Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Wycieczka objazdowa po Lęborku z Google Street View - OP658A
Gotów na wycieczkę? Uruchom Google Maps a następnie Street View!
Właściciel: gzr NIEAKTYWNY
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 51 m n.p.m.
 Województwo: Polska > pomorskie
Typ skrzynki: Quiz
Wielkość: Normalna
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 25-04-2013
Data utworzenia: 25-04-2013
Data opublikowania: 25-04-2013
Ostatnio zmodyfikowano: 02-09-2015
23x znaleziona
0x nieznaleziona
2 komentarze
watchers 0 obserwatorów
1 odwiedzających
15 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
5 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Agisek, baloniarz, Chester, dudziol, telefonalarmowy
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Dostępna tylko pieszo 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

 

Witajcie!

Chcielibyśmy zaprosić was na małą wycieczkę po naszym mieście. Postaramy się pokazać miejsca, które być może nie są turystycznym punktem programu podczas wizyty w Lęborku, ale w które warto jest się zapuścić, aby zobaczyć ciekawe obiekty historyczne, ocalałą jeszcze starą zabudowę itp.

Wycieczki nie odbywasz osobiście, wystarczy, że za pomocą Google Maps Street View  dotrzesz do wskazanych przez nas miejsc w zadaniach, odnajdziesz w danym miejscu dane, które wskazaliśmy w pytaniu. (https://maps.google.pl/ - jak przybliżysz sobie miasto do widoku ulic, to nad przyciskiem + pojawia się żółty ludzik. Przytrzymaj go i przeciągnij na ulicę - wtedy możesz już jechać)

Uzyskane dane podstaw następnie do zadania na końcu opisu, a rozwiązanie naprowadzi Ciebie do skrzynki z logbookiem. Skrzynka zjaduje się w samym centrum Lęborka.

Wycieczkę rozpoczniemy od wjazdu do Lęborka od strony Bytowa.

 

Zadanie 1

Po wjeździe od południa (droga od Bytowa) do Lęborka, po prawej stronie, nieopodal ogródków działkowych, znajdują się dwa niewielkie budynki, wykonane z czerwonej cegły. Jest do wana stacja kolejowa - obecnie już nie wykorzystywana. Na jednym z nich, z boku, widoczny jest na białym tle napis Lębork Drętowo. Przed tym budynkiem, na ogrodzeniu jest wywieszona flaga.

PYTANIE: jaka cyfra jest widoczna na fladze?

 

Zadanie 2 

Jadąc dalej, skręcamy w lewo na ulicę Obrońców Wybrzeża. Na końcu tej drogi znajduje się wjazd do jednostki wojskowej. Jednostka ta leży na terenie dawnego niemieckiego Prowincjonalnego Szpitala Psychiatrycznego. 

PYTANIE: jaka pojedyncza cyfra jest widoczna w oknie budynku biura przepustek? (po prawej stronie ciężko pracujących żołnierzy).

 

Zadanie 3

Cofamy się spowrotem i drogą bytowską jedziemy w kierunku centrum. Dojeżdżamy do pierwszego ronda. Skręć na wschód, tak jakbyś jechał na Gdynię. Zatrzymaj się jakieś 30 metrów za rondem i spójrz w kierunku stacji paliw STATOIL. Patrz tak, żebyś widział jednocześnie wyjazd z myjni i zadaszenie stacji. Przed stacją widać duży głaz, otoczony metalowym ogrodzeniem. To głaz upamiętniający cmentarz żydowski, który znajdował się w tym miejscu. Nowy cmentarz żydowski w Lęborku założony został w roku 1888, kiedy stary cmentarz był już w całości zajęty. Znajdował się on zbiegu późniejszej Hindenburgstraße oraz Sophieweg (dziś skrzyżowanie ulicy Krzywoustego z ulicą Abrahama, gdzie właśnie stoisz)

PYTANIE: obejrzyj się za siebie, zoabczysz niski niebieski znak z napisem Policja i strzałką w prawo. Jaka 3 cyfrowa liczba się na nim znajduje?

