Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
JT7- Deyna- Dom rodzinny 2 - OP42DA
Łatwy Starograd i okolice
Właściciel: Jed team
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 88 m n.p.m.
 Województwo: Polska > pomorskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 24-10-2011
Data utworzenia: 25-10-2011
Data opublikowania: 25-10-2011
Ostatnio zmodyfikowano: 28-10-2013
69x znaleziona
2x nieznaleziona
3 komentarze
watchers 2 obserwatorów
3 odwiedzających
44 x oceniona
Oceniona jako: dobra
1 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: sadekgorzno
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna dla niepełnosprawnych  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania  Przyczepiona magnesem 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

WSTĘP

Podczas spotkań keszerskich wiele osób mówiło mi, że Starogard omijają wielkim łukiem bo jak spojrzą na mapę to widzą tylko quizy i to w dodatku takie, które nie należą do tych najłatwiejszych.Postanowiłem więc założyć parę keszy w ramach projektu „Łatwy Starogard i okolice”. Skrzynki te będą bardzo proste w znalezieniu, nie będzie tu żadnych skomplikowanych zadań ani przemyślnych sposobów ukrycia. Po prostu idziemy i znajdujemy a przy okazji zwiedzamy miasto i okolice. Zapraszam!

MIEJSCE

Kazimierz Deyna, uważany za jednego z najlepszych piłkarzy w historii reprezentacji Polski, urodził się w Starogardzie Gdańskim dnia 23 października 1947 roku. Również jego dzieciństwo i młodość związane są z tym miastem. Jego pierwszym klubem był starogardzki Włókniarz. Potem grał też w takich klubach jak: ŁKS Łódź, Legia Warszawa, Manchaster City, San Diego Sockers (USA). W reprezentacji Polski rozegrał 97 meczów, w których strzelił 41 bramek. Zginął tragicznie 1 września 1989 roku.

Miasto Starogard podjęło niedawno decyzję o uhonorowaniu pamięci Kazimierza Deyny i zamierza przygotować projekt "Legenda Deyny", który będzie pokazywał najważniejsze miejsca w mieście związane z tym piłkarzem.

Czwarty etap tej ścieżki edukacyjnej pokazuje nam drugi dom rodzinny „Kaki” w Starogardzie gdzie jego rodzina przeprowadziła się w 1962 roku.

Z materiałów informacyjnych „Projektu Deyna”: Na ul. Grunwaldzką rodzina Deynów przenosi się w 1962 roku. Stąd Kazik chodzi piechotą, wzdłuż cichej jeszcze ul. Sikorskiego, na treningi do Włókniarza. Mieszkając tutaj, wyjeżdża na pierwsze mecze okręgu i reprezentacji Polski juniorów. W połowie lat 60-tych pod ten adres czarne wołgi przywożą rywalizujących o młody talent działaczy bydgoskiej Zawiszy, Arki Gdynia i Lechii Gdańsk. W grudniu 1965 roku Deyna gra swój ostatni mecz w Starogardzie w barwach „Włókniarza” przeciwko reprezentacji Wilna (1:1). W połowie stycznia 1966 roku, nocnym pociągiem, wyjeżdża do Łodzi. Do domu i niezapomnianych kolegów powróci po sześciu latach- w 1972 roku. Z olimpijskim złotem.

UWAGA! W związku z przedłużaniem się realizacji projektu "Legenda Deyny" (być może będzie gotowy w całości dopiero na wiosnę) postanowiłem skrzynki ukazujące kolejne miejsca tego projektu założyć już teraz. Szczególnie, że 23 października minęła 64 rocznica urodzin Deyny.

Klip promujący ścieżkę "Legenda Deyny" można obejrzeć tutaj.

Przypominam również, że przewidziana jest też skrzynka finałowa całego projektu (będzie założona w późniejszym czasie). W związku z tym proszę o spisanie cyfry, która znajduje się w logbooku. Będzie ona niezbędna do znalezienia skrzynki finałowej.

SKRZYNKA

Skrzynka, magnetyczny mikrus, została umieszczona w niskim płotku ogradzającym żywopłot przed domem.

Dokładność koordów: 4 m.

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Tablica pamiątkowa
Tu szukaj