Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Drogą Młynów Do Grobowca: Grobowiec Wolffa (3/3) - OP5DDD
Drogą Młynów Do Grobowca (3/3)
Właściciel: perunvit
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 97 m n.p.m.
 Województwo: Polska > kujawsko-pomorskie
Typ skrzynki: Multicache
Wielkość: Mała
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 26-11-2012
Data utworzenia: 27-11-2012
Data opublikowania: 27-11-2012
Ostatnio zmodyfikowano: 29-12-2012
21x znaleziona
1x nieznaleziona
3 komentarze
watchers 6 obserwatorów
85 odwiedzających
20 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
9 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: bamba, behemoth, DeepBlue, DeepSea, DonMateo, kamyki72, natibul, sebstshi, seweryn
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Miejsce historyczne  Potrzebne hasło do logu! 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Drogą Młynów Do Grobowca: GROBOWIEC WOLFFA (3/3)

 

Skrzynka nietypowa, chociaż nosząca znamiona nieliniowego multicache - quiza. Rozmiar mały - tradycyjny.

 

Koordynaty poglądowe na obiekt, nie wskazują dokładnego miejsca ukrycia skrzynki. Dokładność współrzędnych zgodna z normami zdjęć satelitarnych.

 

 

Cmentarz rodowy z okrągłą kaplicą - mauzoleum rodziny Wolffów z 1860 r. Kapliczka miała drewnianą podłogę, pod którą w podziemiu, w cynowych trumnach spoczywała rodzina Wolffów.

Od kilkudziesięciu lat kaplica jest sukcesywnie dewastowana. Szczątki rodziny Wolffów zostały już dawno wywleczone z cynowych trumien i rozrzucone po lesie. Mauzoleum jest obecnie w opłakanym stanie, drewniana podłoga i dach uległy zawaleniu, cała kapliczka zamienia się w ruiny - jeszcze kilka lat, i nie pozostanie po niej ślad. 

(info: kujawsko-pomorskie.regiopedia.pl)

 

Etap prosty, zdecydowanie rodzinny. Podjęcie kesza nie wymaga ingerencji w strukturę obiektu.

 

Aby zakończyć etap konieczne będzie zebranie wszystkich liter z 3 etapów szlaku.

 


 

 

 

..:. Instrukcja do hasła .:..

 

Słowo jest sześcioliterowe. Litery ze skrzynek (parami) tworzą owe słowo zgodnie z kolejnością etapów, wzorem: 1/3 xx - 2/3 yy - 3/3 zz = xxyyzz. Aby w tym miejscu nieco utrudnić zagadkę, to słowo NIE JEST HASŁEM. Hasło jest "z jajem" i "nie jest palindromem", choć stanowią je te same literki. Proszę wpisywać z włączonym capslockiem, uwzględniając polskie czcionki.

 

 

UWAGA!

 

Na wschód od grobowca znajduje się cmentarz psów Wolffa (a miał ich ok 40!). Wprawdzie fizycznie nie zachowały nagrobki (o ile w ogóle były), ale czasem zdaje się słyszeć ich (psów) nawoływanie, a nawet wrażenie, że ktoś się do nas zbliża. Być może warto mieć przy sobie jakiś przysmak dla głodnego od tylu lat psiaka?

 

 

PONADTO:

 

Do grobowca prowadzą trzy drogi. Zdecydowanie polecam jedną z nich. Nie jest to etap niezbędny do ukończenia szlaku, ale może być pomocny.

 

Podróż do grobowca ową drogą zaczynamy od zlokalizowania pewnego obiektu X. W obiekcie X znajduje się również wskazówka (pisemna), która powinna pomóc w lokalizacji skrzynki finałowej.

 

Dlaczego zatem ten etap? Aby zachęcić Was do podróży... podróży specyficznej, szlakiem minionej epoki... epoki, której świadectwo stanowi stara droga. Ów leśny trakt jest dziś prawie nieczytelny, porośnięty starymi drzewami i krzewami.

 

Aby zlokalizować starą drogę należy udać się OD obiektu X w kierunku wschodnim 130 - 150 kroków. Następnie stanąć twarzą na północ i ustalić kierunek na godzinę +/- 10:00 (bądź dokładniej 320 stopni, jeśli dysponujesz kompasem). Spoglądając wgłąb lasu powinien pojawić się zarys starej drogi.

 

Sympatyków historii nie powinienem specjalnie zapraszać ku temu krótkiemu spacerowi. Swoją nagrodę powinni otrzymać obserwując niemłody już drzewostan (szczególnie przy końcu podróży).

 

Podróż starą drogą nie jest specjalnie wymagająca. W końcowym etapie (w zależności od pogody) może pojawić się błoto, w skrajnym przypadku może dać znać o sobie pobliskie bagno. Mimo wszystko odcinek można uznać za rodzinny (dla dzieci w wieku 7+ starą drogą, bądź w wózku podstawowym szlakiem niebieskim).

 

Jeśli jesteś zainteresowany/a tą podróżą i podpowiedzią gdzie znajduje się kesz zerknij pod szyfr.

 

 

POWODZENIA!

 

EDIT: 29.12.2012

Z uwagi na to, że koordynaty ustalałem na podstawie mapy sat. współrzędne mogą być niedokładne (tym bardziej, że obiekt jest praktycznie niewidoczny wśród drzew). Obiekt jest jednak charakterystyczny i nie powinno być wątpliwości o jakie miejsce chodzi. Nie mniej jednak mam prośbę do posiadaczy GPS o przesłanie mi dokładniejszych koordynatów. Ja niestety GPS nie dysponuję, a nie chciałbym być posądzony o celowe wprowadzanie w błąd. Dzięki z góry! 

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Przykro, że taki obiekt niszczeje...
...