Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
MS-11 Śl.TZN - OP46C4
Sól tej ziemi i perła w jej koronie.
Właściciel: Styś
Założyciel: Ryś
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 268 m n.p.m.
 Województwo: Polska > śląskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 28-03-2012
Data utworzenia: 03-01-2012
Data opublikowania: 28-03-2012
Ostatnio zmodyfikowano: 12-07-2014
69x znaleziona
4x nieznaleziona
5 komentarze
watchers 2 obserwatorów
6 odwiedzających
47 x oceniona
Oceniona jako: dobra
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Zalecane szukanie nocą  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Przyczepiona magnesem  Miejsce historyczne 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

 

"Do budowy gmachu przystąpiono we wrześniu 1928 roku, ale formalnie śląskie Techniczne Zakłady Naukowe powołał do życia Sejm śląski 30 marca 1931 roku. Budowa gmachu o kubaturze 172 tys. metrów sześciennych trwała 3 lata. Miała niespotykane wyposażenie wnętrza i była drugą co do wielkości uczelnią tego typu w Europie, gmach nazywano "pałacem techników". Częścią składową były warsztaty i własna siłownia, która zaopatrywała ponadto w energię elektryczną dzielnicę Katowic. Przed wojną w murach szkoły wciągu 4 lat kształcili się technicy mechanicy, elektrotechnicy, technicy budowlani, drogowi i chemicy. Tu miała siedzibę czteroletnia szkoła administracji kolejowej i przemysłowej, dwu i trzyletnie szkoły mistrzów maszynowych, elektrotechnicznych, budowlanych, drogowych, koksowniczych, gazowniczych, hutniczych i laborantów chemicznych.

W 1972r. opuściliśmy gmach śl.TZN . Stało się to na mocy porozumienia zawartego pomiędzy ówczesnym rektorem Politechniki śląskiej, a dyrektorem ZHŻiS. Ostatecznie naszą siedzibę przejęła Filia Politechniki Śl. na swój ośrodek naukowo - dydaktyczny, a dla nas miały zostać wybudowane trzy obiekty w kilku sąsiednich miastach. Miały one odbiegać od koncepcji szkoły, grupującej kilka tysięcy młodzieży, na rzecz obiektów po 800 uczniów każdy. Realizacja porozumienia była dla szkoły bardzo niekorzystna. O ile Politechnika konsekwentnie wyegzekwowała opuszczenie przez nas dotychczasowej siedziby, o tyle budowa obiektów dla nas nie została zrealizowana. Decyzją Kuratora Oświaty i Wychowania z dnia 8 czerwca 1975 roku, połączono śl.TZN i Zespół Szkół Mechaniczno - Elektrycznych w jedną jednostkę o nazwie śląskie Techniczne Zakłady Naukowe, z siedzibą w budynkach przy ulicy Zawadzkiego (obecnie Sokolska), w których szkoła mieści się do tej pory."

 

 

 

Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe składają się z 3 budynków: głównego budynku, Szkolnego Schroniska Młodzieżowego „Ślązaczek” i warsztatów szkolnych, na terenie 23 822 m². Szkoła posiada centrum informacji naukowo-dydaktycznej, aulę, siłownię, salę gimnastyczną, 55 sal lekcyjnych, pracownie: ekologiczne, informatyczne (posiadające 80 stanowisk komputerowych),przysposobienia obronnego, BHP,  chemiczne, zastosowania informatyki w technice CAD/CAM, a także bufet. Laboratoria szkolne, w których kształci się techników analityków oraz techników ochrony środowiska, umożliwiają szkolenie w zakresie techniki laboratoryjnej,analizy jakościowej, analizy ilościowej, instrumentalnej, technicznej, jak również preparatyki organicznej i nieorganicznej. Warsztaty szkolne dzielą się na: dział ślusarski, dział mechaniczny-tokarski, dział mechaniczno-frezarski, dział mechaniczno-szlifierski, dział mechaniczny maszyn różnych, pracownię spawalniczą, pracownię kontroli technicznej, pracownię obrabiarek CNC, pracownię komputerową sterowania pneumatycznego, pracownię elektryczną, pracownię elektroniczną oraz sale wykładowe. 

Szczególnie pielęgnowaną tradycją, sięgającą początków szkoły, jest noszenie garnituru przez chłopców o klasycznym kroju, wykonanego z jednolitego granatowego materiału bez wzorów, błękitnej koszuli, granatowego krawatu, czarnych skarpet i czarnych półbutów. Dziewczęta natomiast noszą żakiet, spódnicę do kolan, bądź spodnie, błękitną lub białą koszule zakrywającą ramiona, dekolt i brzuch, wizytowe czarne buty, rajstopy w kolorze cielistym. Obowiązkiem każdego ucznia jest noszenie na lewej piersi tarczy (w formie metalowej oznaki) z logo szkoły. Podczas zajęć wychowania fizycznego obowiązuje następujący strój: czerwone spodenki, żółta koszulka, białe skarpetki i obuwie z jasną podeszwą.


Infomacje zaczerpnięte z oficjalnej strony szkoły: http://sltzn.katowice.pl


Co do kesza: jako byli uczniowie Śląskich, radzimy podejmować go w godzinach późnopopołudniowych (w tygodniu). A najlepiej to nocą i w weekend. Keszynka na widoku, dlatego należy uważać nie tylko na ludzi w garniturach, ale i na mieszkańców.

Skrzynka zawiera 3 certyfikaty.

Prosimy o pozostawiania kesza "na widoku" to jest, żeby wystawał tak z 2 cm ponad otoczenie. 


Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Spoiler.