Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
n&m-6 Dworek Zieleniewskich - OP598B
Właściciel: caban7
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 329 m n.p.m.
 Województwo: Polska > małopolskie
Typ skrzynki: Nietypowa
Wielkość: Mała
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 14-09-2012
Data utworzenia: 12-09-2012
Data opublikowania: 14-09-2012
Ostatnio zmodyfikowano: 14-09-2012
48x znaleziona
4x nieznaleziona
2 komentarze
watchers 9 obserwatorów
39 odwiedzających
41 x oceniona
Oceniona jako: dobra
1 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: arkady77
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna dla niepełnosprawnych  Dostępna rowerem  Potrzebny kompas  Szybka skrzynka  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Miejsce historyczne 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Historia Dworu w Trzebini sięga XIV wieku. Pierwszymi właścicielami była rodzina Karwacjanów. Na przestrzeni wieków zmieniali się liczni właściciele, jak też sam obiekt. Obecny kształt został nadany w XVIII wieku. Jest to budynek częściowo podpiwniczony z charakterystycznym łamanym dachem polskim. Od frontu zwieńczono go czterokolumnowym portykiem. Dzisiejsza nazwa obiektu pochodzi od nazwiska rodziny Zieleniewskich, ostatnich właścicieli zarówno dworu, jak i kopalni węgla w Trzebini. Dwór nie remontowany, z czasem zaczął podupadać, podobnie jak inne tego typu obiekty w Polsce. Przez długie lata znajdowała się w nim siedziba Nadleśnictwa Chrzanów, później sklep meblowy. W 1971 roku Dwór Zieleniewskich wraz z otaczającym go parkiem został wpisany w rejestr zabytków przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie.

W 1983 roku dwór został odkupiony, przez Skarb Państwa od pełnomocnika ostatniego członka rodziny Zieleniewskich - Zbigniewa Zieleniewskiego. Od połowy 1991 roku dwór przeszedł na własność Gminy Trzebinia. Inicjatorem odbudowy dworu był Społeczny Komitet Renowacji Dworu Zieleniewskich. Odbudowa ukończona w 1996 roku przyniosła pewne zmiany architektoniczne. Od strony wschodniej dobudowano taras, natomiast na poddaszu usytuowano pokoje hotelowe.

Utworzona w odbudowanym dworze instytucja kultury prowadzi szeroko zakrojoną działalność organizując liczne koncerty, recitale gwiazd estrady, wystawy, warsztaty plastyczne, spotkania z ciekawymi ludźmi. Prężnie działająca instytucja stała się jednym z ważniejszych ośrodków kultury na terenie miasta Trzebini oraz okolicznych gmin. 

W murach Dworu gościli między innymi: Danuta Rinn, Grzegorz Turnau, Jan Nowicki, Anna Maria Jopek, Magdalena Umer, Cezary Pazura, Janusz Olejniczak, Justyna Steczkowska, Stanisław Soyka oraz cała plejada innych polskich gwiazd, zespołów oraz kabaretów. /http://www.dwor.trzebinia.pl/story.htm/

Co do samego kesza: koordynaty wskazują jedynie budynek Dworu Zieleniewskich, nie miejsce ukrycia kesza. Samochód można zostawić na parkingu przy Dworku. Co do znalezienia kesza wystarczy poniższa instrukcja: "Stań pomiędzy cycatą (nie szczerbatą) kobietą a wąsatym mężczyzną, oznajmującymi gdzie jesteś. Kieruj się na azymut 5 stopni, na odległość ok. 60 - 70 kroków."

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Pełne wyposażenie skrzynki
Certyfikaty dla pierwszych znalazców
Za dworkiem...
Wystawa pszczelarzy przy Dworku
Wpisy do logu: znaleziona 48x nieznaleziona 4x komentarz 2x Obrazki/zdjęcia 2x Wszystkie wpisy Galeria