Welcome to Opencaching.pl

Geocaching is an outdoor sport or activity in which cachers use a GPS receiver to find a "treasure" hidden by other participants. Caches are secured in watertight containers, containing gifts and a logbook in which they record their discovery of the cache. The coordinates of the location of the caches are stored on online databases such as opencaching.se along with descriptions and instructions necessary to find them.
On this site you can find everything about geocaching in Poland. Opencaching.pl in Poland was started in May 2006. This is the main Poland geocaching site. Our database working on opensource project Opencaching. The idea is to have several opencaching nodes for different countries around the world with a synchronized database of users and caches. Runs on Opencaching.PL opensource project.

Overall number of caches: 48550 active caches: 30424 | Founds: 1957441 | Number of users: 35662

 The latest caches

{{map}}

 Upcomming events


 Cache of week


  Cache [SIO] SZTUKA GWIZDANIA hidden by kazio i lila

  Polska > śląskie

  Po śródnocnym powrocie z nart i późnym śniadaniu wybraliśmy się z wuzetem na walentynkowy spacer po skrzynkę, której nie można nie podjąć będąc na tyle w pobliżu. Co prawda te pobliże to w zupełnie innym kierunku, niż nam do domu wypadło, ale legenda już się tworzy i nie zamierzałam tego cudu keszowego odpuścić. Podjechaliśmy, zaparkowaliśmy i w wiosennie przygrzewającym słoneczku ruszyliśmy ścieżką, zastanawiając się, co nas czeka w tym lasku... Jako, że gwizdać raczej nie umiem (świsty to takie bardziej są niż gwizdanie), to wuzet czynił honory. Jako że na ścieżce a to rowerzysta, a to spacerowicze czy spacerowiczki, ja jak najusilniej starałam się robić wrażenie że nie kesz, a Azorek nam zginał. No i tak chodzimy, wuzet wygwizduje, ja zaglądam i nasłuchuję, w końcu jest, znalazł się (specjalnie pomijam przez kogo znaleziony, bo i tak wszyscy będą to wiedzieli ;) ). Po otwarciu lekka dezorientacja - że co robić, gwizdać dalej? Ale odpowiada nam cisza... W końcu gdzieś w przestrzeni zapaliła się żaróweczka i kesz nam odpowiedział. W pojedynkę chyba ciężko byłoby go złapać, chyba że ktoś miałby uszy jak u zająca i odpowiednio nimi posterował ;) Chwila na rozpracowanie, oględziny i westchnienie z uznania dla tego patentu i mogliśmy się wpisać :)
  Wiedziałam, że kesz musi być fajny, ale przeszedł moje wyobrażenia :) Czym zaskoczycie poszukiwaczy skarbów następnym razem, bo za każdym razem mam wrażenie, że to już szczyt keszerskiej wyobraźni? :)
  Dziękuję i obowiązkowo zostawiam gwiazdkę! Gdybym mogła, dałabym nawet bardziej zieloną! :)
  PS. Przez te wrażenia, walentynki i gwizdanie tak się zakręciliśmy, że wracając zrobiliśmy nie dość, że niezłe kółko, to jeszcze uskuteczniliśmy skakanie przez przeszkody ;)


  Autor: issoria


 geoPath of the day

Zamki w Polsce203 caches, 1497.02 PointsPoland>kujawsko-pomorskie

 Recent blog entries