OC logo
Banner
Tradycyjna
Trudność zadań: 1.5 z 5.0
Trudność terenu: 1.5 z 5.0
Statystyka skrzynki
Snuffer- "Lipków" - OP09A9

Gdzie Bohun i Wołodyjowski szablami się tłukli

Właściciel  SNUFFER

Ta skrzynka należy do geoŚcieżki!

Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne. (WGS84)

 Wysokość: 96 m n.p.m.
  link
 Województwo: Polska > mazowieckie
 Typ skrzynki: Tradycyjna
 Wielkość: Mała
 Status: Gotowa do szukania
 Czas: 0:15 h   Długość trasy: 0.10 km
 Data ukrycia: 06-01-2008
 Data utworzenia: 06-01-2008
 Ostatnio zmodyfikowano: 17-12-2010

Aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki,
musisz się zalogować.

Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci Weź coś do pisania Miejsce historyczne 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC. link

Opis   PL  

Dodatkowe atrybuty skrzynki
kid.gifdog2.gifsnow_icon.gifbike2.gifcar.gifold.gif

W Lipkowie znajduje się klasycystyczny dworek z końca XVII wieku, który stanowił ongiś własność rodziny Szetkiewiczów, z której pochodziła Maria, żona Henryka Sienkiewicza. Okolice te pisarz uwiecznił potem na kartach powieści "Ogniem i Mieczem" w Lipkowie właśnie sytuując pojedynek Wołodyjowskiego z Bohunem.

Obecnie dworek wygląda na raczej zaniedbany a sąsiadujący park wygląda na lekko zdemolowany. Jakże ma być inaczej skoro obecnie cały majdan stanowi własność Parafii Św. Rocha w Lipkowie, której proboszcz wystawił obok szosy fajną tablicę  gdzie w pkt 6 melduje, iż ryb łowić w stwach nie wolno bo właścicielen onych (tych ryb, a jakże) jest parafialne koło wędkarskie. Według księdza-wesołka dworku fotografować też nie wolno o czym informuje inny radosny punkt. Na pociechę dodam, że parafia mieści się w ładnym klasycystycznym kościele z 1792 roku stojącym obok dworku. Podejrzewamy, iż proboszcz nie jest proboszczem a raczej czcicielem Beliala, Azazela, Bafometa czy tam kogo jeszcze; świadczyć o tym może samochód, który ukrytą kamerą zarejestrowaliśmy wedle plebanii.

Kesz, w pakunku kształtu tutkowatego zawiera nadzwyczaj bogate oprogramowanie np pamiątkowy medal OC wybity przez Snufferów (to już OSTATNI egzemplarz) oraz (w tym momencie trąby i surmy grają!)... Tak! Tak! Częścią oprogramowania kesza jest absolutnie unikatowy KLUCZ DO SERCA MELI!!! Starsi czytelnicy wiedzą a młodszym podpowiemy, iż to właśnie o Melę Bohun z Wołodyjowskim tam sobie łby szablami chlastali.

Mości Panowie, kto żyw niech na koń siada! Jak wam się białogłowa spłoszy to gotowa sama klucz znaleźć (sama lub przy pomocy psa myśliwskiego rasowego). I co wtedy? A jak klucz połknie? A?

Kto nie zdąży po klucz i medal niech bodaj sobie dworek pokontempluje spod księżowskiej wesołej tablicy i poduma nad kruchością mołojeckiej sławy.

 

Dodatkowe informacje  

Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.

Obszary ochrony przyrody

Prawdopodobnie skrzynka znajduje się na obszarze :
 
Kampinoski Park Narodowy
Prawdopodobnie skrzynka znajduje się na obszarze NATURA 2000:
Puszcza Kampinoska  -  PLC140001

Obrazki/zdjęcia

Dworek Szetkiewiczów
Dworek Szetkiewiczów
Samochód plebana???
Samochód plebana???
Tylko w totalnej desperacji!
Tylko w totalnej desperacji!

Wpisy do logu    {{found}} 64x {{not_found}} 2x {{log_note}} 5x Photo 2x Galeria    Wszystkie wpisy do logu Wszystkie wpisy   Wpis do logu Nowy wpis   Pokazuj usunięcia Pokazuj usunięcia