Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
You have to be logged-in in order to perform operations on this cache.
stats
Show cache statistics
Facultas Silvae Culturae - DOLIWA - OP8912
Owner: rredan
This cache belongs to GeoPath!
Please log in to see the coordinates.
Altitude: 77 m. ASL.
 Region: Poland > wielkopolskie
Cache type: Puzzle
Size: Regular
Status: Ready for Search
Date hidden: 05-06-2015
Date created: 08-05-2015
Date published: 05-06-2015
Last modification: 04-09-2015
11x Found
0x Not found
4 notes
watchers 2 watchers
60 visitors
11 x rated
Rated as: Excellent
8 x recommended
This cache is recommended by: abukkawon, Bar i Lepsza Połówka, departament1996, Max-Ka, night_time, Pawel brasia, RoDaJJ, ronja
In order to view coordinates and
the map of caches
you must be logged in
Cache attributes

Go geocaching with children  Offset cache  Nature 

Please read the Opencaching attributes article.
Description PL

Doliwa

Murowana Goślina kojarzy mi się głównie, a przez długi czas niemal jedynie z Puszczą Zielonką. Puszcza z kolei to studia na tytułowym Wydziale Leśnym.

Początki nauczania leśnictwa w Poznaniu sięgają Powstania Wielkopolskiego 1918-19, już 15 maja 1919 roku na Uniwersytecie Poznańskim (Wszechnicy Piastowskiej, dziś UAM) stworzono koncepcję czteroletnich studiów leśnych. Dziś Wydział Leśny jest częścią Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Bazą Wydziału dla badań naukowych prowadzonych w terenie jest Leśny Zakład Doświadczalny w Murowanej Goślinie. Studenci zaś w czasie zajęć terenowych korzystają z położonego na terenie gminy Murowana Goślina, w sercu Puszczy Zielonki Ośrodka Naukowo – Dydaktycznego, tzw. "bursy" w Zielonce.

Logotypy

W Zielonce można odwiedzić Arboretum Leśne i przespacerować się ścieżką dydaktyczną wokół jeziora. Bezpośrednio z WL związane jest też największe skrzyżowanie szlaków w Puszczy, tzw. Duża Gwiazda. Stoi tam kamień poświęcony prof. Bogusławowi Fruzińskiemu, kierownikowi Katedry Gospodarstwa Łowieckiego. W indeksie mam kilka jego wpisów i chociaż łowiectwo to najmniej lubiana przeze mnie spośród nauk leśnych, to samego profesora wspominam bardzo miło.

Przy okazji zwiedzania arboretum znaleźć można OP2B03, a w pobliżu głazu OP58AC, część świetnej geościeżki "Puszcza Zielonka".

Z czasu studiów mam mnóstwo wspomnień porozrzucanych po okolicznych lasach i całkiem sporo z samej Zielonki - osady i bursy. Oj, działo się tam :). Nigdy nie zapomnę choćby nieśmiertelnego bon motu dra Sienkiewicza wygłoszonego w trakcie praktyk z gleboznawstwa "piwo w słońcu jest jak spirytus w cieniu". W załączeniu fota odnalezionej w szpargałach strony z raptularza szacunków brakarskich sporządzanego na praktykach w Zielonce. Wszak dla studentów, zwłaszcza w lesie, najważniejsze było rżnięcie.

Raptularz

Skrzynka

Kordy fałszywe. Na prawdziwych będących rozwiązaniem quizu ukryty został mikrus, a w nim namiar na schowaną w sposób klasycznie leśny skrzynkę o pojemności pow. 1,5 litra. W środku w momencie publikacji trochę fantów, GK, logbook i kilkanaście certyfikatów.

Atrybutów "dostępna tylko pieszo" ani "dostępna rowerem" nie zaznaczam. Możliwe, że już wiecie, jak to z rowerowaniem po Doliwie jest... W przypadku tej skrzynki bez trudu można dopedałować na odległość ok. 100 metrów do mikrusa. Aby go podjąć, w zależności od pory roku i warunków atmosferycznych mogą być potrzebne kalosze. Później powinno być już bardziej sucho i wygodnie ale ciągle nieszczególnie z rowerem.

Możliwe, że kordy obarczone są błędem większym niż standardowe kilka metrów. Jeśli tak, z góry przepraszam.

Additional waypoints
Stage Symbol Type Coordinates Description
1 Physical point --- Punkt startowy na kordach (rozwiązanie quizu)
2 Final location --- Finał
Pictures
Raptularz
Log entries: Found 11x Not found 0x Note 4x All entries