Quiz
Trudność zadań: 3.5 z 5.0
Trudność terenu: 1.5 z 5.0
Statystyka skrzynki
Skarby Masonerii - OP2CCC    

Willa Sobótki

Właściciel  schron

Ta skrzynka należy do geoŚcieżki!

Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne. (WGS84)

 Wysokość: 49 m.npm.
  link
 Lokalizacja: Polska > Pomorskie
 Typ skrzynki: Quiz
 Wielkość: Normalna
 Status: Zarchiwizowana
 Data ukrycia: 13 września 2010
 Data utworzenia: 13 września 2010
 Ostatnio zmodyfikowano: 22 września 2013
 Waypoint: OP2CCC

Aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
musisz się zalogować.

Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci Offset cache Miejsce historyczne Potrzebna łopatka 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC. link

Opis   PL  

Zapraszamy do zabawy w poszukiwanie ukrytego skarbu tajnego stowarzyszenia. Pewnego dnia otrzymujesz list od dawno nie widzianego wuja z Ameryki. W kopercie są jeszcze dwa zniszczone dokumenty i trochę pieniędzy. Czy uda Ci się znaleźć symbole i słowa ukryte przez stowarzyszenie w ogólnie dostępnym obiekcie codziennego użytku? Gdzie zaprowadzi Cię zagadka?

Miejsce: Willa Sobótki

  Są tacy, którzy z takich historii tylko się śmieją. Tym wrażliwszym włosy od razu stają dęba na głowie. Niezależnie jednak od chichotów niedowiarków i strachu bojaźliwych takie miejsca żyją własnym życiem, a ich tajemnic nie udaje się wyjaśnić.

   Wzgórze Sobótki we Wrzeszczu. To tu w miejscu gdzie emanuje dziwna energia przed wiekami spotykać się miały czarownice na sabaty z diabłem.

Dziś już nikt nie odpowie na pytanie, dlaczego członkowie lóż masońskich upodobali sobie Wrzeszcz. Być może ze względu na dziwną aurę otaczającą niektóre kwartały starej dzielnicy przyciągające już od dawnych wieków tych, którzy kontaktowali się z nieznanymi mocami.

   Wzgórze przy ul. Sobótki przez niektórych wciąż nazywane jest "diabelskim". Stare podania mówią, że przed wiekami niewielki pagórek otoczony wówczas gęstym lasem, pełnym grzęzawisk i zdradliwych leśnych ścieżek upodobały sobie czarownice. Przywoływane migającymi się na wzgórzu błędnymi ognikami, odprawiały na nim tajemnicze rytuały na których pojawiać się miały także demony.


   Podobno znajdujący się na szczycie wzgórza niewielki kamień miał przytaszczyć tam jeden z diabłów, by mogły mu się na nim oddawać wiedźmy. Minęły wieki, a demoniczna legenda wciąż jest żywa w pamięci gdańszczan.


   Czy tylko z powodu niesamowitej aury tego miejsca, kilkaset lat później upodobali sobie to miejsce masoni? Czy przypadkowo poszukiwacze prawdy spod znaku kielni i cyrkla na miejsce swoich spotkań wybrali willę u podnóża góry? W zdewastowanej dziś posiadłości należącej niegdyś do gdańskiego oddziału TVP, w XIX wieku regularnie spotykali się członkowie Loży Trzech Sal. Co pozostawili po sobie, że w eleganckiej willi do dziś nikt nie może na dłużej zagrzać miejsca? Miejsce ma podobno wyjątkowego pecha do właścicieli. W skazanym na samotność budynku podobno w nocy wciąż rozbłyskują tajemnicze światła...

Źródło : Trójmiasto
 

Skrzynka: Zabieramy ze sobą coś do kopania i oczywiście fant. Większość fantów znajdujących się w skrzynce przeznaczona jest dla dzieci. Z upływem czasu będą dokładane kolejne.

Wskazane jest użycie kłujki aby nie rozkopać wszystkiego wokoło. Ostrze wbijamy prostopadle do ziemi aby nie uszkodzić pojemnika. Po wszystkim wkładamy pojemnik tam gdzie jego miejsce po czym przykrywamy "zabezpieczeniem" i zakopujemy.

 

Do rozwiązania zagadki trzeba będzie najpierw poszukać pewnych informacji w Internecie i trochę pokombinować przy kodzie a potem wyruszyć w teren.

 

Szukasz w nocy ? Weź latarkę ! :-)


Finałowe koordynaty mają dokładność do 6m.

 Powodzenia!


Współrzędne nie wskazują miejsca ukrycia!

 

 Obrazki/Zdjęcia

Willa
Willa

Wpisy do logu    {{found}} 26x {{not_found}} 0x {{comment}} 21x  2x Galeria    Wszystkie wpisy do logu Wszystkie wpisy   Wpis do logu Nowy wpis   Pokazuj usunięcia Pokazuj usunięcia

1182148 28 marca 2014 04:30 SYSTEM (user activity0) - Skrzynka została zarchiwizowana

Automatyczna archiwizacja - 6 miesięcy w stanie "Tymczasowo niedostępna"

1055372 01 listopada 2013 17:02 kurier (user activity1765) - Znaleziona

Wraz z misiemuszatkiem i miskiem na koniec akcji znicz.Z mysleniem o 3 w nocy nie jest za dobrze.Ile sie człowiek naszukał by w pewnym momencie złapać jedna celną myśl.Miejsce do obejrzenia za dnia.Przyznam się, że mieszkam niedaleko a tutaj jeszcze nie byłem...Dzięki.

1068056 01 listopada 2013 03:21 Rekomendacja misiek (user activity2348) - Znaleziona

Długo zabierałem się za tą skrzyneczkę:)list od wójka doszedł i wtedy usiadłem i zacząłem analizować. Dość szybko poszło. Potem trochę przekształceń z kurierem i znowu rozkmina. W końcu jest myśl! Kartka, długopis i jest. Masoneria prawie moja. 

Trochę błądziliśmy ale ciężko nie błądzić po całym dniu keszowania. 
Minęła chwila i Skarb Masonerii był już w naszych rękach.

Gwiazdka dla Pani schronowej za kolejny super quiz :)

Na powrocie z akcji 'znicz' czas operacyjny godzina 3.37 (razem 13, przypadek?)

1015473 22 września 2013 18:27 schron (user activity1241) - Skrzynka będzie niedostępna czasowo

Skrzynka będzie czasowo niedostępna.

1014908 22 września 2013 09:41 triPPer (user activity1161) - Komentarz

Kod złamany i kujki w dłoń:)
Zakujkaliśmy się (śrubokręt robił z kujkę), odciski sobie porobiliśmy, ale nie dało rady:). Ale i tak dzięki za pokazanie fajnej miejscówki.