
4 odwiedzających
33 x oceniona
Oceniona jako: dobra
1 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: ajka
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania  Przyczepiona magnesem 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Fabryka Ceramiki Budowlanej Wacław Jopek to obecnie zespół pięciu cegielni produkujących wysokiej jakości ceramikę budowlaną ścienną i dachową. Jest to efekt ponad dwudziestoletniej działalności w tej branży właściciela Pana Wacława Jopka. Jego aktywna postawa na rynku w znacznej mierze przyczyniła się do rozwoju polskiej ceramiki.

Działalność swoją rozpoczął wraz ze swoim bratem, Panem Franciszkiem Jopkiem od produkcji pustaków żużlowych, a następnie płytek ceramicznych. Fabryka Ceramiki Budowlanej powstała w Bytomiu na terenie dawnej fabryki domów "Prasbet" wybudowanej w latach 1972 - 75. W styczniu 1988 roku Pan Wacław Jopek wydzierżawił ten nieznany obiekt, a następnie go nabył.

W latach 1988 - 1990 zakład został przebudowany i zainstalowano w nim nowoczesną linię technologiczną do produkcji dachówki ceramicznej wraz z elementami uzupełniającymi. W czerwcu 1989 roku powstała filia FCB Wacław Jopek w Środzie Śląskiej produkująca pustaki ścienne i stropowe, cegłę elewacyjną - modularną, cegłę klinkierową i kształtki klinkierowe. Zakład ten został nieprawnie wykupiony przez firmę niemiecką "Roben" w czerwcu 1994 roku. W maju 1993 roku powstała filia FCB Wacław Jopek w Radziejowicach k/Warszawy w Sochaczewskim Przedsiębiorstwie Ceramiki Budowlanej. W grudniu 1993 roku na bazie cegielni w Radzejowicach powstała Fabryka Ceramiki Budowlanej Wacław Jopek Spółka z o. o., która rozpoczęła swoją działalność od 1. 01. 1994r. Cegielnia w Radziejowicach specjalizuje się w produkcji cegły klinkierowej i szerokiego asortymentu kształtek klinkierowych oraz cegły elewacyjnej - modularnej.

Ceramika Firmy Wacław Jopek charakteryzuje się wysoką mrozoodpornością, dużą wytrzymałością na korozję biologiczną oraz stabilną, charakterystyczną barwą. Produkowana jest z naturalnych surowców jako wyrób ekologicznie czysty i w energooszczędnym procesie produkcyjnym. Dachówka karpiówka z uruchomionej w sierpniu 1999 roku, nowoczesnej linii technologicznej, posiada jedną z najniższych nasiąkliwości - około 2%. Te same walory cechują cegłę klinkierową ze zmodernizowanej ostatnio linii produkcyjnej w Sierakowicach.

O bardzo wysokich walorach użytkowych wyrobów, a zwłaszcza dachówki, świadczą zabytkowe obiekty świeckie i sakralne, do pokrycia których wykorzystane zostały materiały FCB Wacław Jopek. Wśród rozlicznych znajdują się takie perły architektury jak: Zamek Królewski na Wawelu, Kościół Św. Marka w Krakowie, Klasztor Zakonu Benedyktynów w Tyńcu czy Arsenał we Wrocławiu. W Niemczech natomiast Zamek w Branitz koło Cottbus oraz budynki w zespole Katedry w Miśni, a także budynki miast: Berlin, Poczdam< Drezno, Lipsk czy Radeberg. Przykładem realizacji z cegły elewacyjnej jest m.in. budynek Centrum Kardiochirurgii w Krakowie.

Jest to niewątpliwie ceramika na bardzo dobrym poziomie. Nic dziwnego zatem, że wyroby firmy wyróżnione zostały między innymi: medalem Housebuilding'90 i V Centralnych Targów Myśli Technicznej'90 za wprowadzenie na rynek wysokiej jakości wyrobów ceramicznych, główną nagrodą w konkursie na najlepszy wyrób II Międzynarodowych Targów Budownictwa Olsztyn'93, I miejscem na Międzynarodowych Targach Budownictwa'94 w Katowicach, Grand Prix II Targów Konserwacji Zabytków i Renowacji Miast'96 i Złotym Medalem za dachówkę karpiówkę na Międzynarodowych Targach Poznańskich w 1998 roku i uzyskała Certyfikat Jakości MISTER POLAND. 

( źr. http://www.budowa.org/ )

 

Skrzynka to dwuetapowy multak. Na pierwszym etapie wskazówka; wykonaj odejmowanie. Finał to miejsce często odwiedzane przez młodzież więc trzeba wyczekać odpowiedni moment na podjęcie. Dla pierwszych znalazców pamiątkowe certyfikaty. Pojemnik to większe mikro typu plusssz - zabierz cos do pisania.

Zapraszam do szukania.

 

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
brama głowna
stacja wąskotorówki ufundowana przez zakład
produkty