OC logo
Banner
Tradycyjna
Trudność zadań: 1.5 z 5.0
Trudność terenu: 2.5 z 5.0
Statystyka skrzynki
Nad mazurskim fiordem – Zatoka Skanał - OP0FB5

Właściciel  Helikoptery

Ta skrzynka należy do geoŚcieżki!

Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne. (WGS84)

 Wysokość: 127 m n.p.m.
  link
 Województwo: Polska > warmińsko-mazurskie
 Typ skrzynki: Tradycyjna
 Wielkość: Normalna
 Status: Gotowa do szukania
 Data ukrycia: 30-06-2008
 Data utworzenia: 30-06-2008
 Ostatnio zmodyfikowano: 18-08-2014

Aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki,
musisz się zalogować.

Opis   PL  

Dodatkowe atrybuty skrzynki
dog2.gifbike2.gifcar.gifofftrail12.gifsight.gifskeeter.giftick2.gif
Jezioro Tałty jest najgłębszym jeziorem tzw. „Wielkiej Rynny” (12,5 km długości i do 51 m głębokości), graniczącym z Jeziorem Mikołajskim na południu i Jeziorem Ryńskim na północy. Spotykamy tu niezwykle malownicze „mazurskie fiordy” w postaci Zatok Jora i Skanał. Ich brzegi są wysokie, a dno schodzi szybko w dół, dzięki czemu nawet jachty o większym zanurzeniu mogą dojść do brzegu.
I właśnie nad zatoką Skanał (patrz zdjęcie 1) ukryliśmy naszą skrzynkę. Zatoka (gł. 18,7 m) sięga do cieśniny, przez którą jest przerzucony mostek dla pieszych, a przez płyciznę prowadzi bród (patrz zdjęcie 2). W pobliżu jest pole namiotowe i kemping. Drugi odcinek zat. Skanał ma charakter śródleśnego jeziorka. Skrzynka jest zakopana właśnie nad tym jeziorkiem, w pobliżu rozpadającego się pomostu dla wędkarzy (zdjęcia 3 i 4). Współrzędne pokazują najdalej wysunięty w jezioro koniec tego pomostu, natomiast skrzynkę zakopaliśmy tam gdzie pokazuje spoiler.
Do okolicy tej można dotrzeć samochodem, na rowerze, no i oczywiście żaglówką.
Polecamy spacer po tutejszych lasach. Wędrując z półwyspu Jasna Brzezina spotkaliśmy jednego zająca, jednego kreta (który udawał, że nie żyje, ale to była taka zmyłka), jedną wiewiórkę, jednego drapieżnego ptaka (najprawdopodobniej błotniaka stawowego),jedną sójkę, całą masę ptaszków śpiewających (których nie rozpoznajemy), motyli (które rozpoznajemy) i ślimaków winniczków. No i oczywiście liczne poziomki, które są znane bywalcom tutejszych okolic.

Jeszcze jedna uwaga. W związku z planowaną rozbudową drogi E-16 z Olsztyna do Augustowa (projekt przebudowy ma być ponoć gotowy do 2011 roku), istnieje możliwość budowy mostu nad jez. Ryńskim, w pobliżu wsi Mrówki - a więc niedaleko zat. Skanał. Drugi wariant to estakada nad jeziorem Ryńskim w okolicach Wejdyk.

Dodatkowe informacje  

Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.

Obrazki/zdjęcia

Zatoka Skanał
Zatoka Skanał
Mostek, a obok bród (nie mylić z brudem)
Mostek, a obok bród (nie mylić z brudem)
Jeziorko, w oddali pomost
Jeziorko, w oddali pomost
Pomost
Pomost

Widok z pomostu
Widok z pomostu
2009 rok - zamiast mostka - dwa pnie drzewa.
2009 rok - zamiast mostka - dwa pnie drzewa.

Wpisy do logu    {{found}} 47x {{not_found}} 0x {{log_note}} 1x Photo 2x Galeria    Wszystkie wpisy do logu Wszystkie wpisy   Wpis do logu Nowy wpis