Uwaga: Kordy kesza są fałszywe. Poniżej informacja jak wyliczyć poprawne ±5m.
Mój dziadek, po II WŚ, wraz z innymi robotnikami remontował zniszczone tory kolejowe na nasypie, przez który dziś przejeżdża pociąg z Poznania do Wągrowca. Pod nimi przepływa niewielki rowek. Każdego lata, jeszcze w latach '70 ubiegłego wieku, spotykali się tutaj okoliczni mieszkańcy, leżakując i piknikując na kocach, na trawie, a dzieciaki kąpały się w płytkiej wodzie.
W zimie, ze względu na otaczające ten teren pagórki było do doskonałe miejsce do wyczynów saneczkarskich. Spędzaliśmy tutaj całe, mroźne zimowe dnie. Teren dawał niezłe pole do popisu. Przy "dobrych wiatrach" można było dojechać do strumyka i zawisnąć sankami nad jego brzegiem.
Dziś, patrząc na to miejsce, trudno sobie to wszystko wyobrazić. Zmieniły się pagórki, zmieniła się rzeczka, mostek - nie można już przejść pod nim po kamieniach.
A skąd nazwa "Echo"? Wystarczy stanąć pod tunelem i zawołać ……
Kesz to mały tradycyjny pojemnik ukryty na kordach, które powstaną po podstawieniu pod litery kodu odpowiadających im cyfr:
N 52° (E-K)E.PK(A+K+D)' E 17° PT.A(K+K)(K+S-W-A-E-D)'
znalezionych w keszach (wystarczy spisanie literocyfr z aktywnych skrzynek) projektu MurGos.
W keszu certyfikaty dla pierwszych znalazców finału MurGos Echo oraz kilka dla kolejnych.
Uwaga podjęcie kesza może być niebezpieczne z uwagi na lokalizację. Zalecam ostrożność: może być ślisko gdy jest wilgotniej lub oblodzone. Dodatkowo można spotkać dziką zwierzynę, np. dziki Kesz był zakładany w ich obstawie :) |