W latach 1939-1945 pod Bydgoszczą powstała ogromna fabryka zbrojeniowa, przeznaczona do zadań militarnych III Rzeszy. Kombinat tajnej produkcji prochu i wypełniania amunicji, wzniesiony rękoma robotników przymusowych należał do przedsiębiorstwa Dynamit-Aktien Gesellschaft (DAG)...
Resztę tej historii i resztki fabryki można znaleźć tutaj: EXPLOSEUM
Skrzynka założona w trakcie spotkania keszerskiego na terenie muzeum. Żeby ją podjąć nie musisz wchodzić na teren ekspozycji, chociaż polecamy zwiedzenie DAG.
Na terenie Exploseum znajdują się dodatkowo dwa wirtuale: OP18C2 i OP18AA. Zdobycie pierwszego nie będzie kłopotem. Drugi, niestety, znajduje się na terenie, który nie jest w tej chwili udostępniony dla zwiedzających (znajduje się w pomieszczeniach technicznych muzeum, zamkniętych na klucz).
Współrzędne zaprowadzą Cię na parking przy Exploseum. Na miejsce możesz trafić również podążając na teren Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, gdzie już od wjazdu od ul. Glinki do muzeum pokierują Cię drogowskazy.
Kesza znajdziesz w recepcji, w godzinach otwarcia. Wystarczy zapytać któregokolwiek z pracowników.
Uwaga, tej informacji nie wyczytasz na stronie ani na ulotkach i plakatach Exploseum: aby zwiedzić ekspozycję, wystarczy stawić się na miejscu o jednej ze wskazanych dla zwiedzających godzin, i jeśli nie będzie to wejście zaplanowane dla grupy zamkniętej lub też nie będzie wcześniejszych rezerwacji "na komplet" czyli 25 osób, to przewodnik poprowadzi nawet jedną osobę.
Stuprocentowy Krecik
- Całkowity dystans: 6408 km