Skrzynka znajduje się nieopodal miejscowości Rumsko, w miejscu gdzie w IX wieku znajdowało się grodzisko słowiańskie. Obecnie można zauważyć wyraźny zarys wałów ziemnych. W górnej części grodziska znajduje się duży głaz (może ktoś ma wiedzę do czego mógł tam służyć?)
Jest to grodzisko wyżynne, dwuczłonowe, cyplowe. Człon I — pierścieniowaty, człon II — z wałem zaporowym. Grodzisko z trzech stron otoczone jest strumieniem i trudno dostępnym terenem podmokłym. Jest typowym grodziskiem zakładanym przez Słowian w okolicy bagiennej. Stanowiło ogniwo w łańcuchu obronnym. Obok, w dolinie Pustynki, wczesnośredniowieczne cmentarzysko kurhanowe, a w niedalekiej odległości kolejne grodziska w Siodłoniu i Rówienku.
By znaleźć się w pobliżu skrzynki najlepiej zjechać na drogę gruntową w okolicy zjazdu na Będziechowo (N 54 36.113 E 17 17.622), następnie drogą gruntową przejechać ok 500 metrów do polanki gdzie można zostawić samochód. Dalej warto wybrać się pieszo. Grodzisko z jednej strony otoczone jest siatką zabezpieczającą młodnik, ale zostawione jest przejście by swobodnie dostać się na grodzisko. Przechodzimy przez wyższą część grodziska, mijając wał między dwoma członami grodu i szukamy na części cyplowej.
Skrzynka założona nieinwazyjnie na terenie grodziska, nie trzeba kopać ani naruszać ziemi, wystarczy przyjrzeć się okolicznym drzewom. W jednym z nich martwe łączy się z żywym - tam należy szukać.