 

Zadanie 4

Ruszamy teraz na zachód, przez rondo w kierunku Słupska i Szczecina. Na skrzyżowaniu przy stacji paliw Shell skręcamy w kierunku centrum w prawo. Przejeżdżamy małe rondo w prosto, kierując się pod wiadukty. Zatrzymaj się między wiaduktami. W rejonie tym jest duży mur okalający ciepłownię miejską. Na murze tym można podziwiać ciekawe grafitti (widoczne w realu, nie z Google Street View :)

PYTANIE: ile wykrzykników (normalnych i odwróconych) jest widocznych na wiadukcie jadąc w kierunku centrum?

 

Zadanie 5

Po przejechaniu wiaduktu skręć pierwszą drogę w prawo (droga z "kocich łbów" przed stacją paliw Orlen). Jesteś na ulicy Dworcowej (jest to już droga gruntowa). Po prawej stronie widać niskie, całkiem dobrze zachowane stare ceglano-drewniane budynki magazynowe.

PYTANIE: jaka jest ostatnia cyfra numeru telefonu na żółtym banerze reklamowym składu opału?

 

Zadanie 6

Jedziemy dalej gruntową ulicą Dworcową w kierunku dworca PKP wzdłuż torów. Jest to piękny poniemiecki budynek, który w tym roku doczeka się renowacji.

PYTANIE: którą godzinę wskazuje zegar na budynku dworca? (zapisz tylko liczbę oznaczającą godzinę, minuty nas nie interesują)

 

Zadanie 7

Pędzimy dalej ulicą Dworcową, budynek dworca zostawiamy za sobą po prawej stronie. Mijamy przejazd nad ulicą Zwycięstwa. Po prawej stronie, koło szklarni zobaczysz ciekawe składowisko starych samochodów. Po lewej stronie jest szkoła, za którą skręcasz w lewo i jedziesz prosto, Po minięciu kilku skrzyżowań skręcasz w prawo w ulicę Chopina, na której znajdują się stare kamienice.

PYTANIE: Jaka data (rok) jest widoczny pod linią dachu na kamienicy z numerem Chopina 12?

 

Zadanie 8

Dojeżdżamy do końca ulicy Chopina i skręcamy w lewo. Przed nami budynek dawnego Liceum Pedagogicznego. Jest to piękny, rozległy budynek z czerwonej cegły z ogromną aulą. Przy głównym wejściu do budynku (ul. Marcinkowskiego) jest tablica pamiątkowa umieszczona w 50tą rocznicę powstania szkoły.

PYTANIE: Ile jest liter w słowach w trzeciej linijce na tablicy pamiątkowej?

 

Zadanie 9

Z ulicy Marcinkowskiego skręcamy w lewo. Jedziemy kawałek prosto, i skręcamy w prawo w przedłużenie ulicy Targowej. Po przejechaniu około 150 metrów stajemy na "kocich łbach". Jest to główny lęborski "dreptak", ulica Staromiejska pełna starych kamienic widocznych daleko w tle.

PYTANIE: Ile "gwiazdek" jest na różowej bluzeczce małej blondyneczki jedzącej loda.

 

Zadanie 10

Cofamy się na skrzyżowanie ulicy Targowej z Aleją Zwycięstwa. Jedziemy na Rondo Solidarności i skręcamy w prawo. Jedziemy prosto i na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną skręcamy w prawo. Mijamy most nad rzeką Łebą i około 200 metów dalej po lewej stronie jest widoczny piękny budynek Ratusza Miejskiego, po prawej stronie Poczty Polskiej.

PYTANIE: Ile jest widocznych okien piwnicznych na wysokości chodnika, od frontu budynku poczty?

