Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Spacer po Myśliborzu - Czerwono-żółta - OP630C
Jak w opisie
Właściciel: PTWG
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 288 m n.p.m.
 Województwo: Polska > dolnośląskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 21-03-2013
Data utworzenia: 21-03-2013
Data opublikowania: 21-03-2013
Ostatnio zmodyfikowano: 23-03-2013
89x znaleziona
0x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 2 obserwatorów
64 odwiedzających
70 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
7 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: d.ana88, Kocina, KrystianT, lupi, tboniasty, Tisia, Żywcu
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

 

W piłce nożnej żółta kartka pokazywana jest, w zależności od sytuacji, jeżeli ma niesportowy charakter, np. przerwanie korzystnej akcji, za zagranie piłki ręką, dyskusje z arbitrem, grę na czas, niesportowe zachowanie lub ściągniecie koszulki w czasie trwania meczu. Żółtą i czerwoną kartkę pokazuje sędzia główny spotkania.
Żółta kartka w meczu piłki nożnej
W ligach krajowych a także podczas turniejów piłkarskich obowiązuje zasada polegająca na tym, iż gdy zawodnik zdobędzie określoną ilość żółtych kartek jest automatycznie odsuwany od następnego (czasem następnych) spotkań. Decyzję sędziego o pokazaniu żółtej i czerwonej kartki można zakwestionować i są znane przypadki anulowania żółtej bądź czerwonej kartki już po meczu. Mundialowy rekord w żółtych kartkach (16) pobił rosyjski arbiter Walentin Iwanow w meczu Portugalii z Holandią na mistrzostwach świata w 2006.

Natomiast czerwona kartka skutkuje przymusowym opuszczeniem pola gry bez możliwości wprowadzenia nań rezerwowego zawodnika.

Żółta i czerwona kartka
Zobacz hasło czerwona kartka w Wikisłowniku

 Czerwona kartka zazwyczaj jest pokazywana:
za brutalny faul;
po otrzymaniu dwóch żółtych kartek;
za niesportowe zachowanie (np. wulgarne dyskusje z arbitrem);
za atak bez piłki;
za zatrzymanie piłki ręką w dogodnej sytuacji bramkowej bądź faul na zawodniku wychodzącym sam na sam z bramkarzem.
za obraźliwe gesty i podburzanie trybun
za uderzenie przeciwnika (lub samą próbę)

Dodatkowo bramkarz może zostać ukarany czerwoną kartką za faul lub zagranie ręką poza swoim polem karnym. Po otrzymaniu czerwonej kartki zawodnik pauzuje również w następnych 1 lub 2 spotkaniach (decyzja jest podejmowana przez komisje arbitrażowe ds. wykroczeń) . Pauza może być dłuższa, jeśli zawodnik otrzymał czerwoną kartkę za np. bójkę na boisku, celowy atak na rywala bez piłki bądź inne nieodpowiednie dla piłkarza zachowania. Otrzymanie czerwonej kartki (w zależności od ligi) oznacza, że na zawodnika, który ją dostał nałożona jest kara finansowa. Taka kara nie obowiązuje juniorów i młodszych roczników. Czerwona karta nie może być pokazana trenerowi drużyny, masażyście, lekarzowi, itd. za wszelkiego rodzaju przeszkadzanie w grze, np. wtargnięcie na boisko i dyskusję z arbitrem lub za inne niewłaściwe zachowania poza polem gry, np. wulgarna dyskusja lub szarpanina z zawodnikiem. Aby usunąć taka osobę z bezpośredniego otoczenia gry, należy ją po prostu wyprosić na trybuny lub do szatni, co leży w gestii sędziego. W Polsce zawodnik po otrzymaniu trzech lub czterech żółtych kartek musi zapłacić PZPN-owi grzywnę, dopiero potem jest zawieszony. W Grecji zawodnik pauzuje po 5 otrzymanych żółtych kartkach oraz może wybrać mecz w jakim będzie pauzował, jedynym warunkiem jest to, że wybierze spośród najbliższych pięciu spotkań.

 

Wąwóz Myśliborski to rezerwat przyrody położony nad potokiem Jawornik. Dla turystów utworzona została ścieżka przyrodnicza, której przejście zajmuje ok 1,5 godziny. Rezerwat utworzono głównie z powodu występującego tu języcznika zwyczajnego. Jawornik zwyczajny jest paprocią, która występuje tylko w kilku miejscach w Polsce. Niestety ta część wąwozu, w której można go zobaczyć jest tak ściśle chroniona, że została zamknięta dla turystów.

Ścieżka dydaktyczna prowadzi początkowo wąwozem wzdłuż potoku Jawornika aż do miejsca, w którym jest on dostępny dla turystów. Następnie wchodzi się wąską ścieżka na szczyt wąwozu, gdzie ścieżka zawraca w stronę parkingu. Po przejściu dębowego lasu wychodzi się na łąkę, z której rozpościera się widok na Myślibórz oraz równiny w kierunku wschodnim. Z żadnego miejsca ścieżki nie widać niestety krajobrazu Pogórza Kaczawskiego wygasłymi wulkanami.

Wąwóz Myśliborski ma bardziej charakter ścieżki edukacyjnej niż atrakcji turystycznej. Dla turystów indywidualnych to tylko spacer przez las nad potokiem. W pełni odkryć mogą walory wąwozu tylko zorganizowane wycieczki z przewodnikiem. Wzdłuż ścieżki znajduje się kilka tablic informacyjnych pozwalających bliżej poznać środowisko Pogórza Kaczawskiego.

Na turystów czeka spory parking. Ponoć jest on płatny jednak zazwyczaj nikt opłat nie pobiera. Osoby z małymi dziećmi mogą przejść z wózkiem wzdłuż potoku do miejsca jego zamknięcia a następnie wrócić tą samą drogą.  

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Wpisy do logu: znaleziona 89x nieznaleziona 0x komentarz 0x Wszystkie wpisy