Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Bursztynowa Komnata - OP652B
Właściciel: gnz87
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 121 m n.p.m.
 Województwo: Polska > lubuskie
Typ skrzynki: Nietypowa
Wielkość: Bardzo duża
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 23-04-2013
Data utworzenia: 23-04-2013
Data opublikowania: 23-04-2013
Ostatnio zmodyfikowano: 26-07-2019
75x znaleziona
0x nieznaleziona
4 komentarze
watchers 6 obserwatorów
75 odwiedzających
69 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
44 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: aniolekdiabelka, art_noise, BartekPL, bodziu79, Bućki, Chelsea118, d.ana88, darektiger, Drangnel, Dzyndzolina, etna&mars, Exploruins, freney, GFS, Gryzli i Ruda Bestia, harpus, Highlander, JaBiKa, Jed team, k.mil, kawior&jardo, kris walker, KST, kuczol, Lenser, MaciekBDG, Maga2111, Mario&Monia, My_Key, niemen, night_time, odludeq, p_nowik, ptasznik, PTWG, r00t7, rredan, rtamx, sajmon, SoMo, stasiekm, telefonalarmowy, woytas, yabay
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Skrzynka niebezpieczna  Potrzebna latarka  Wymagany dodatkowy sprzęt  Miejsce historyczne  Potrzebna łopatka 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

W 1941 została zrabowana przez Niemców. Latem następnego roku przewieziono ją w kilkudziesięciu skrzyniach do królewickiego zamku. Jednak w 1944 komnatę ponownie zapakowano do skrzyń i umieszczono w zamkowych podziemiach. To ostatnia pewna wiadomość na temat Burszytnowej Komnaty. Od tego czasu trwają nieustanne próby odnalezienia skarbu. Pewne źródła wskazują na to, że część kosztowności mogła zostać ukryta pod koniec 1944 roku w podziemiach Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. Idąc dalej za tropem, możemy dowiedzieć się, że w połowie 1945 roku major Siergiej Sidorow opróżnił ogromny skarbiec dóbr kultury pochodzących z poznańskiego Muzeum Cesarza Fryderyka, urządzony przez Niemców w najgłębszym miejscu systemu podziemnego. Ale czy aby na pewno udało mu się odnaleźć wszystkie skrzynie? Czy w skrzyniach znajdowała się Bursztynowa Komnata czy jedynie dzieła sztuki z Muzeum? Aby odkryć tajemnice musisz dostać się do podziemnego systemu. Informacja o tym, jak do niego wejść jest tajna, ale wierzę, że dasz sobie radę. Następnie musisz kierować się do dworca Friedrich. Tam zacznij poszukiwania. Tajemniczy znak na ścianie wskaże Ci miejsce ukrycia pierwszej podpowiedzi – jeżeli nie zauważysz znaku to szukaj tam, gdzie rura krzyżuje się z belką, wysoko. Po odczytaniu wiadomości odłóż ją na miejsce i kieruj się dalej, zgodnie ze wskazówkami. Czy uda Ci się odnaleźć skarb?

 

Jak na Bursztynową Komnatę przystało - temat owiany tajemnicą. Skrzyni niby nie ma, ale czy faktycznie tak jest? Przekonaj się sam!