Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Je moet ingelogd zijn om deze cache te loggen of te bewerken.
stats
Toon cache statistieken
Q18 - Wodospad Szklarki - OP5D49
czyli na górskim szlaku
Eigenaar: Qbacki
Deze cache maakt deel uit van GeoPath!
Log in om de coördinaten te kunnen zien.
Hoogte: 569 meter NAP
 Provincie: Polen > dolnośląskie
Cache soort: Traditionele Cache
Grootte: Klein
Status: Kan gezocht worden
Geplaatst op: 02-11-2012
Gemaakt op: 17-11-2012
Gepubliceerd op: 17-11-2012
Laatste verandering: 11-08-2019
309x Gevonden
13x Niet gevonden
10 Opmerkingen
watchers 8 Volgers
251 x Bekeken
180 x Gewaardeerd
Beoordeeld als: uitstekend
14 x Aanbevolen
Deze cache is aanbevolen door: bamba, DonMateo, hydroxideoxi, iska, keram58, KroQ, Migus, MSZU, roman300, Serengeti, szym_asi, szym_asi vs outlander :), ThePietro06, wuzet
Om de coördinaten en de kaart te zien
van de caches
moet men ingelogd zijn
Cache attributen

Periodical/Paid  Go geocaching with children  One-minute cache  Nature  Access only by walk 

Lees ook het Opencaching attributen beschrijving artikel.
Beschrijving PL

Góry są piękne. O każdej porze roku. Szlaki, panoramy, szum potoków, życzliwe uśmiechy mijanych turystów z plecakami, drogowskazy na rozstajach dróg, tętniące swoim życiem schroniska, bacówki, szałasy - to temat przewodni niejednej piosenki turystycznej. To również cudowny, nierozerwalny klimat kojarzący mi się górami. Tu każdy znajdzie coś dla siebie. I gdyby nie odległość dzieląca Gdańsk z południem Polski, na pewno bywałbym w nich częściej. Natomiast od czasu gdy zacząłem się bawić w geocaching, kesze dodatkowo urozmaicają mi czas spędzony na szlaku. Ta skrzynka powstała z myślą o kolejnych turystach, którzy dopiero będą przemierzać tym szlakiem. Ale także w podziękowaniu dla tych, co wcześniej od siebie w górach coś zostawili -przy okazji promując tę formę turystyki kwalifikowanej - a w szczególności Filipsowi i Wanodze. 

 

 

O MIEJSCU:

Bywałem tu wielokrotnie. Pierwszy raz chyba na wycieczce klasowej w roku 1995? Potem jeszcze kilka razy, przy okazji InO czy tez innych imprez. W listopadzie 2012 zawitałem kolejny raz :)

Wodospad Szklarki (niem. Kochellfal) – drugi co do wysokości, po Wodospadzie Kamieńczyka (27 m wysokości) wodospad w polskich Karkonoszach. Wodospad Szklarki usytuowany jest na wysokości 520 m n.p.m. i ma 13,3 m wysokości. Jego wody spadają szeroką kaskadą, charakterystycznie zwężającą się ku dołowi i skręcająca spiralnie gdzie tworzy kocioł eworsyjny. Wodospad oraz jego otoczenie stanowią enklawę Karkonoskiego Parku Narodowego. Do wodospadu od parkingu prowadzi szeroka dróżka kończąca się platformą widokową. Wejście na teren Parku Narodowego jest płatne. Wodospad dostępny jest dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach. Przy wodospadzie usytuowane jest schronisko "Kochanówka", jedyny tego typu obiekt na terenie Piechowic, niedaleko granicy ze Szklarską Porębą. Jest najczęściej odwiedzanym wodospadem w Karkonoszach z uwagi na położenie przy drodze E65 (krajowa 3) obok Szklarskiej Poręby. Sam wodospad leży nieco powyżej ujścia Szklarki do Kamiennej w malowniczym wąwozie wśród pięknego lasu mieszanego.

 

 

 

O KESZU:

Aż dziwne, że to miejsce nie zostało wcześniej okeszowane :)  Łatwa skrzynka tradycyjna założona podczas weekendowego wypadu w Karkonosze i okolice :)  Żadne maskowanie, znajdująca się koło wodospadu, a dokładniej mniej więcej na jego wysokości, w skałkach  kilkanaście metrów na zachód od wodospadu. Na niebieskim szlaku, w bliskiej odległości od schroniska w kierunku Łabskiego Szczytu. Nie zakopana, w szczelinie, łatwo dostępna z ziemi, nie trzeba wchodzić na skałki, przymaskowana liśćmi.

Z uwagi na odległość od Wybrzeża serwisowanie jej siłą rzeczy będzie stosunkowo rzadkie, stąd prośba do gości o maskowanie i ew. pomoc w serwisie.

Uwagi:

- wstęp do Parku Narodowego w okresie wiosna - jesień płatny,

- zaparkować można przy głównej drodze, skąd dalej całkiem miły kilkuminutowy spacerek :)

- będę wdzięczny za przesłanie zdjęć wodospadu, co pozwoli ukazać piękno tego miejsca o każdej porze roku :)

- jako osoba nie przywiązującą żadnego znaczenia do ganianek za FTFami, a tym bardziej do certyfikatów w tej zabawie, informuję,  że takowych ta skrzynka nie posiada.

- zdjęcia autorstwa Nannette, Semenka i Andi61, wykorzystane za ich zgodą ;)

- jeżeli ksz zginie wyrażam zgodę, a wręcz będę bardzo wdzięczny za reaktywację! Jedynie roszę o wielkość minmum małą, aby szybko była znajdywana i nie ingerowano w środowisko PN..

 

Extra hints
Je moet ingelogd zijn om de hints te zien
Afbeeldingen
znak
te skały
tu, a potem w lewo :)
odwiedziny klasowe w 1995 r., ja w środku, kto by wówczas pomyślał, że 17 lat później założe tu kesza ;)
wodospad
zimą