Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Je moet ingelogd zijn om deze cache te loggen of te bewerken.
stats
Toon cache statistieken
Wyjście ewakuacyjne z ogródków działkowych - OP69CD
czyli jajcarski kesz
Eigenaar: got100
Log in om de coördinaten te kunnen zien.
Hoogte: 66 meter NAP
 Provincie: Polen > zachodniopomorskie
Cache soort: Multi Cache
Grootte: Normaal
Status: Kan gezocht worden
Geplaatst op: 08-06-2013
Gemaakt op: 08-06-2013
Gepubliceerd op: 08-06-2013
Laatste verandering: 03-11-2017
60x Gevonden
1x Niet gevonden
10 Opmerkingen
watchers 10 Volgers
91 x Bekeken
49 x Gewaardeerd
Beoordeeld als: uitstekend
19 x Aanbevolen
Deze cache is aanbevolen door: [ocenzurowano_1], Adiki, Agata*, agdam4, aslawniak&jslawniak, Dezerter, dulus-y, Fochsztapler, Geogosia, Hejhacz, KoMa69, kudrirado, marwon, Pluszaki, sebekb, Szarlih, Szczecinskie_Paszteciki, szysek, Werek
Om de coördinaten en de kaart te zien
van de caches
moet men ingelogd zijn
Cache attributen

Dangerous Cache  Torch needed  Monumental place  Access only by walk 

Lees ook het Opencaching attributen beschrijving artikel.
Beschrijving PL

Jest to nasza czwarta skrzynka z serii " niemieckie betony ". Cykl ten, ma za zadanie przybliżyć Wam Szczecin z trochę innej perespektywy. Do tej pory ukazały się:

Hotel czterogwiazdkowy

Puk puk, my do pana doktora...

Elitarny kesz

Jak na razie, nie poznaliśmy motywów, które kierowały Niemcami budującymi ten schron. Być może pod koniec wojny, na szybcika wybudowali go na potrzeby ludności, która uciekała ze wschodu na zachód. Być może w miejscu ogródków działkowych były jakieś strategiczne dla szkopów zabudowania, a może są to pozostałości po jakichś większych podziemnych kompleksach, które łączyły sie w jedną ogromną całość i służyły niemiaszkom do komunikacji i przemieszczania się. Być może kiedyś znajdziemy odpowiedzi na te pytania, póki co -  my szukamy kesza.

UWAGA KESZ BEZFANTOWY

CERTY W STANDARDZIE

Opis skrzyneczki : Założyliśmy multaka dwuetapowego, a tu macie podpowiedź jak dojść do pierwszej wskazówki: 

 

Podane współrzędne poprowadzą nas na parking, gdzie możemy zostawić rowery (oczywiście spięte), motor czy samochód. Z tego też miejsca rozpoczynamy naszą zabawę. Ostrożnie przechodzimy na drugą stronę ulicy, idziemy ok. 18 kroków w kierunku Polic, obracamy się w lewo - powinniśmy dostrzec, to co najbardziej nas interesuje, czyli kawał obskubanego betonu. Podchodzimy i zaraz potem wchodzimy do środka. Idziemy prawie do końca korytarza, skręcamy w prawo, przy zawale skręcamy w lewo i idziemy prosto. Dochodzimy do rozwidlenia przy którym skręcamy w prawo. Idziemy przed siebie, przechodzimy przez zawał i dalej prosto. Robi się coraz niżej, coraz niżej i niżej. Na kucaka przechodzimy skrzyżowanie, cały czas brniemy prosto. Końcówkę pokonujemy w pozycji dżdżownicy. Na końcu tego  korytarza można troszeczkę rozprostować kości. Nasz kesz schował się po lewej stronie, wsadź głowę w otwór , spójrz w lewą stronę i jeszcze bardziej w lewo. 20 - 30 cm od podłoża, lekko przykryte gliną.  Właśnie znalazłeś wskazówkę, dzięki niej będziesz mógł podjąć finałową skrzyneczkę.  Powodzenia !

SKRZYNKA NIEBEZPIECZNA

Pamiętajcie, w miejsca tego typu NIGDY nie wchodzimy w pojedynkę, na wyposażeniu mamy rękawiczki i przynajmniej dwie latarki, uważamy na rozbite butelki, śmieci i inne takie...

 

 

 

 

 

 

 

 Etykieta wpisów: Staraj się nie robić pustych wpisów. Przygotowanie skrzynki zajmuje często bardzo dużo pracy i słowa wdzięczności bądź krytyki są zwykle mile widziane! Nawet zwykłe „dziękuję” wystarczy.

Extra hints
Je moet ingelogd zijn om de hints te zien