OC logo
Banner
Tradycyjna
Trudność zadań: 2.0 z 5.0
Trudność terenu: 1.0 z 5.0
Statystyka skrzynki
PBP Ławka Schillera. - OP33CC

Projekt Bydgoskie Przedmieście.

Właściciel  Wrzos

Ta skrzynka należy do geoŚcieżki!

Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne. (WGS84)

 Wysokość: 52 m n.p.m.
  link
 Województwo: Polska > kujawsko-pomorskie
 Typ skrzynki: Tradycyjna
 Wielkość: Mikro
 Status: Zarchiwizowana
 Data ukrycia: 11-04-2011
 Data utworzenia: 08-04-2011
 Ostatnio zmodyfikowano: 28-12-2013

Aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki,
musisz się zalogować.

Atrybuty skrzynki

Szybka skrzynka Można zabrać dzieci Dostępna dla niepełnosprawnych Weź coś do pisania Przyczepiona magnesem Miejsce historyczne Dostępna rowerem 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC. link

Opis   PL  

Friedrich von Schiller jeden z najwspanialszych niemieckich pisarzy, autor "Ody do radości", hymnu Unii Europejskiej ma w naszym mieście marmurową ławkę w parku na Bydgoskim Przedmieściu.

Ławka z jego popiersiem ustawiona została w 1909 roku w 150 rocznicę urodzin poety. W okresie powojennym zarówno park jak ławka i ulegała stopniowej dewastacji. Na początku XIX pierwszego wieku przedstawiała bardzo żałosny obraz, służyła raczej mijesce lokalnych libacji a nie jako pomnik upamiętniający wielkiego poetę. Za staraniem zapalopnych miłośników Torunia i jego histori ławka w latach 2004 i 2005 poddana została renowacji i dzisiaj doskonale wkomponowana jest w park. Zakątek parku z ławką nazwany zostal Idyllą.

Skrzynka wchodzi w skład projektu Bydgoskie Przedmieście. W środku literka potrzebna do skrzynki finałowej. Skrzynka mikro, nie zakopana, bez ołówka.

Miłego szukania!

Dodatkowe informacje  

Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.

Obrazki/zdjęcia

Wpisy do logu    {{found}} 124x {{not_found}} 14x {{log_note}} 6x    Wszystkie wpisy do logu Wszystkie wpisy   Wpis do logu Nowy wpis   Pokazuj usunięcia Pokazuj usunięcia