
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.

Wysokość: 45 m n.p.m.

Województwo:
Polska > kujawsko-pomorskie

Typ skrzynki:
Mobilna

Wielkość:
Mikro

Status:
Gotowa do szukania

Data ukrycia: 30-05-2013

Data utworzenia: 29-05-2013

Data opublikowania: 30-05-2013

Ostatnio zmodyfikowano: 19-08-2022

184x znaleziona

77x przeniesiona
5090.82 km

3x nieznaleziona

16 komentarze
11 obserwatorów

285 odwiedzających

156 x oceniona

Oceniona jako:
dobra
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Biedronka siedmiokropka (Coccinella septempunctata) – chrząszcz z rodziny biedronkowatych. Powszechnie występująca w Europie. Jedna z 76 występujących w Polsce biedronkowatych, potocznie nazywana bożą krówką.
- Wygląd
- Ciało owalne, wypukłe, od 5–8 mm długości. Głowa i przedplecze czarne z białą plamką na każdym boku. Na czerwonych pokrywach skrzydeł siedem wyraźnych, czarnych kropek – trzy na każdej pokrywie i jedna u nasady pokryw. Odnóża czarne.
- Pokarm
- Biedronka odżywia się mszycami oraz innymi szkodnikami roślin, takimi jak: tarczniki, wełnowce, czerwce. Z tego powodu jest mile widziana u ogrodników. Drapieżne są larwy i imago. Dorosła biedronka zjada kilkadziesiąt mszyc dziennie, a larwa zjada kilkaset mszyc w ciągu swojego rozwoju.
- Jaja
- Składa żółte, owalne jaja w liczbie ok. 40 sztuk na różnych częściach roślin zaatakowanych przez mszyce.
- Środowisko
- Chrząszcz ten przebywa wszędzie tam, gdzie w dużych ilościach występują mszyce. Biedronka najczęściej zamieszkuje pola, łąki, miejskie parki, sady oraz ogrody. Zimują dorosłe osobniki – w kryjówkach na korze drzew i w ściółce, wśród opadniętych liści. Biedronkę można również spotkać w mieszkaniach, sklepach itp.
Celem tej skrzynki, będącej jednocześnie geokretem, jest zwiedzenie wszystkich miejsc z którymi kojarzy Wam się Biedronka w Polsce, a więc do dzieła:
Zasady podejmowania skrzynki:
1. Pierwsza skrzynka zniknęła bardzo szybko, dlatego proszę o staranne maskowanie !
2. Znajdujemy skrzynkę Biedronka (jest to jednocześnie GZ o numerze GK8504)
3. Wpisujemy się do logbooka (weź coś do pisania!) i zabieramy skrzynkę ze sobą (w przeciągu max. 5 dni) należy znaleźć jej nową lokalizację. Jeśli wiesz, że nie przeniesiesz jej w przeciągu ustalonego czasu - zostaw ją tam, gdzie ją znalazłeś.
4. Po powrocie do domu zaloguj skrzynkę na stronie OC. We wpisie do logu wyraźnie zaznacz czy skrzynka została znaleziona (ptaszek) czy przeniesiona (zielona strzałka)- wtedy podaj w komentarzu jej nową lokalizację: nazwę miejscowości oraz podpowiedź (współrzędne, szczegółowy opis ukrycia lub spoiler).
5. Zarejestruj fakt przeniesienia skrzynki także na stronie geokrety.org - nie zapomnij spisać potrzebnego TC!
6. Sposób ukrycia dowolny, co oznacza, że skrzynka posiada magnes - może jednak zostać ukryta magnetycznie lub w sposób tradycyjny.
Dla pierwszych trzech znalazco-tragarzy certyfikaty: FTF, STF i TTF.
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.