Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Je moet ingelogd zijn om deze cache te loggen of te bewerken.
stats
Toon cache statistieken
Kampus Bałtycki UG - okiem studenta - OP82FK
lub keszera w studenckiej skórze
Eigenaar: makotka
Log in om de coördinaten te kunnen zien.
Hoogte: 23 meter NAP
 Provincie: Polen > pomorskie
Cache soort: Onbekende Cache
Grootte: Klein
Status: Gearchiveerd
Geplaatst op: 18-07-2014
Gemaakt op: 18-06-2014
Gepubliceerd op: 19-06-2014
Laatste verandering: 21-04-2017
58x Gevonden
0x Niet gevonden
5 Opmerkingen
watchers 5 Volgers
40 x Bekeken
45 x Gewaardeerd
Beoordeeld als: uitstekend
14 x Aanbevolen
Deze cache is aanbevolen door: Adams, bamba, Bartosz Budyń, djdioda, hubik, malinka991, migolnet, mjolnir, Mkomko, orzel123 , Rausz, Verdant, yabay, zajc7
Om de coördinaten en de kaart te zien
van de caches
moet men ingelogd zijn
Cache attributen

Periodical/Paid  Accessible for disabled  Take something to write  Monumental place  Access only by walk 

Lees ook het Opencaching attributen beschrijving artikel.
Beschrijving PL

Uniwersytet Gdański

"IN MARI VIA TUA" (W morzu droga Twoja) - to dewiza największej uczelni wyższej w regionie pomorskim, jaką jest Uniwersytet Gdański. Na jedenastu wydziałach studiuje ponad trzydzieści tysięcy studentów, doktorantów oraz słuchaczy studiów podyplomowych.

Uniwersytet Gdański (w skrócie UG) – powstał 20 marca 1970, na mocy decyzji Rady Ministrów, z połączenia Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Sopocie (założonej w 1945 jako Wyższa Szkoła Handlu Morskiego) i Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Gdańsku (założonej w 1946).

UG jest ponoć najdłuższą uczelnią w Polsce. Rozciąga się od Sobieszewa, przez Gdańsk, Sopot i Gdynię, do Helu. Długie lata cechą specyficzną dla UG, a kłopotliwą dla interesantów było to jego rozproszenie, nawet w ramach obiektów w samym Trójmieście.

Wzięło się to zapewne stąd, że początkowo UG przejął stare siedziby pierwotnych uczelni, a z czasem otrzymał kilka równie starych budynków, po prawdzie jednak raczej nieprzystosowanych ani do badań naukowych, ani do dydaktyki.


Ostatnimi laty sytuacja częściowo się zmienia, kampus w Oliwie intensywnie się rozbudował - w ramach realizacji programu “Uniwersytet Gdański – Kampus Bałtycki”

Kampus Bałtycki

Koncepcja Bałtyckiego Kampusu Uniwersytetu Gdańskiego zakładała powstanie – obok już istniejących budynków Rektoratu oraz wydziałów: Prawa i Administracji, Filologicznego, Historycznego, Matematyki, Fizyki i Informatyki, Biblioteki Głównej UG, nowego gmachu Wydziału Nauk Społecznych i Instytutu Geografii, kolejnych nowych budynków wydziałów: Biologii, Chemii, nowego gmachu neofilologii dla Wydziału Filologicznego, Instytutu Informatyki Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki, biotechnologii dla Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed, a także Uniwersyteckiego Centrum Sportu i Rekreacji, czy domu studenckiego na około 240 miejsc.

 

O keszu

Współrzędne podane w opisie kesza nie pokazują miejsca ukrycia, a jedynie budynek Wydziału Nauk Społecznych UG, a konkretnie skrzydło, w którym swoją siedzibę ma Instytut Geografii UG.

Sama skrzynka znajduje się gdzieś na terenie Kampusu, a waszym zadaniem jest dowiedzieć się gdzie. Nadmienię, że jest w miejscu ogólnodostępnym i nie znajduje się w żadnym z budynków.

Aby znaleźć właściwe współrzędne, należy udać się do Biblioteki Głównej UG i trochę... tak, tak, postudiować! A konkretnie radziłabym przejrzeć książkę o numerze ISBN 978-83-206-1642-2

UWAGA, jako że macie wczuć się w rolę studenta UG, nie szukajcie jej nigdzie indziej, wskazówki znajdziecie tylko i wyłącznie w egzemplarzach udostępnianych w tutejszej Czytelni. 

Po znalezieniu współrzędnych miejsca ukrycia skrzynki powinno być już łatwo. 

Powodzenia!


 

Biblioteka Główna

Jako że przed podjęciem kesza konieczna będzie wizyta w Bibliotece, przytaczam kilka pożytecznych informacji: 

 

Godziny otwarcia w WAKACJE (do końca września)!

poniedziałek, czwartek

wtorek, środa, piątek

11.00-19.00

8.00-15.00

 

Godziny otwarcia

poniedziałek-piątek

sobota

niedziela

8.00-20.00

10.00-15.00

10.00-15.00

Powyższe godziny dotyczą dni normalnej pracy biblioteki, wszelkie od nich odstępstwa powinny być odnotowane na stronie: http://www.bg.ug.edu.pl/

 

Zasady korzystania z czytelni

Prawo do korzystania z czytelni ma każda zainteresowana osoba, bez konieczności zapisania się do biblioteki.

W Bibliotece Głównej oraz w niektórych bibliotekach specjalistycznych książki i czasopisma są usytuowane w otwartym magazynie i czytelnik sam wyszukuje potrzebną publikację. Po skorzystaniu z publikacji należy ją odłożyć na specjalny wózek.

Zbiory ustawione są według działów (klasyfikacji systematycznej), a w ramach działów alfabetycznie (według autora, w przypadku prac zbiorowych według tytułu). Aby odnaleźć potrzebną pozycję należy w katalogu online sprawdzić klasyfikację, czyli numer działu (np. H.10.2.1.0) Książki w wolnym dostępie mają jako lokalizację podaną nazwę biblioteki i słowo Czytelnia (np. Czytelnia II - BUG Oliwa ) oraz status: Nie wypożycza się.

Katalog online możesz przejrzeć korzystając ze stanowisk komputerowych dostępnych  we wszystkich czytelniach Biblioteki.

 

Dodam jeszcze, ze warto wziąć ze sobą monetę 2 zł jako kaucję do szafki w szatni - na teren czytelni nie wolno wnosić toreb, plecaków itp.

Extra hints
Je moet ingelogd zijn om de hints te zien
Afbeeldingen
mapa kampusu