Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
ARJ-14 Buczynowa Dolina w Beskidzie Niskim - OP3E91
Skrzynka w małym uzdrowisku Beskidu Niskiego - Wapiennem.
Właściciel: Arjano
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 478 m n.p.m.
 Województwo: Polska > małopolskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Normalna
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 28-08-2011
Data utworzenia: 31-08-2011
Data opublikowania: 31-08-2011
Ostatnio zmodyfikowano: 02-05-2020
10x znaleziona
8x nieznaleziona
2 komentarze
watchers 2 obserwatorów
12 odwiedzających
7 x oceniona
Oceniona jako: dobra
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Wapienne to wieś w Polsce położona w województwie małopolskim, w powiecie gorlickim, w gminie Sękowa. Jest jednym z najmniejszych polskich uzdrowisk ale posiada bogatą i zaskakującą historię. Już w XVII wieku leczono tutaj choroby weneryczne. Na początku XIX w. kurowali się w Wapiennem żołnierze napoleońscy po klęsce moskiewskiej. Dziś zjeżdzają tu kuracjusze leczący choroby narządow ruchu, reumatyczne, układu krążenia i skóry. Do leczenia wykorzystuje się m.in. występujące tu wody mineralne typu siarkowego o jakże charakterystycznym zapachu. Na miejscu eksploatuje się też wysokiej jakości borowinę, w której można się potaplać. Wapienne położone jest na skraju Magurskiego Parku Narodowego u podnóża Magury Wątkowskiej. Można stąd wędrować po licznych szlakach turystycznych Beskidu Niskiego. Polecam zalożyć tu bazę i wybrać się na Ferdel, do rezerwatu Kornuty, gdzie zobaczyć można fantastyczne wychodnie skalne i odwiedzić jaskinię Mroczną. Można także wyskoczyć do Folusza i zjeść smaczną świeżą rybkę, do Sękowej obejrzeć zabytkowy drewniany kościół lub do Bartnego - przepięknej łemkowskiej wsi.

Wapienne charakteryzuje się bardzo korzystnym, podgórskim klimatem bardzo sprzyjającym wypoczynkowi. Istnieje tu dobra baza noclegowa i żywieniowa. Skrzynka znajduje się niedaleko gościńca Buczynowa Dolina, który koniecznie polecam odwiedzic. Spotkacie tu bardzo miłych, sympatycznych młodych gospodarzy, którzy z pewnością Was ugoszczą. Jedzenie przygotowywane w Buczynowej Dolinie to magia - próbowałem. Świeże produkty, wszystkie domowej roboty w połączeniu z widokami z jadalni spowodują, że posiłki będą niezapomniane.

Turystom i miłośnikom zwierząt gospodarz zapewne pokaże tropy wilka i zdradzi lokalizacje pilnie strzeżonych terenów grzybodajnych.:-)W Buczynowej możecie także wziąć udział w niekonwencjonalnych warsztatach fotograficznych, rzeźbiarskich, arteterapeutycznych, muzycznych czy pracy z głosem. Pasjonatom polecam stronę: www.buczynowadolina.com. Aby odnaleść skrzynkę należy udać się na sam koniec asfaltowej drogi biegnącej przez wieś w kierunku południowo-wschodnim doliną Wapienki. Gdy droga zmieni się w szutrówkę, za kilkadziesiąt metrów staniecie nad brzegiem strumienia. To tu, w okolicy pieszego mostka, w umocnieniach brzegu znajdziecie skrzynkę. Możecie ją zalogować wpisując się do logbooka w skrzynce i na stronie, ale aby w pełni docenić uroki tego miejsca polecam odwiedziny u gospodarzy  Buczynowej Doliny. Przejdźcie przez mostek i odwiedźcie ich w gościncu, który widoczny jest na końcu drogi. Porozmawiajcie. Poznacie ciekawych i sympatycznych Beskidników. To nic nie kosztuje, a warto!

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Za strumieniem gościniec Buczynowa Dolina
Mostek i umocniony brzeg, w kamieniach skrzynka.
Wpisy do logu: znaleziona 10x nieznaleziona 8x komentarz 2x Wszystkie wpisy