 

Zadanie 11

Mijamy budynki Poczty Polskiej i Ratusza,dojeżdżając do Placu Pokoju. Plac pełnił funkcję głównego parkingu miasta (co widać), obecnie trwają tu wykopaliska archeologiczne oraz proces wyłączania placu z ruchu samochodowego. Na placu pokoju zachowały się tylko dwie stare kamienice. Zauważysz je bez problemu, w jednej z nich jest apteka. Reszta została zniszczona w wyniku działań wojennych. Stań przed tymi kamienicami i je popodziwiaj.

PYTANIE: Po prawej stronie tych kamienic jest Centrum Handlowe Jantar. Zerknij na górne okna. Ilu procentowa wyprzedaż jest w tym Centrum?

 

Zadanie 12

Po minięciu Biedronki na wprost nas jest widoczna duża kamienica z wmurowanym "telewizorem". Na miejscu tej kamienicy stał kiedyś budynek, w którym urodził się Paul Nipkov - wynalazca telewizora. W budynku obecnie znajduje się muzeum miejskie.

PYTANIE: Jaka cyfra jest widoczna w czerwonym kółku na ekranie wmurowanego "telewizora"?

 

Zadanie 13

Skręcamy w lewo i ulicą Młynarską podjeżdżamy pod kościół św. Jakuba. Po jego prawej stronie stoi niebieska furgonetka konserwatorów zabytków (na drzwiach posiadają znaczek klepsydry, oznaczającej obiekt zabytkowy). Za furgonetką zobaczysz odrestaurowane baszty obronne (niestety bliżej nie podjedziesz, gdyż jest zakaz wjazdu).

PYTANIE: ile rowerów stoi zaparkowanych przed pierwszą basztą?

 

Zadanie 14

Cofnij się za siebie do ulicy Gdańskiej, a następnie skręć w prawo w ulicę Kossaka w kierunku ronda. Rondo przejedź prosto i skręć w lewo w ulicę Wyczółkowskiego. Jedź pod górkę aż do parku. Po lewej stronie zobaczysz postument a na nim czołg IS-2. Unikatowy czołg IS-2 stoi od 1970 roku.

PYTANIE: widzisz panią stojącą przy samochodzie i patrzącą się na ciebie? Na tylnej szybie zobaczysz napisane imię męskie. Którą literką alfabetu (bez polskich liter typu ą, ć, ę itp.) jest pierwsza literka tego imienia?

 

To już koniec wycieczki po Lęborku. Mamy nadzieję, że się podobała :)

Zbierając odpowiedzi na pytania, masz zapisane teraz 14 różnych liczb i cyfr.

Podstaw je teraz do poniższego zadania, przyjmując że P1 = wynikowi pytania pierwszego, P2= drugiego, ... P14 = czternastego.

 

 

N P1-0 P2-3. P3/150 P4-4. P5+6 P6-4 P7-1902

E P8-17 P9+5, P10-6 P11-45. P12+5 P13+8 P14x2

 

Jeśli nie jesteś pewien czy dobrze rozwiązałeś zadania - użyj opensprawdzacza lub napisz do nas, sprawdzimy Twój wynik i ewentualnie podpowiemy gdzie jest błąd, żebyś nie chodził i nie szukał gdzie nie trzeba.

 

Skrzynka końcowa zmieniła swoją lokalizację, poprzednia wielkości mikro była ukryta praktycznie w centrum miasta i szybko zaginęła. Nowa skrzynka jest dość duża, hermetyczna, ukryta z dala od ludzi ale blisko centrum. Nie da się zadowolić wszystkich - jeżeli skrzynka ma być większa to trzeba ją ukryć tam gdzie to się da zrobić, więc odrobinkę rączki można pobrudzić...

UWAGA!

Dokładność współrzędnych końcowych to =/- 5 metrów.

 

 

OpenSprawdzacz
Autor tej skrzynki umożliwił sprawdzenie poprawności rozwiązania zagadki (współrzędnych pojemnika finałowego).
Statystyki: prób: 38 razy, trafień: 12 razy.
Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Mniej więcej tak zaczynamy!
Miejsce ukrycia skrzynki
Mniej więcej tu kończymy