ARBORETUM W KÓRNIKU
Arboretum należące do Instytutu Dendrologii Polskiej Akademii Nauk jest największą chlubą przyrodniczą kórniczan. Należy do najstarszych w Polsce i najbogatszych pod względem liczby gatunków i odmian parków dendrologicznych w Europie Środkowej (ok. 3,5 tys. gatunków). Wiele z okazów, często o imponujących rozmiarach, liczy sobie dzisiaj 130-180 lat. Najstarsze drzewa to ok. 300-letnie lipy drobnolistne rosnące przy głównej alei biegnącej od Zamku w kierunku Bnina. Kórnickie Arboretum najbardziej znane jest jednak z przysłowiowych gruszek na wierzbie, cypryśnika błotnego oraz pięknie kwitnących magnolii, lilaków, azalii i różaneczników.
Więcej ciekawych informacji, zdjęć oraz planów Arboretum można znależć na stronie: Instytutu Dendrologii
Multik składa się z czterech etapów: I mikrus (maskowanie!) II mikromagnetyk (przyda się nóż lub cienki patyk) III mały pojemnik (patrz zdjęcie) IV skrzynka finałowa (maskowanie!). Pierwszy etap to tablica "Azalie i Różaneczniki" gdzie szukamy mikrusa a w nim dalszych wskazówek. Podczas spaceru przydatny będzię plan ścieżki "Drzewa Świata". Jest on dostępny tutaj oraz na miejscu na dużej tablicy oraz mniejszych tabliczkach opisujących poszczególne gatunki. Dla pierwszych trzech zdobywców czekają białe zawiniątka ;)
Wizytę w Kórniku polecamy szczególnie w dni powszednie kiedy park nie jest oblegany przez tłumy. Prosimy o czujność podczas podejmowania oraz odkładania skrzynek. Arboretum jest czynne o różnych godzinach zależnie od daty. Wstęp jest płatny. Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj. Niestety płacimy również za parking przed zamkiem: 10 zł, dlatego polecamy zostawić auto poza obiektem.