ZAGUBIENI W NAWII
12. Las Wisielców
Witajcie, Zagubione Dusze! Znajdujecie się w LESIE WISIELCÓW. Niegdyś wieszano w nim morderców i gwałcicieli, z których nasienia, spływającego do ziemi, wyrosły WRZESZCZĄCE KORZENIE noszące też imiona mandragory, alrauny lub dziwostrętu i mające kształt ludzkiej postaci. Ponoć żywiły się one opadającymi na ziemię częściami ciał wisielców. Korzenie dziwostrętu są nieodzownym składnikiem owianej mgłą tajemnicy maści czarownic - niezwykłej driakwi leczącej wszelkie dolegliwości. Pomaga też w rzucaniu uroków i mamieniu ludzi oraz zapewnia szczęście i dobrobyt. Jednakże wyciągany z ziemi wydaje przeraźliwy krzyk mogący wywołać obłęd lub nawet zabić wyrywającego go śmiałka. WIEDŹMA żyjąca na KRUCZEJ POLANIE doskonale wie o tym i woli sama nie ryzykować.
Zdobyliście WRZESZCZĄCY KORZEŃ, za który WIEDŹMA obdarowała Was OBROŻĄ dla WIJA.
Teraz powinniście się udać do SPLĄTANEGO GNIAZDA. Tam czeka na Was RADOGOST, który z podarowanych mu artefaktów - IMIENIA, SERCA, OKA i OBROŻY - stworzy dla Was WIJA.
Ruszajcie do SPLĄTANEGO GNIAZDA po WIJA.
GEOCACHE: Kesz to normalny klipsiak ukryty na kordach. Obchodź się ostrożnie z maskowaniem.
Skrzynka jest dwunastym etapem gry nocnej "Zagubieni w Nawii" realizowanej w ramach II Świętokrzyskiego Keszowania - Ameliówka 2015. Kesze zostały opublikowane jako tradycyjne i można je zdobywać w dowolnej kolejności, jednak jeśli chcecie choć trochę poczuć klimat oryginalnej gry, zachęcamy do zdobywania ich nocą i zgodnie z kolejnością sugerowaną w scenariuszu (patrz numery przy nazwach skrzynek). Ze skrzynek nic nie należy zabierać. W logbookach znajdziecie literki z cyfrowymi odpowiednikami - spiszcie je, bo to one pomogą Wam dotrzeć do skrzynki finałowej. W czterech keszach znajdziecie też nazwy żywiołów, które będą potrzebne do ich zalogowania.
Scenariusz gry jest chroniony prawami autorskimi zgodnie z zapisami "Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych" (Dz. U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83). Chcesz wykorzystać scenariusz? Nie ma sprawy, ale najpierw zapytaj autora, co, jak, dlaczego i na jakich warunkach.